czwartek, Styczeń 21, 2021

Zapalenie płuc – przyczyny i leczenie

0
zapalenie płuc

Zapalenie płuc chociaż brzmi bardzo groźnie, jest wbrew pozorom dosyć często występującym schorzeniem. Nie oznacza to jednak, że nie jest ona groźna. Tak duża zachorowalność, spowodowana jest tym, że może rozwinąć się u osób w każdym wieku. Najczęstszą jego postacią jest bakteryjne zapalenie płuc. O wiele rzadziej przyczyną choroby są wirusy. Do najczystych objawów możemy zliczyć : kaszel, duszności, gorączka, dreszcze i ból w klatce piersiowej. Jednak zdarza się również bezobjawowe zapalenie płuc. Jak je wówczas rozpoznać i jak leczyć? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/zapalenie-pluc-przyczyny-objawy-leczenie/ 

Jakie są przyczyny zapalenia płuc?

Zapalenie płuc może rozwinąć się w efekcie oddziaływania rozmaitych czynników. W przypadku kiedy są to czynniki zakaźne, może dojść do rozwoju bakteryjnego zapalenia płuc, wirusowego zapalenia płuc lub nawet grzybiczego zapalenie płuc. Wśród drobnoustrojów chorobotwórczych, które powodują zapalenie płuc, możemy wyróżnić:

 • Streptococcus pneumoniae
 • Staphylococcus aureus
 • Klebsiella pneumoniae
 • Pseudomonas aeruginosa

Zapalenie płuc może rozwinąć się również poprzez infekcję dróg oddechowych, takich jak np. zapalenie oskrzeli. Innymi czynnikami, które mogę wywołać zapalenie płuc mogą być alergeny wziewne, a w niektórych przypadkach również czynniki chemiczne.

Zapalenie płuc – jak je rozpoznać?

Badania, które pozwalają na rozpoznanie zapalenia płuc to m. in.:

 • rentgen klatki piersiowej
 • badanie bakteriologiczne plwociny
 • bronchoskopia
 • badania ogólne krwi (OB, morfologia)
 • tomografia komputerowa klatki piersiowej

W diagnostyce również należy uwzględnić inne schorzenia, które mogą dawać objawy podobne do zapalenia płuc, takie jak np:

 • nowotwór płuc, 
 • astma oskrzelowa, 
 • POChP, 
 • rozstrzenie płuc,
 • zatorowość płucna.

Jakie leczenie w przypadku zapalenia płuc?

W największej ilości przypadków zapalenie płuc ma podłoże bakteryjne. Wówczas konieczne jest zastosowanie antybiotykoterapii. Tego typu leczenie  trwa zazwyczaj  7-14 dni. 

Wraz z antybiotykiem konieczne jest zażywanie leku osłonowego, czyli inaczej probiotyku, który pomagającego odbudować fizjologiczna florę bakteryjną jelit.

Zobacz też: http://www.zdrowieinatura.pl/jakie-sa-przyczyny-dusznosci-sposoby-leczenie/

Dieta ketogeniczna – na czym polega i czy warto ją zastosować?

0
Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania wykazującym zarówno działanie prozdrowotne, jak i wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej. Pozwala oczyścić organizm ze szkodliwych związków, przynosząc jednocześnie fenomenalne efekty odchudzania.

Na czym polega dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna polega przede wszystkim na wprowadzeniu organizmu w stan ketozy, czyli momentu, w którym wątroba zaczyna wytwarzać ciała ketonowe. Jak do tego doprowadzić? W pierwszej kolejności zmieniając proporcje poszczególnych źródeł energii w naszej diecie. Do prawidłowego funkcjonowania ciało potrzebuje węglowodanów, białek i tłuszczów. W przeważającej większości podstawę naszego odżywiania stanowią cukry, czyli węglowodany. To właśnie ich nadmiar przyczynia się do odkładania niechcianej tkanki tłuszczowej. Aby wprowadzić organizm w stan ketozy, należy zamienić główne źródło energii na zdrowe tłuszcze. Dzięki temu wątroba wytworzy ciała ketonowe, a nasz organizm fizycznie przejdzie do stanu przypominającego głodówkę i zacznie pobierać energię z rezerw tłuszczowych.

