poniedziałek, Luty 18, 2019

Jak leczyć przepuklinę kręgosłupa?

0
Jak leczyć przepuklinę kręgosłupa?

Przepuklina kręgosłupa potocznie nazywana jest wypadnięciem dysku. Jest to schorzenie, które dotyka coraz młodszych ludzi. Skąd bierze się ta choroba, jakie są jej przyczyny i jak ją skutecznie wyleczyć? Podpowiadamy.

Czym jest przepuklina kręgosłupa?

Jest to nic innego jak wysunięcie się jądra miażdżystego krążka międzykręgowego poza przestrzeń międzykręgową i ucisk na rdzeń lub nerwy odchodzące od niego. Przepuklina może wystąpić na całej długości kręgosłupa jednak najwięcej, bo około 70% wszystkich przypadków dotyczy odcinka lędźwiowego, który stanowi najbardziej przeciążony fragment kręgosłupa. Około 20% to przepuklina w okolicach odcinka szyjnego. Bardzo rzadko natomiast występuje w odcinku piersiowym. Krążek międzykręgowy to coś w rodzaju poduszki amortyzującej obciążenia, którym poddawany jest kręgosłup. Krążek zbudowany jest z półpłynnego jądra miażdżystego, które zmienia kształt w zależności od ruchów i obciążenia kręgosłupa. Powinien on tkwić dokładnie pomiędzy kręgami i być odpowiednio nawodniony, dzięki czemu jest w stanie w pełni spełniać swoje funkcje.

Kiedy pojawiają się kłopoty?

Krążek międzykręgowy ulega przeciążeniu zarówno podczas nagłego ruchu, urazu, jak i długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Dlatego osoby pracujące przy komputerze, kierowcy czy osoby wykonujące zawód stojący, powinny zwracać uwagę na stan swojego kręgosłupa i dbać o odpowiednią ilość ruchu. Wyżej wymienione sytuacje prowadzą do degeneracji włókien pierścienia włóknistego, przez co warstwy zaczynają pękać i tworzy się ubytek. Powiększający się ubytek wraz z wlewającym się do niego jądrem miażdżystym sprawiają, że dysk zaczyna się wysuwać i naciskać nerwy.

Pierwszym i podstawowym objawem przepukliny jest ból. Jego nasilenie oraz inne objawy mogą się różnić w różnych odcinkach.

Jak leczyć choroby kręgosłupa, w tym przepuklinę?

Aby postawić prawidłową diagnozę, konieczne jest wykonanie prześwietlenia bolącego odcinka kręgosłupa. Czasami konieczna jest tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. W pierwszej fazie leczenia ważny jest odpoczynek i odciążanie kręgosłupa. Wielu lekarzy zaleca środki przeciwzapalne, ponieważ w miejscu ucisku powstać może obrzęk. Kiedy minie ból lub stanie się mniej dokuczliwy, warto zacząć się ruszać. Należy unikać długiego siedzenia i stania. Choroby kręgosłupa powinno się rehabilitować gimnastyką leczniczą i fizjoterapią, które odbywają się pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Ćwiczenia w połączeniu z uzgodnionymi przez lekarza formami ruchu warto kontynuować po chorobie, co pozwoli na uniknięcie jej nawrotów.

Często nawracająca jest bardzo uciążliwa, bolesna, utrudnia i dezorganizuje życie. Jeśli nie da się jej uspokoić bądź wyleczyć nieinwazyjnymi sposobami, konieczna jest operacja przepukliny kręgosłupa (dowiedz się więcej na: https://carolina.pl/centrum-leczenia-chorob-kregoslupa/). Po operacji pacjenta czeka również długa regeneracja i rehabilitacja, po której znacznie poprawia się komfort życia. Z bólami pleców powinno się zgłosić do lekarza rodzinnego.

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

0
Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Kobieta zmienną jest powtarza wiele osób. I oczywiście coś w tym jest. Zwłaszcza w momencie, kiedy nadchodzi impreza lub jakieś ważne rodzinne spotkanie. Chcemy wtedy wyglądać inaczej. Sporo czasu zajmuje nie tylko zrobienie makijażu, lecz również fryzury. Fryzury, która jest ozdobą dla całej twarzy. Co zrobić w przypadku, gdy mamy kręcone włosy, a chcielibyśmy mieć proste, nie mając w domu prostownicy? Na szczęście są domowe sposoby na to, aby z kręconych lub falowanych zrobić proste.

