sobota, Grudzień 15, 2018

Szkła do wszystkich odległości: do dali i bliży

0
Szła do wszystkich odległości: do dali i bliży

Jeżeli znajdujesz się w przedziale wiekowym 40+, być może słyszałeś już o innowacyjnym produkcie, jakim są okulary progresywne. To dla wielu osób tajemniczo brzmiące pojęcie oznacza po prostu okulary do dali i bliży, które stworzone zostały specjalnie z myślą o osobach dojrzałych cierpiących na prezbiopię. Wybór takich właśnie szkieł może w przypadku starczowzroczności może ułatwić codzienne funkcjonowanie i sprawić, że takie czynności jak obsługa komputera czy też czytanie książek staną się na powrót w pełni komfortowe.

Dlaczego szkła progresywne są polecane przy prezbiopii?

Prezbiopia – przez niektórych nazywana również starczowzrocznością – oznacza postępujący wraz z wiekiem proces znacznego pogorszenia widzenia przedmiotów umiejscowionych blisko oka. Niestety, noszenie w tej sytuacji tradycyjnych okularów „do czytania”, nie zdaje egzaminu, ponieważ uniemożliwia ono wyraźne widzenie tzw. dali. Rozwiązanie, jakim jest częste ściąganie okularów, jest dla większości osób wysoce niekomfortowe i uniemożliwia wykonywanie wielu codziennych czynności.

Okulary progresywne – dlaczego są tak komfortowe?

Soczewki progresywne, które stosowane są w nowoczesnych okularach dla prezbiopów, stanowią zdecydowanie najlepszą opcję dla osób dojrzałych zmagających się ze starczowzrocznością. Ich wyjątkowość tkwi w fakcie, iż nadają się one doskonale zarówno do patrzenia na obiekty umiejscowione z bliska, jak i z daleka. Co również ważne, nie zniekształcają one również obrazu obiektów tzw. pośrednich, o których nie należy zapominać, mówiąc o pełnym komforcie widzenia.

Jak skonstruowane są soczewki progresywne?

Szkła progresywne posiadają trzy strefy, zlokalizowane w następujący sposób – górna strefa służy do widzenia dali, środkowa do odległości pośrednich, zaś dolna do bliży. Dzięki temu niejako jedne okulary progresywne mogą z powodzeniem zastąpić aż dwie lub trzy pary klasycznych szkieł, których ciągłe zmienianie byłoby niesamowicie niekomfortowe. Nauka korzystania z okularów progresywnych nie zajmuje ich użytkownikom dużo czasu, co sprawia, że maksymalnie szybko można osiągnąć pełen komfort podczas ich noszenia.

Młody wygląd i płynne przejścia między strefami

Poszczególne strefy szkieł progresywnych nie są od siebie oddzielone wyraźnymi liniami, ale zamiast tego płynnie przechodzą jedna w drugą. Dzięki temu soczewki są całkowicie gładkie, co sprawia, że osoba w okularach prezentuje się młodo i świeżo. Oprócz tego te płynne przejścia pozwalają wygodnie przenosić wzrok z bliskich przedmiotów na te oddalone lub na odwrót.

Sprawdź www.varilux.pl i dowiedz się więcej na temat okularów progresywnych.

Czy chrypka jest objawem alergii?

0
Czy chrypka jest objawem alergii?

Chrypka, czyli zmieniony, szorstki głos, może być objawem różnych problemów zdrowotnych. Często towarzyszy infekcjom górnych dróg oddechowych, dotyka osoby, które ze względu na pracę chronicznie nadwyrężają głos, a czasami bywa związana z refluksem żołądkowo-przełykowym. Czy chrypa może być także objawem alergii? Przeczytaj o tym w poniższym artykule.

Kiedy chrypkę należy skonsultować z lekarzem?

Jeżeli po emocjonującym meczu albo imprezie masz chrypkę, prawdopodobnie nie musisz się niepokoić, bo problemy z głosem wynikają z jego nadwyrężenia. Wtedy ssanie dobrych pastylek i popijanie dużej ilości płynów powinny wystarczyć, żeby złagodzić dolegliwości. Jeśli jednak chrypka utrzymuje się przez dłuższy czas, np. dwa tygodnie, lepiej zgłosić się do lekarza, bo może ona okazać się objawem zaburzeń zdrowotnych. Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad w kierunku innych objawów i ewentualnie skieruje Cię na dodatkowe badania. Dopiero na tej podstawie będzie mógł stwierdzić, jaka przyczyna stoi za problemami z głosem.