Jak zacząć dietę ketogeniczną?

Aby wdrożyć dietę ketogeniczną można udać się na konsultację do dietetyka lub samemu ustalić jadłospis. Pomoc specjalisty przyda się szczególnie wtedy, kiedy naszym celem jest poprawa ogólnej kondycji i zdrowia. Na co więc zwrócić uwagę przy samodzielnym komponowaniu posiłków?

 • Wartość odżywcza – dieta ketogeniczna musi dostarczać organizmowi wszystkie witaminy, minerały i składniki odżywcze. Należy tak ustalić jadłospis, aby uzupełnić zapotrzebowanie na wszystkie związki budulcowe i mikroelementy.
 • Odpowiednie proporcje i wartość kaloryczna – w przypadku diety ketogenicznej nie należy drastycznie redukować ilości kalorii. Warto skupić się na jakości produktów jakie są spożywane i zapewnić organizmowi odpowiednią dawkę kalorii, równą dziennemu wydatkowi energetycznemu. Nie należy również całkowicie eliminować żadnego ze źródeł energii. Dieta polega wyłącznie na zmianie proporcji tłuszczów, białek i węglowodanów.
 • Uzupełnianie płynów i elektrolitów – wprowadzenie organizmu w stan ketozy wiąże się z wydzielaniem ciał ketonowych, które wydalane są wraz z moczem. Dlatego nie wolno zapominać o wypijaniu dużej ilości wody mineralnej. Należy także zadbać o uzupełnianie elektrolitów, a szczególnie magnezu, potasu i sodu. Będąc na diecie ketogenicznej nasz organizm szybciej traci potrzebne pierwiastki i minerały, więc warto pamiętać o ich właściwym suplementowaniu.
 • Umiarkowana aktywność fizyczna – początkowe stadium wprowadzania organizmu w stan ketozy może wiązać się z osłabieniem i dużym zmęczeniem. Dzieje się tak w momencie, kiedy nasze ciało przestawia się na pozyskiwanie energii z tłuszczów. Nie należy więc nadmiernie obciążać organizmu intensywnymi ćwiczeniami i częstymi treningami.

Dieta ketognieczna może okazać się rewelacyjną metodą na pozbycie się zbędnych kilogramów i długotrwałą utratę wagi. Jednakże, aby doprowadzić do takiego procesu, należy uzbroić się w cierpliwość i dać organizmowi czas na odpowiednie przystosowanie się do nowych nawyków żywieniowych.

Jak schudnąć bez ćwiczeń?

0
Jak schudnąć bez ćwiczeń

Odchudzanie wymaga od nas samozaparcia i silnej woli. Szczególnie jeśli posiadamy genetyczną tendencję do tycia a zrzucenie nadprogramowych kilogramów jest dla nas wyjątkowo trudne. Przyjmuje się, że za 70% efektu odchudzania odpowiada dieta, a za 30% ćwiczenia i uprawianie sportu. Niestety bardzo często ludzie nie mają wystarczająco czasu aby pomiędzy pracę i zajmowanie się domem wpleść dodatkową aktywność fizyczną. Jednak sama dieta, odpowiednio skomponowana i dostosowana do naszych potrzeb może skutecznie rozwiązać problem zbyt dużej wagi.

Sposoby na odchudzanie dietetyk.edu.pl bez ćwiczeń:

https://dietetyk.edu.pl/jak-schudnac-po-40-stce-bez-cwiczen/

 1. Picie zimnej wody

Przyjmowanie zimnych płynów zmusza nasz organizm do wydatku energetycznego, celem ogrzania naszego ciała. Tym sposobem bez żadnego wysiłku spalamy dodatkową liczbę kalorii. Bardzo dobrze jest spożywać duże ilości schłodzonej wody nie tylko podczas letnich upałów, ale także w zimie aby stale podnieść swój dobowy wydatek energetyczny.