Proste włosy bez prostownicy.
Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele posiadamy i możemy wykorzystać do własnych celów. Chociaż najbardziej efektywnym sposobem na proste włosy jest prostownica, to długie jej Używanie może je niszczyć, ponieważ urządzenie to działa wysuszająco na włosy. Zatem jak wyprostować włosy bez prostownicy? Jest na to kilka domowych i prostych sposobów. Między innymi jest to użycie ręcznika z mikrofibry oraz odpowiednie suszenie. Suszenie włosów ma olbrzymie znaczenie w momencie, gdy chcemy posiadać bardziej proste włosy. Na początku warto odciągnąć z nich wodę ręcznikiem z mikrofibry, który doskonale wchłania wodę i nie pozwala włosom puszyć się. Dobrze jest włosy oczywiście nawilżyć i odżywić, co sprawi, że będą lśniące i gładkie. Chcąc, aby włosy były jak najbardziej proste nie można dopuścić do ich samodzielnego wysuszenia się. Potrzebna będzie oczywiście suszarka i szczotka, dzięki której można naciągnąć włosy i naturalnie wyprostować. Dla ułatwienia można zaopatrzyć się w spray prostujący. Do prostowania można wykorzystać również zioła, na przykład szałwie. Wystarczy zaparzyć 2-3 torebki ziół w litrze wody i wypukać w nich włosy. Szałwia posiada również właściwości przyciemniające włosy. Jeżeli którejś kobiecie zależy na takim efekcie może on być dodatkowym bonusem. Wspomagaczem, a zarazem nawilżaczem podczas prostowania może być również oleje, które wygładzają włosy. Używane regularnie, mogą być świetnym sposobem na naturalnie prostsze włosy, na co dzień.

workshopofnature.pl/

Jak dbać o paznokcie?

0
Jak dbać o paznokcie?

Wygląd paznokci u rąk to często pierwszy test, poprzez który oceniane są nowo poznane osoby. Paznokcie czyste, zadbane, zdrowe wzbudzają zaufanie. Posiadacze brudnych, nieopiłowanych, zagrzybionych krogulców nie są dobrze odbierani przez innych.
Jak sprawić, aby ta wizytówka estetyczna i zdrowotna była dobrze odbierana przez innych? Jak dbać o paznokcie codziennie, aby utrzymać ich zdrowy i ładny wygląd? Sposobów jest bardzo wiele, a niektóre z nich nie wymagają ani zbyt dużego wysiłku ani wielkich nakładów finansowych.
Mniemanie, że na piękne paznokcie potrzeba dużo pieniędzy i wizyt w salonach kosmetycznych nie do końca jest prawdziwe. Oczywiście każdy może korzystać z usług specjalistów od upiększania paznokci, ale najwięcej do zrobienia w tym zakresie ma każdy z nas.
Podstawą jest właściwe odżywianie. Paznokcie, podobnie jak włosy są wytworem naszej skóry i wymagają budulców o odpowiednim składzie i ilości, których dostarczmy wraz z pożywieniem. Brak niektórych witamin czy minerałów jest widoczny na paznokciach bardzo szybko. Skutkiem deficytów minerałowych i witaminowych mogą być przebarwienia, łamliwość, zrogowacenia. Paznokcie tracą piękny kształt i zdrowy wygląd – przestają być ozdobą. Dieta musi zawierać witaminy i dużo wapnia, aby paznokcie rosły bez problemów. Warzywa oraz nabiał, głównie jogurty oraz ser twarogowy zapewnią paznokciom właściwą dawkę niezbędnego budulca.
Dla ładnego wyglądu paznokci należy również poświęcić nieco czasu najlepiej codziennie lub klika razy w tygodniu. Po umyciu rąk należy końcem ręcznika usuwać skórki wokół płytki paznokcia, a po wytarciu rąk należy użyć kremu – najlepszy jest taki przeznaczony jednocześnie do pielęgnacji rąk i paznokci. Odrastające paznokcie należy systematycznie przycinać i opiłowywać. Do tego celu trzeba używać dobrej jakości pilników, aby nie spowodować uszkodzenia płytki, albo jej rozdwajania. Od czasu do czasu można zastosować specjalną odżywkę do paznokci.
Stosowanie kolorowych lakierów do pokrywania płytki jest sprawą gustu. Jeśli ktoś się na to decyduje, warto zaopatrzyć się o lakier dobrej jakości od sprawdzonego producenta. Lakiery to substancje chemiczne i mogą szkodzić zdrowiu paznokci.