Chrypka – czy to może być objaw alergii?

Alergia to nadmierna, nieprawidłowa reakcja organizmu na kontakt z alergenem, którym może być pokarm, środek chemiczny, lek alko pyłki. Objawy alergii są różne, a w niektórych przypadkach reakcja uczuleniowa bezpośrednio zagraża życiu. Wśród objawów, które mogą wystąpić w wyniku alergii znajduje się również chrypka. Szorstki głos doskwiera niektórym osobom uczulonym na roztocza kurzu domowego lub borykającym się z uczuleniami sezonowymi – na pyłki drzew, traw albo chwastów. Objawy atakują tylko w sezonie pylenia.

Jeśli dotąd nie zdiagnozowano u Ciebie alergii i zastanawiasz się, czy chrypka może być jej objawem, zwróć uwagę na inne dolegliwości, które są bardzo typowe dla uczulenia: kichanie, zatkany nos, spływanie wydzieliny z nosa do gardła, zaczerwienienie i łzawienie oczu, drapanie w gardle, zatykanie się uszu. Rzadziej występującymi objawami są: bóle głowy, duszności, kaszel, świszczący oddech.

Dlaczego alergia powoduje chrypkę?

Alergia może negatywnie wpływać na głos na kilka sposobów. Po pierwsze alergeny wywołują podrażnienie i stan zapalny fałdów głosowych, co powoduje chrypkę. Kondycję gardła dodatkowo pogarsza kaszel i ciągłe odchrząkiwanie. Po drugie bardzo typowymi objawami alergii są: zatkany nos, spływanie wydzieliny z nosa do gardła i utrudnione oddychanie. Po trzecie chrypka może być skutkiem ubocznym przyjmowania leków stosowanych w terapii alergii. Leki przeciwhistaminowe wysuszają błony śluzowe, co pomaga uporać się z niedrożnością dróg oddechowych, ale ma skutek uboczny w postaci wysuszania strun głosowych. To zaś objawia się chrapliwym, szorstkim głosem.

Jak chronić głos, który w wyniku alergii jest zachrypnięty?

Pamiętaj, że jeśli podejrzewasz u siebie alergię, musisz zgłosić się do lekarza, gdyż jej ignorowanie może być niebezpieczne. Alergii nie da się wyleczyć, lecz można złagodzić objawy poprzez unikanie czynników uczulających i przyjmowanie leków. Uczyń ze swojego mieszkania lub domu strefę wolną od alergenów: regularnie odkurzaj, pierz pościel, zainwestuj w filtr powietrza do domu.

Jeśli wciąż doskwiera Ci chrypka i drapanie w gardle, pamiętaj o częstym popijaniu płynów i unikaniu nadwyrężania głosu. Zapytaj lekarza o dobrej jakości pastylki do ssania z naturalnymi składnikami (jak miód i propolis), które łagodzą chrypkę i podrażnienie. Postaraj się mieć je zawsze pod ręką. Co bardzo ważne, nie pal papierosów i postaraj się nie przebywać w towarzystwie palących, gdyż dym tylko pogorszy objawy.

Tantumnatura.pl

Pękające pięty – jak leczyć?

0
Pękające pięty – jak leczyć

Z problemem pękających pięt boryka się wiele osób. Nie zawsze jest to tylko defekt estetyczny, czasami pęknięcia w okolicach pięt sygnalizują chorobę, o której nie mamy nawet pojęcia. Dla większości jest to wstydliwy problem, dlatego też czują opór przed zgłoszeniem się z tym do lekarza, bądź przed udaniem się do podologa. W domu próbują sami uporać się z problemem, niekoniecznie właściwymi metodami i preparatami, co niesie za sobą często pogorszenie stanu stóp.

Czym są pękające pięty?