www.stazmalzenski.pl/

Gorąca czekolada

0
Gorąca czekolada

Gorąca czekolada jest ulubionym napojem każdego dziecka. Często do snu, gdy Matka chciała podać mleko, dziecko płakało, bo wolało gorącą czekoladę. Kiedyś nie potrafiliśmy zrobić jej sami, więc często prosiło się rodziców o wykonanie też czynności za nas. Mimo tego, że nie zajmuje to dużej ilości czasu, był ten przysmak ograniczany. Prawdopodobnie dzięki temu do dzisiaj można kochać smak gorącej czekolady. Niektóre rzeczy, które jadło się w dzieciństwie już dawno nam się znudziły. To zasługa ich częstego spożywania. Najlepiej więc smakuje to co jest ograniczone. Teraz każdy z nas wie jak zrobić gorącą czekoladę. W każdym momencie można ją wykonać. Wystarczy kupić czekoladę i trochę mleka. Całość rozpuścić i zagotować. Gotując w garnku ma się większe panowanie nad daną substancją. Można też samodzielnie dobrać czekoladę, tak by całość idealnie odpowiadała naszym zmysłom. Jednak w naszym zachowaniu zostało coś z dzieciństwa, wolimy kiedy czekoladę ktoś nam przygotowuje. Dlatego w co drugiej kawiarni można dostać gorącą czekoladę, często podawaną z dodatkami. Głównym dodatkiem takiej czekolady i na pewno najczęściej spotykanym jest bita śmietana, która dodatkowo posypywana jest drobinkami czekolady. Oprócz tego można spotkać gorącą czekoladę z owocami, najpopularniejsza wersja to ta z malinami. Na dnie szklanki bądź innego naczynia umieszcza się maliny, a później zalewa się gorącą czekoladą. Nie tylko w kawiarniach można dostać ten cudowny napój. Stworzono też idealne miejsca, dla osób lubujących się w takiej czekoladzie. Jest to pijalnia czekolady, którą można zobaczyć w prawie każdym większym miejscu. Jest tam ogromny wybór czekolady do picia, nawet tej mrożonej, gdyby ktoś taką lubował. Gorąca czekolada już zawsze będzie kojarzyła się z beztroską i dzieciństwem. Każdy komu proponuje się gorącą czekoladę szeroko się uśmiecha i zazwyczaj nie może odmówić, bo faktycznie ma na nią ochotę. Na pewno lepiej pójść ze starym znajomym na gorącą czekoladę niż na kawę, obudzi to więcej wspomnień.

www.tubator.pl/

Pokoik dziecka

0
Pokoik dziecka

Przygotowania do narodzin dziecka warto rozpocząć odpowiednio wcześnie. Przesunięcia w terminie porodu mogą być znaczne. Z tego powodu należy już kilka tygodni przed określoną datą skompletować wszystkie niezbędne rzeczy. Warto zaplanować jak ma wyglądać miejsce, w którym będzie spał maluch. Pokój dla niemowlaka dziewczynki może być bardzo przyjemny w projektowaniu. Szczególnie jeśli lubimy tego typu estetykę. Warto na samym początku określić jaka kolorystyka będzie dominowała. Znacznie ułatwi nam to wyszukanie odpowiednich elementów. Nie musimy wcale ograniczać się do różu. Inne pastelowe barwy sprawdzą się równie dobrze i będą znacznie bardziej neutralne. Warto rozważyć taką opcję. Szczególnie jeśli zależy nam na zachowaniu estetyki. Umiar w przypadku różu może być bardzo trudny do osiągnięcia. Wszystkie kolorowe elementy mają być jedynie akcentem. W większości przypadków stawia się na ściany w danej barwie oraz dodatki. Cała reszta powinna być jak najbardziej stonowana. Wpłynie to również na funkcjonalność pomieszczenia i zadziała wyciszająco na dziecko. Usypianie malucha stanie się znacznie łatwiejsze. Z tego powodu meble i duże elementy powinny być utrzymane w bieli oraz szarości. Takie połączenia z pastelami zawsze prezentują się doskonale. Warto o tym pomyśleć w trakcie planowania wnętrza. Równocześnie zyskamy w ten sposób możliwość dość częstego zmieniania wystroju. Wystarczy jedynie przemalować ściany i wymienić dodatki. Nie wiąże się to z dużymi kosztami. Jeśli chodzi o meble powinniśmy dokładnie zastanowić się nad ich stylem. Dobrą opcją mogą być proste i klasyczne projekty. Będą ponadczasowe i sprawdzą się również w przypadku większego dziecka. Z tego powodu unikniemy konieczności wymiany szaf. Jednak równie dobrą opcją będą delikatne zdobienia. Szczególnie jeśli chodzi o łóżeczko i przewijak. Z uwagi na swoją funkcję są zarezerwowane jedynie dla niemowlaków. Z tego powodu mogą być odrobinę bardziej dziecinne i dopasowane do typowo cukierkowego wystroju całego pomieszczenia.