Pękające pięty są nieestetyczną przypadłością, która też często może sprawiać ból. Jeżeli nie zaczniemy ich leczyć w początkowym stadium, możemy doprowadzić do bardzo głębokich pęknięć sięgających aż do skóry właściwej, które są podatne na zakażenia. Pęknięta skóra traci swoje właściwości ochronne przed wirusami i bakteriami, przez co mogą one wniknąć do organizmu. Takie rany często krwawią, sączą się, mogą nawet zacząć ropieć. Zaczyna nam to utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Przyczyny pękających pięt

Skóra na podeszwie stóp jest 3 do 4 razy grubsza, niż na pozostałych częściach ciała. Dodatkowo narażona jest na codzienne przeciążenia i otarcia, dlatego też wymaga specjalnej troski z naszej strony. Codzienna pielęgnacja to podstawa.

Główną z przyczyn pękających pięt jest ich przesuszenie, oraz niewłaściwa pielęgnacja. Zbyt częste i intensywne ścieranie naskórka na podeszwie powoduję, że skóra zaczyna się bronić, aby utrzymać odpowiednią grubość – funkcja ochronna i zaczyna nadmiernie narastać. Pod wpływem ciężaru i nieodpowiedniego obuwia, zbyt ciasnego z twardą podeszwą te zrogowacenia zaczynają pękać. Oczywiście to nie są jedyne przyczyny, pozostałe to:

  • niedobowy witaminowe, głównie witamina A i B5
  • cukrzyca
  • łuszczyca
  • niedoczynność tarczycy
  • nadwaga i otyłość
  • patologie ortopedyczne
  • zaburzenia krążenia.

Co zrobić jak dopadnie nas ten problem? Najlepiej udać się do dermatologa, lub specjalistycznego gabinetu pielęgnacji stóp. Podolog po dokładnych oględzinach stóp, oraz wywiadzie dobierze odpowiedni zabieg, oraz zaleci stosowną pielęgnację domową.

Leczenie pękających pięt

Jak sprawić by ten defekt nas nie dotyczył? Pamiętaj o codziennym nawilżaniu stóp, specjalnie przeznaczonymi kremami/maściami do stóp. Regularne złuszczanie naskórka też jest ważne, w domu można stosować peelingi lub tarkę na sucho. Jeżeli chcemy skorzystać z bardziej profesjonalnej usługi, można raz w miesiącu udać się do podologa na podstawowy zabieg podologiczny. Ważnym elementem jest także nawadnianie się od wewnątrz, oraz jeżeli problem nawraca można zastanowić się nad wykonaniem indywidualnych wkładek termoplastycznych, które odciążą przeciążone miejsca, w tym pięty.

podologwwarszawie.pl

Proces starzenia wzroku – o prezbiopii

0
Proces starzenia wzroku - o prezbiopii

Z pewnością większość z nas, czy to u siebie, czy to u osób z otoczenia zauważyła pewną dolegliwość wzrokową, która związana jest z koniecznością oddalania przedmiotów od źródła wzorku. Najczęściej dzieje się tak w momencie, gdy przyjdzie przeczytać gazetę, książkę, etykietę produktu lub sprawdzić coś na ekranie smartfona. To wyraźny sygnał, który informuje o tym, że pora wyposażyć się w okulary progresywne Dla kogo przeznaczone są takie szkła? Jak dopasować moc korekcji? Czy jedna para progresów wystarczy? Na te oraz kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Co to jest prezbiopia?

Starczowzroczność to dolegliwość, która dotyka najczęściej osoby po 40 roku życia. Ludzki organizm wraz z upływem czasu traci swoją kondycję, co również objawia się pogorszeniem wzroku. To jak najbardziej naturalny proces, jednak nikt nie powiedział, że nie należy z nim walczyć. Tutaj rozwiązaniem stają się okulary progresywne, czyli specjalny typ szkieł kontaktowych, które są w stanie korygować kilka wad jednocześnie. Prezbiopia najczęściej objawia się tym, że mam problemy z widzeniem z bardzo bliskiej odległości, ale także nieostro widzimy obraz oddalony o kilkanaście metrów. Korekcja takiej wady nie jest możliwa za pomocą zwykłej soczewki, która posiada stałą liczbę dioptrii na całej swojej powierzchni.

Jak działają okulary progresywne?

Okulary dedykowane dla prezbiopów to specjalny typ, gdzie najważniejsze zadanie spełnia soczewka podzielona na strefy, na które została nałożona różna moc korekcji. Ta uzależniona jest oczywiście od zaleceń optyka, który zdiagnozował wadę, aczkolwiek płynne przechodzenie pomiędzy tymi strefami, pozwala skupiać wzrok na przedmiotach, które będą wyraźne zarówno widziane z daleka, jak i z bliska. Jest to możliwe, dlatego że na górze, dole czy w środku soczewki progresywnej zastosowano inną moc korekcji. Gdy patrzymy w dal, zazwyczaj podnosimy wzrok, a co za tym idzie, wykorzystujemy górny obszar soczewki okularowej. Jeśli chcemy spojrzeć na coś w pobliżu, zazwyczaj znajduje się to na dole, dlatego spoglądamy przez dolną cześć okularów. Środkową część soczewki progresywnej wykorzystuje się podczas patrzenia na średnie dystanse oraz w momencie, gdy nie skupiamy wzroku na niczym konkretnym.

Okulary progresywne to innowacja, która ułatwia życie codzienne osobom zmagającym się z prezbiopią. Te mają nie tylko możliwość swobodnego czytania, pisania, czy korzystania z urządzeń multimedialnych, ale także wykonywania codziennych obowiązków, bez konieczności oddalania i przybliżania wzroku.

Rdzeniowy zanik mięśni – skąd się bierze i jak go leczyć?

0
Rdzeniowy zanik mięśni – skąd się bierze i jak go leczyć?

Rzadkie schorzenie, które ujawnić się może w różnym wieku. Choć najwięcej chorych przypada na wiek niemowlęcy, to również dorośli mogą w pewnym momencie swojego życia zauważyć niepokojące objawy świadczące o rdzeniowym zaniku mięśni. Diagnostyka oraz leczenie wymagają czasu i cierpliwości, ale korzystnie wpływają na polepszenie komfortu i sprawności funkcjonowania, które utracone zostało przez postępujące schorzenie.

Przeziębienie, grypa – ważne informacje

0
Przeziębienie, grypa – ważne informacje

Grypa. Leczy się ją antybiotykami czy nie? Ile dni należy pozostać w budynku, by wyleczyć się z grypy? Czy grypa jest niebezpieczna? Dane na temat grypy są przeciwne, więc należałoby je usystematyzować, żeby wiedzieć, jak zostać zdrowym.

Przyczyny grypy – zarazki, nie bakterie

Za chorobę jest odpowiedzialny wirus grypy (ma dużo rodzajów). W związku z owym na pewno nie będą nam niezbędne antybiotyki, ponieważ one na zarazki nie działają. Wielokrotnie dosyć ciężko jest zdecydować, czy infekcja dróg oddechowych jest źródła grypowego, lub także winne są pozostałe zarazki, wywołujące liczne przeziębienia. Więc należałoby wiedzieć, jak rozpoznać symptomy grypy od symptomów przeziębienia.

Grypa – jak się zarażamy

Symptomy grypy pojawiają się po kontakcie z osobą chorą. Epidemiczna jest wydzielina z dróg oddechowych i jej „kropelki” wydychane z powietrzem. Jeśli chory jest nasz domownik, to zagrożenie zainfekowania sięga 20-40%. Charakterystyczny dla grypy jest postęp w czasie 1-4 dób po zakażeniu. Symptomy rozwijają się błyskawicznie. Są to: ból głowy, ból mięśni albo stawów, ból w klatce piersiowej, kaszel i temperatura (powyżej 38 stopni). Swobodniejszy początek z kichaniem, katarem, zapaleniem gardła, wygląda na typowe przeziębienie. Zwykle rozpoznanie jest stawiane przez specjalistę na bazie symptomów, nie zaś pomiarów badawczych rozpoznających antygeny. W związku z tym ważny jest wyżej wymieniony objaw kliniczny określony w czasie jesienno-zimowym, szczególnie kiedy są poświadczone doniesienia o grypie na konkretnym regionie.

Leczenie grypy – ile należy pozostać w domu?

Leczenie grypy jest tylko zachowawcze oraz nie da się go zminimalizować poniżej 7 dni. W owym momencie trzeba zostać w domu, ponieważ pacjent jest mocno epidemiczny w czasie pierwszych 3 dób od nastąpienia symptomów. Po owym momencie, zagrożenie przeniesienia zakażenia jest jeszcze niższe. Istniejące środki przeciwwirusowe (często oseltamivir), trzeba zarezerwować tylko dla ciężkich i konkretnych wypadków. Można je także używać w ochronie we niektórych sytuacjach. Zawsze pod opieką specjalisty.