Rodzaje kaszlu u dzieci

0
Rodzaje kaszlu u dzieci

Kaszel dziecka może oznaczać bardzo różne rzeczy, a to nie jest tak, że można je zapytać, co jest nie tak. Czasami trudno jest zdecydować się, czy należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady, umówić się na wizytę lub udać się bezpośrednio na pogotowie.
Kaszel jest sposobem ochrony organizmu. Jest używany do utrzymania dróg oddechowych w czystości, usuwania flegmy lub nawet kawałka pokarmu.
Istnieją dwa rodzaje kaszlu, suchy i mokry. Suchy kaszel występuje, gdy dziecko ma katar lub alergie. Często spowodowany infekcją górnych dróg oddechowych (nosa i gardła), na przykład przeziębieniem lub grypą. Ten rodzaj kaszlu zwykle pogarsza się w ciepłym pokoju, ale suchy kaszel może również być wczesnym objawem infekcji dolnych dróg oddechowych, podobnie jak w przypadku zapalenia oskrzeli lub zapalenie płuc. Inne przyczyny to astma, która po raz pierwszy pojawia się jako suchy kaszel w nocy, narażenie na dym papierosowy lub inne podobne czynniki drażniące. Natomiast mokry kaszel wynika z choroby układu oddechowego towarzyszącej infekcji bakteryjnej. Powoduje to wydzielanie się flegmy lub śluzu (zawierającego krwinki białe, które pomagają zwalczać zarazki) w drogach oddechowych dziecka. Typowe przyczyny mokrego kaszlu to infekcje i astma. Kaszel usuwa płyn z dolnych dróg oddechowych.
Dzieci poniżej czwartego miesiąca życia nie kaszlą zbyt wiele, więc jeśli tak, to jest to zazwyczaj coś poważnego. W zimie, jeśli niemowle kaszle okropnie, może to być wirus oddechowy, niebezpieczna infekcja wirusowa. Gdy dziecko ma więcej niż jeden rok, kaszel jest mniej alarmujący. W większości przypadków kaszel dziecka jest spowodowany niczym innym jak zwykłym przeziębieniem.
Jeśli niemowlę kaszle, należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny i wybrania sposobów leczenia. Kaszel u starszych dzieci, jeśli nie towarzyszą mu inne niepokojące objawy, jak na przykład gorączka, można próbować leczyć domowymi sposobami, jednak w wypadku kaszlu utrzymującego się przez długi czas należy również zasięgnąć opinii lekarza.

www.4emotion.pl/

Formatowanie komputera

0
Formatowanie komputera

W prawie każdym domu znajduje się komputer lub laptop, najczęściej z oprogramowaniem od firmy Microsoft, czyli Windowsem.

Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z istnienia innych systemów operacyjnych – tak bardzo Microsoft zdominował świadomość sporej części Polaków. Oczywiście ta dominacja w sporej mierze wynika z jakości produktu jakim jest system Windows oraz ceny w stosunku do na przykład systemu operacyjnego od firmy Apple.

Coraz to nowsze systemy są coraz bardziej dopieszczane – także pod względem automatycznego oczyszczania dysku, defragmentowania. Ale ludzie wciąż często potrzebują lub chcą zrobić pełne formatowanie komputera, lecz wielu przysłowiowych Janów Kowalskich nie wie jak zrobić formata,

Na internecie nie brakuje poradników na ten temat, zarówno w formie pisanej z odpowiednimi grafikami, jak i w formie wideo – w postaci na przykład filmików instruktażowych umieszczanych na przeróżnych portalach czy blogach poświęconych danej tematyce. Jednak brak dostatecznej wiedzy często wywołuje lęk, który powoduje, że mało kto odważa się wykonać to bardzo profesjonalnie i skomplikowanie brzmiące formatowanie.