Czy grypa jest niebezpieczna?

Dla zdrowego człowieka grypa nie jest niebezpieczna. Jednak są grupy zagrożenia, w jakich możliwe jest powikłanie w formie ciężkiego zapalenia płuc, mogącego wywoływać niewydolność oddechową, i w efekcie zgon. Wśród grup zagrożenia wydzielamy: małe dzieci, osoby stare, chorych z dolegliwościami układu krążenia i/lub układu oddechowego i chorych z pierwotnymi oraz wtórnymi brakami odporności.

Jakie są powikłania niewyleczonej grypy?

Przyczyną powikłań pogrypowych jest niejednokrotnie dodatkowe zakażenie bakteryjne (w terminologii leczniczej nazywane nadkażeniem choroby wirusowej). Komplikacje występują niejednokrotnie po kilkunastu dniach od zachorowania, zwykle u blisko 6 proc. chorych. Szczególnie zagrożeni nimi są chorzy powyżej 65 roku życia, dzieci poniżej dwóch lat, cierpiący na długotrwałe dolegliwości układu krążenia, dróg oddechowych, cukrzycę, osoby z obniżoną wytrzymałością, i również po transplantacjach organów, poddawane radio- i chemioterapii, zarażone wirusem HIV. Grypa i jej komplikacje są również wyjątkowym ryzykiem dla kobiet ciężarnych. Istotna jest dobrze postawiona diagnoza dolegliwości, rozróżnienie grypy od przeziębienia, co podnosi prawdopodobieństwo uchronienia się przed szkodliwymi powikłaniami pogrypowymi, jakie w pewnych przypadkach potrafią prowadzić chociażby do zgonu. Przeziębienia również mogą nieść z sobą komplikacje, np: zapalenie zatok obocznych nosa oraz skuteczne zapalenie ucha wewnętrznego. Powikłania grypy atakują niejednokrotnie układ oddechowy, i również krążenia, nerwowy i pozostałe narządy.

Jak się uchronić przed grypą?

Przede wszystkim trzeba zaszczepić się przeciwko grypie. Szczepionkę podajemy jesienią. Jest to jedna dawka, jaka zabezpiecza nas przez cały okres patologiczny. Każdego roku szczepionka jest zmieniana, aby efektywniej ochronić się przed chorobą. Powikłania są niezwykle rzadkie. Dodatkowo osoby z podejrzeniem grypy, winny zostać w domu, żeby zmniejszać zagrożenie przeniesienia zakażenia na innych (współpracownicy, pasażerowie w autobusach, itp.). Chorego trzeba, w miarę możliwości separować. Wnętrze winno być regularnie wietrzone.

Grypa – kto winien się zaszczepić?

Grypa to wirusowa choroba sezonowa. Wielu lekarzy zaznacza, iż jedynym pewnym sposobem uchronienia się przed grypą jest doroczne zaszczepianie. Kto winien szczepić się przeciw grypie? Jak przebiega szczepienie? Czy szczepionka przeciwko grypie może być niebezpieczna? Dowiedz się więcej o szczepionkach na grypę.
Jak wygląda szczepienie przeciwko grypie?
Szczepienie przeciwko grypie to jednorazowa porcja szczepionki, serwowana podskórnie albo domięśniowo, zwykle w mięsień naramienny. Wykonuje się je jesienią, najlepiej na przełomie września a października. Szczepionka zaczyna działać w 2 tygodnie po podaniu oraz zabezpiecza osobę zaszczepioną przez cały czas chorobowy (jesienno-zimowy).

Dla kogo zwłaszcza?

Dewizy amerykańskie mówią wyraźnie – każda osoba powyżej 6 miesiąca życia winna być zaszczepiona przeciwko grypie. Tyle teoria. Nasza ogólnoeuropejska analiza pokazuje dane grupy osób, jakie winny zostać zaszczepione każdego roku.

Są to:
•osoby w wieku od 6 miesiąca do 18 roku życia i powyżej 55 roku życia;
•osoby cierpiące długo na: cukrzycę, dolegliwości układu krążenia, mukowiscydozę, niewydolność nerek, anemię, poważne dolegliwości układu oddechowego;
•pacjenci ze schorzeniami odporności (AIDS, pacjenci z nowotworami, po przeszczepach, stosujący sterydy);
•personel szpitalny;
•osoby pracujące w zakładach opieki leczniczej, żłobkach, przedszkolach, itp.

Kto nie powinien się zaszczepiać?

Szczepić się przeciwko grypie nie powinny zasadzie tylko osoby, jakie mają poważną nadwrażliwość na białko jajka kurzego (zamknięte w preparacie) a ci, u jakich potwierdzono reakcje alergii.

Czy szczepionka może być niebezpieczna?

Co jakiś czas w publikacjach, Internecie, telewizji, pojawiają się ogłoszenia o powikłaniach po szczepieniach. Faktycznie, takowe są. W wypadku opisywanego szczepienia są to często: zaczerwienienie, obrzęk w okolicy wkucia, stan podgorączkowy, kiepskie samopoczucie, ból mięśni oraz stawów, czasem wymioty. Pozostałe powikłania są niezwykle rzadkie! Fałszywe jest określenie, iż szczepienie jest przyczyną grypy.

Więcej na temat grypy i przeziębienia dowiesz się na blogu apteki internetowej  tutaj: https://www.zaufane-apteki.pl/blog/przeziebienie-grypa-co-warto-wiedziec-247.html

Rzęsy objętościowe – piękne spojrzenie na jesienno-zimowe miesiące

0
Rzęsy objętościowe - piękne spojrzenie na jesienno-zimowe miesiące

Hipnotyzujące spojrzenie to marzenie wielu kobiet. Piękne oczy to jedno. Jednak równie ważne w tej kwestii są także gęste, wyraziste rzęsy.

Wybieramy konsoletę fryzjerską

0
Wybieramy konsoletę fryzjerską

Profesjonalne meble fryzjerskie są bardzo istotne dla sprawnego funkcjonowania salonu fryzjerskiego. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje konsoleta fryzjerska. Ten specyficzny mebel odgrywa sporą rolę w każdym zakładzie fryzjerskim. Dzięki niemu, praca fryzjera jest znacznie ułatwiona. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę wybierając konsoletę fryzjerską? Gdzie kupimy ten rodzaj mebla, który spełni nasze oczekiwania?

Komfort klienta

Wygoda i zadowolenie klienta są najważniejszymi kwestiami, na jakie musimy zwrócić uwagę, aby nasz salon cieszył się dobrą opinią. Dlatego warto zdecydować się na konsoletę, która posiada duże lustro, umożliwiające klientowi obserwowanie procesu powstawania fryzury. To znacznie umili klientowi czas i da mu poczucie kontroli nad poczynaniami fryzjera. Interesującym rozwiązaniem jest również konsoleta posiadająca podnóżek dla klienta. Długie siedzenie nawet w najwygodniejszym fotelu fryzjerskim może dać się każdemu we znaki, a podnóżek może znacznie poprawić komfort klienta.

konsoleta

Konsoleta Reflection II w ofercie AYALA

Pomoc dla fryzjera

Konsoleta ma za zadanie ułatwiać pracę fryzjera. Dlatego dobrze wybrać taką, która zawierać będzie nie tylko lustro oraz blat do ustawienia niezbędnych kosmetyków, ale także półeczki oraz ukryte schowki, w których będzie można schować dodatkowe elementy. To bardzo przydatny, a także opłacalny wybór – nie trzeba będzie dodatkowo kupować żadnych szaf i szafek, ponieważ wszystkie niezbędne sprzęty fryzjerskie będzie można przechowywać w jednym miejscu i zawsze mieć je pod ręką. To pozwoli również na utrzymanie porządku i usprawni przebieg pracy fryzjera.

Rozmiary konsolety

Wyposażając swój salon fryzjerski, musimy oczywiście brać pod uwagę również to, jaka jest jego wielkość. Dzięki temu dostosujemy do niego rozmiary konsolety. W ograniczonej przestrzeni najlepiej sprawdzi się konsoleta fryzjerska z jednym stanowiskiem. Odpowiednio wypełni wnętrze, ale nie zajmie zbyt dużo miejsca. Natomiast, jeżeli salon jest duży, możemy pozwolić sobie na przyjmowanie wielu klientów na raz. W takim wnętrzu sprawdzi się więc konsoleta fryzjerska z kilkoma stanowiskami.