Z racji, że w Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do naprawiania rzeczy od komputerów czy telefonów poczynając a na samochodach kończąc, to serwisy komputerowe mają się całkiem dobrze – szczególnie te z dobrą renomą. W efekcie wielu ludzi woli zanieść komputer do takiego serwisu i poprosić o czyszczenie komputera w postaci wykonania formatu, niż sama się za to brać. Z reguły to najłatwiejsza i dość fajnie płatna czynność jaką muszą wykonywać serwisanci, często zbyt wysoko płatna, ale cóż – oni mają wiedzę, klient nie, więc właściwie płaci się za tę wiedzę a to dobro, którego nikt nie może zabrać, dlatego warto się szkolić w jakiejś konkretnej dziedzinie.

W wielu rodzinach jest przynajmniej jedna osoba po zwykłej szkole informatycznej, która jest w stanie taki format wykonać i to z reguły bezpłatnie. Ale czy na prawdę opłaca się być darmowym, rodzinnym informatykiem, skoro inni biorą za to fajne pieniądze ?

www.smakowisko.pl/

Dieta

0
Dieta

Planując swoją dietę warto określić, jakie dokładnie produkty chcemy wykorzystywać. Dobrym pomysłem jest bazowanie na ekologicznych pokarmach lub rzeczach wykonanych samodzielnie. Mamy wtedy możliwość eliminacji zbędnych substancji i konserwantów. Najlepiej jest stawiać na minimalizm i jakość. Dzięki temu dostarczymy tylko dobre związki, które pozytywnie wpłyną na ogólną kondycję naszego ciała. Warto wiedzieć jak zrobić chleb. Szczególnie jeśli często go wykorzystujemy w swoich posiłkach. Nie jest to wcale trudne i nie wymaga od nas dużej ilości czasu. Ogromną rolę odgrywa rodzaj mąki jaką będziemy wykorzystywać. W zależności od tego możemy uzyskać różne rezultaty i całkiem odmienne konsystencje. Dobrym pomysłem jest również dopasowanie odpowiednich dodatków. Warto wzbogacić chleb w składniki, które dostarczą także tłuszcze. W tej roli idealnie sprawdzą się nasiona oraz różne odmiany orzechów. Sprawią również, że cała mieszanka nabierze wyjątkowego smaku. Innym rozwiązaniem, które urozmaici produkt jest żurawina. Doskonale łączy się również z wytrawnymi produktami, których będziemy używać przy robieniu kanapek. Dzięki temu zyskujemy idealną bazę do odżywczych śniadań. Należy mieć na uwadze, że każdy posiłek ma być pełnowartościowy. Oznacza to, że musi zawierać składniki ze wszystkich trzech grup. Bez nich organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Ograniczone jest również przyswajanie części z witamin. Należy zapobiegać takim sytuacjom i dokładnie kontrolować jak wygląda nasza dieta. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko jest idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Na kanapkach możemy mieć różnorodne mięsa, które zapewnią nam białko. Innym źródłem tego składnika jest oczywiście nabiał. Możemy sięgnąć także po jajka, które są wyjątkowo dobrym wyborem z uwagi na ogólne proporcje aminokwasów. Ich ilości są doskonale do siebie dopasowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb organizmu człowieka. Niezbędne są także tłuszcze, które znajdziemy w zwykłym maśle lub awokado.

www.zapasczasu.pl/

Jak wyliczyć emeryturę?