Rodzaj konsolety

Konsoleta fryzjerska może być wolnostojąca lub mocowana do ściany. Jeśli mamy niewiele miejsca w salonie, prawdopodobnie lepszym wyborem będzie konsoleta nadająca się do mocowania, ponieważ oszczędzi nieco przestrzeni. Jeżeli natomiast mamy na tyle dużo miejsca, że możemy do ścian dowolnie dostawiać różne meble, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić konsoletę wolnostojącą.

Spójny design

Ta kwestia nie należy do najistotniejszej, ale również jest dość ważna. Konsoleta fryzjerska powinna być dopasowana stylem do wystroju wnętrza salonu. Zachowując spójny design, sprawimy, że wnętrze naszego salonu będzie prezentowało się atrakcyjniej. Warto z kolei pamiętać, że nie tylko efekt pracy fryzjera jest istotny dla oceny naszego salonu. Klienci będą chętniej wybierać salon, w którym czują się dobrze, dlatego warto zaaranżować go ze smakiem.

Konsoleta fryzjerska AYALA

Jeżeli chcesz mieć gwarancję, że inwestujesz w najlepszej jakości sprzęt, warto zapoznać się z ofertą mebli fryzjerskich AYALA. Są to produkty w pełni profesjonalne, zapewniające ergonomię pracy fryzjera oraz komfort klienta. Warto wspomnieć również o walorach estetycznych mebli AYALA. Wyglądają atrakcyjnie i profesjonalnie, dodając salonowi charakteru i prestiżu. Wybierając konsoletę fryzjerską AYALA, otrzymasz najwyższej jakości mebel fryzjerski, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

Więcej na ayala.com.pl

AYALA S.A. ul. Julianowska 59A, 05-500 Piaseczno. Tel. 22 702 03 37.

Zabiegi wyszczuplające czyli w drodze po piękne ciało

0
Zabiegi wyszczuplające czyli w drodze po piękne ciało

Czy trzeba poddawać się inwazyjnym zabiegom, by uzyskać efekt wyszczuplenia? Niekoniecznie. Wystarczy odrobina konsekwencji i cierpliwości, by mniej drastycznymi sposobami poprawić wygląd sylwetki. Zabiegi wyszczuplające oferowane przez gabinety medycyny estetycznej i kosmetycznej pomogą zwalczyć cellulitis i pozbyć się zalegającego pod skórą tłuszczyku.

Najpopularniejsze zabiegi wyszczuplające

Jak pozbyć się fałdek tłuszczu, które ni stąd, ni zowąd pojawiły się na naszym ciele, w dodatku w najmniej pożądanym przez nas miejscu? Nie zawsze na czas zabierzemy się za ćwiczenia na siłowni, nie zawsze dieta odniesie pożądany skutek. W tym wypadku z pomocą może nam przyjść medycyna estetyczna. Niekoniecznie ta inwazyjna i najbardziej kontrowersyjna. Gabinety kosmetyczne, szczególnie przed okresem letnim, oferują  sporą gamę zabiegów, które mogą pomóc w pozbyciu się problemu. Warto jednak, by uniknąć rozczarowań, zdawać sobie sprawę, że wyszczuplanie to nie odchudzanie. Najoględniej mówiąc, wyszczuplenie polega na pozbyciu się podskórnej warstwy tłuszczu za pomocą różnych technik – lasera, ultradźwięków, substancji chemicznej, energicznego masażu.

Na czym polega drenaż limfatyczny

Wśród najpopularniejszych zabiegów wyszczuplających jest drenaż limfatyczny. Jego zadaniem jest usprawnienie przepływu limfy w organizmie. W trakcie zabiegu wykorzystuje się np. preparaty zawierające kwas nikotynowy, a podczas zabiegu ciało owija się folią. U osób wrażliwych, 20-minutowy zabieg może pozostawić na skórze zaczerwienienia czy zasinienia, które po pewnym czasie samoistnie znikną. Zabieg pomaga zredukować cellulit oraz poprawić krążenie.

Zabiegi wyszczuplające ultradźwiękami

W walce o sylwetkę pomocne są również ultradźwięki, podgrzewają one miejsca wymagające „interwencji” i redukują tkankę tłuszczową. W pierwszej fazie komórki tłuszczowe są podgrzewane ultradźwiękami, druga polega na wykonaniu drenażu limfatycznego.

Lipodermologia

W walce z cellulitisem i podskórnym tłuszczem wykorzystywana jest też lipodermologia. Ten zabieg wyszczuplający wykonywany jest za pomocą urządzenia posiadającego głowicę z rolką i komorą podciśnieniową. Wykorzystuje również pompę próżniową. By efekty były trwałe, zaleca się wykonanie 10-12 zabiegów.

Lipoliza rozprawi się z komórkami tłuszczowymi

W przypadku osób, u których problem nagromadzonego tłuszczyku dotyczy tylko jednego obszaru, np. brzucha, sprawdzi się lipoliza ultradźwiękowa. Pod tym linkiem dowiesz się więcej na ten temat. W uproszczeniu polega ona na uszkodzeniu komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków, skąd tłuszcz trafia do wątroby, a potem zostaje usunięty z organizmu.

Jak widać, zarówno ceny, jak i metody wyszczuplania są zróżnicowane. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz zasobności portfela. W gabinetach wykonujących zabiegi wyszczuplające, specjaliści doradzą, z której z metod najlepiej skorzystać. I która w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej.

Profesjonalne usługi stomatologiczne w Łodzi

0
Profesjonalne usługi stomatologiczne w Łodzi

Wizyty u stomatologa i takie zabiegi jak np. wyrywanie zębów są obecnie niemal bezbolesne, a wysoka jakość oferowanych usług i wykwalifikowany personel sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na wizytę u specjalisty. Co ciekawe, obecnie w jednym miejscu istnieje możliwość skorzystania z pomocy kilku lekarzy. Tak wygląda sytuacja w łódzkiej klinice Ultimed.

Klinika Ultimed – jakie usługi oferuje pacjentom?

Klinika Ultimed z Łodzi oferuje głównie usługi stomatologiczne, takie jak: ekstrakcja zębów, usuwanie zębów, a nawet takie zabiegi jak hemisekcja a resekcja zębów. Na miejscu istnieje też gabinet endokrynologiczny i ginekologiczny. Endokrynologi i ginekolog współpracują ze sobą, co jest dobrym rozwiązaniem m.in. dla kobiet w ciąży, które mogą w trakcie jednej wizyty uzyskać pomoc różnych specjalistów. Z kolei gabinet stomatologiczny wyróżnia się wysoką jakością usług, ze specjalizacją w zakresie protetyki i implantów.

Na miejscu, w klinice istnieje też pracownia protetyczna, co dodatkowo ułatwia i przyśpiesza pracę lekarzy i współpracę z pacjentami. Dodatkowym atutem jest obecność chirurga, co podnosi jakość oferowanych przez gabinet usług.

Ofertę usług kliniki Ultimed można znaleźć także na stronie internetowej – ultimed.com.pl. Jak podkreślono tam, główną ideą powstania tego miejsca jest połączenie pracy lekarza stomatologa z innymi lekarzami, dzięki czemu pacjent szybko i w jednym miejscu zyskuje fachową pomoc i poradę specjalisty. Ma to znaczenie w przypadku wyjątkowych pacjentów, w tym tych, którzy przygotowują się do zabiegów chirurgicznych i wymagają wizyty u stomatologa oraz kobiet w ciąży. Wszechstronna opieka medyczna pozwala też na leczenie poważnych schorzeń w jednym miejscu i pod czujnym okiem specjalistów. Kadrę tworzą wyspecjalizowani lekarze, a fachowca obsługa i przyjazna atmosfera miejsca wpływają na jakość świadczonych zabiegów.

W klinice istotną uwagę zwraca się na komunikację wśród lekarzy. Ma to znaczenie w sytuacji kiedy pacjent wymaga jednoczesnej opieki kilku lekarzy, a dobry kontakt i szybka interwencja są nieodzowne, aby dbać o zdrowie i właściwe samopoczucie pacjentów w trakcie leczenia i później.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE

Szła do wszystkich odległości: do dali i bliży

Szkła do wszystkich odległości: do dali i bliży

Jeżeli znajdujesz się w przedziale wiekowym 40+, być może słyszałeś już o innowacyjnym produkcie, jakim są okulary progresywne. To dla wielu osób tajemniczo brzmiące...