0
Jak wyliczyć emeryturę?

Decyzja o zakończeniu aktywności zawodowej i przejściu na emeryturę jest ważnym momentem w życiu wszystkich osób, które po kilkudziesięciu latach pracy czekają na dzień nabycia praw emerytalnych, licząc na spokojne, beztroskie i dostatnie życie przez jeszcze wiele długich lat.
Spora część uprawnionych do skorzystania z emerytury obawia się , czy wysokość świadczenia pozwoli na taką beztroskę i dostatnie życie. Prognozy dla polskiego systemu ubezpieczeń społecznych nie są zbyt optymistyczne. Niż demograficzny, a przede wszystkim obniżenie wieku emerytalnego powodują niewydolność systemu i znaczny spadek wysokości świadczeń dla emerytur i rencistów. Wprawdzie rząd podnosi wysokość świadczeń poprzez coroczne waloryzacje, ale tempo wzrostu płac w gospodarce jest tak szybkie, że spycha emerytów z ich dochodami na pozycję najniżej zarabiających osób w państwie. Zanim więc wypełnią wniosek o ustalenie prawa do świadczenia emerytalnego i rozwiążą umowę o pracę, przyszli emeryci starają się dowiedzieć, jaka będzie w przybliżeniu wysokość ich emerytury.
Jak wyliczyć emeryturę w miarę dokładnie? Jakie dane są niezbędne do prawidłowych obliczeń?
Najlepiej skorzystać z kalkulatorów emerytury, które dostępne są na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie trzeba mieć konta ani logować się na tej stronie – obliczenie emerytury odbywa się anonimowo. Do wyboru są kalkulatory emerytur w wersji zaawansowanej lub uproszczonej. Do pierwszej wersji potrzeba więcej danych dotyczących odprowadzanych składek. Po wyborze wersji należy w zakładkach wybrać typ emerytury, na przykład nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. W rubrykach kalkulatora trzeba wpisać klika ważnych informacji dotyczących naszego wieku i czasu przejścia na emeryturę oraz niezwykle istotne dane liczbowe: kwotę zwaloryzowanych składek, kwotę zwaloryzowanego kapitału początkowego, zwaloryzowaną kwotę składek na subkoncie oraz kwotę składek z ostatnich 12 miesięcy. Dane można przepisać z informacji, którą każdy ubezpieczony otrzymał latem ubiegłego roku. W jednej z rubryk należy podać kwotę obecnego wynagrodzenia oraz zaznaczyć, czy jesteśmy ubezpieczeni w OFE. Kalkulator podaje szacunkową wysokość naszej przyszłej emerytury z zastrzeżeniem, że nie może ona być podstawą do naszych ewentualnych roszczeń wobec ZUS.

www.sfora.pl/

Jakie zdjęcie do CV?

0
Jakie zdjęcie do CV?

Życiorys jest bardzo ważną częścią każdej aplikacji. Trzeba pamiętać o tym, że przy staraniu się o pracę należy przedstawić ten dokument. W innym przypadku nasza kandydatura nie będzie nawet brana pod uwagę. Dlatego należy z odpowiednią starannością podejść do tej kwestii. W sieci można znaleźć wiele przykładowych CV, dlatego żadna osoba, która potrafi obsługiwać program do obróbki tekstu, nie będzie miała problemów z napisaniem krótkiego życiorysu. Ważne jest jednak, aby ściśle trzymać się ogólnie przyjętego wzoru. W innej sytuacji możemy zostać potraktowani jako ignorancji, co zdecydowanie negatywnie może odbić się naszej reputacji.

Każdy przyszły stażysta bądź pracownik powinien dysponować wiedzą, jakie zdjęcie do CV. Przeważa pogląd, w myśl którego fotografia powinna być utrwalona w profilu prostym. Zdecydowanie zaleca się skorzystanie właśnie z takiego zdjęcia, bowiem to właśnie na nim najlepiej widać rysy naszej twarzy. Jest to niezbędne do oceny naszej aparycji, szczególnie w sytuacji, gdy będziemy pracować z klientami indywidualnymi i biznesowymi. Duże znaczenie ma fakt, że wiele firm prosi również o aplikacje zawierające fotografie wykonane z innych profilów. Wtedy należy się takiemu wymogowi podporządkować, ponieważ komisja będzie mogła wszechstronnie ocenić nasz wygląd i temperament.

Zdecydowanie odradza się używanie w CV fotografii amatorskiej, nie wykonanej przez osobę zajmującą się fachową obróbką zdjęć. Takie życiorysy najczęściej lądują w koszu, ponieważ wyglądają całkowicie nieprofesjonalnie. Zaleca się raczej korzystanie ze zdjęć, na których wyglądamy bardzo schludnie i mało przebojowo. Pozwoli to komisji rekrutacyjnej dojść do przekonania, że jesteśmy kandydatem idealnie pasującym do ich profilu. Warto także pamiętać, że uśmiech to podstawa, dlatego zdecydowanie warto posłużyć się lekko stonowanym, lecz serdecznym wyrazem twarzy. Należy również unikać zdjęć paszportowych, ponieważ są one zbyt jaskrawe i mogą zepsuć cały efekt wizualny, na jakim nam zależy.

www.genotype.pl/

OSTATNIO OPUBLIKOWANE

Jak leczyć przepuklinę kręgosłupa?

Jak leczyć przepuklinę kręgosłupa?

Przepuklina kręgosłupa potocznie nazywana jest wypadnięciem dysku. Jest to schorzenie, które dotyka coraz młodszych ludzi. Skąd bierze się ta choroba, jakie są jej przyczyny...
Jak dbać o paznokcie?

Jak dbać o paznokcie?

Gorąca czekolada

Gorąca czekolada

Pokoik dziecka

Pokoik dziecka