 1. Branie na zmianę ciepłych i zimnych pryszniców

Ten sposób działa na podobnej zasadzie co poprzedni. Nie tylko świetnie hartuje nasz organizm i wzmacnia układ odpornościowy, ale przyspiesza spalanie kalorii i wspomaga odchudzanie. Zimna woda wykazuje także bardzo dobre działanie dla naszej skóry, ponieważ zapobiega rozszerzaniu się porów i łagodzi obrzęki.

 1. Spacerowanie do pracy

Jeśli do miejsca w którym pracujemy mamy kilometr bądź dwa, dobrze jeśli wstaniemy trochę wcześniej i pokonamy ten dystans pieszo. Równie dobrym sposobem może być przejażdżka na rowerze. W ten sposób dotlenimy nasz organizm i dodatkowo przyspieszymy metabolizm, dzięki czemu nasze dziennie zapotrzebowanie kaloryczne będzie stopniowo wzrastać a my szybciej doczekamy się efektów odchudzania.

 1. Unikanie przekąsek.

Wszelkiego rodzaju przekąski po jakie sięgamy między posiłkami prędzej czy później odbiją się na naszej wadze. Dlatego podczas diety musimy szczególnie pilnować aby wszystkie nasze wyrzeczenia nie poszły na marne i by nie zniechęcić się szybko brakiem efektów.

 1. Spożywaj produkty z dużą zawartością błonnika

Błonnik znajduje się między innymi w owocach i warzywach. Warto zadbać aby nie zabrakło ich w naszym codziennym jadłospisie. Oprócz niezbędnych witamin i mikroelementów dostarczają one błonnik który przyspiesza przemianę materii i wspomaga usuwanie toksyn z naszego organizmu.

 1. Zadbaj o odpowiednią ilość snu

Wysypianie się ma ogromne znaczenie podczas odchudzania. Najwyższy współczynnik spalania tłuszczu osiągamy podczas snu. Kiedy śpimy zachodzą także wszystkie procesy trawienne w naszym organizmie, a zbyt częste nieprzesypianie nocy powoduje rozregulowanie naszego metabolizmu.

 1. Unikaj sterujących sytuacji

Przewlekły stres powoduje wydzielanie nadmiernej ilości kortyzolu w organizmie, co prowadzi do spadku hormonów szczęścia. W ten sposób bardzo często rezygnujemy z diety i sięgamy po niezdrowe produkty spożywcze.

 1. Zdrowa dieta

Aby uniknąć efektu jo – jo należy przestrzegać odpowiednio dobranej diety. W tym celu, jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy na ten temat, należy zasięgnąć porady specjalisty, który skomponuje dietę zgodnie z indywidualnymi potrzebami naszego organizmu.

Jak sobie ułatwić zamawianie cateringu dla wielu osób

0
Jak sobie ułatwić zamawianie cateringu dla wielu osób

Nawet jeśli zrobisz to sto razy, zaplanowanie ważnego wydarzenia jest zawsze żmudnym przedsięwzięciem. Jest czas, lista gości i oczywiście jedzenie do przemyślenia. Wraz ze wzrostem liczby osób rośnie również lista dietetycznych preferencji i alergii pokarmowych, z którymi musisz się zmierzyć.

Maseczki hepa

0
Maseczki hepa

Na rynku jest w tej chwili wiele masek i maseczek. Można dostać zawrotu głowy. A jak wybrać? To dopiero schody. Wystarczy rzucić okiem, aby skonstatować, że maska masce nierówna. Skąd wiedzieć, którą powinniśmy nabyć?

Jakie leki na wzdęcia?

0
leki na wzdęcia

Wzdęcia potocznie nazywamy również gazami. Niestety – wszyscy od czasu do czasu na nie cierpimy. Wywołują one spory dyskomfort i nie pozwalają normalnie cieszyć się życiem, zwłaszcza gdy towarzyszy im jeszcze dokuczliwy ból brzucha oraz jego powiększony obwód. Przyczyny tej przypadłości mogą być bardzo różne. Tyczą się one oczywiście sposobu jedzenia, gdyż wzdęcia są następstwem przyjęcia nieodpowiedniego pokarmu albo nieodpowiedniej ilości pokarmów o zbyt wysokiej podaży kalorycznej. A jak leczyć wzdęcia? Na to są oczywiście różne sposoby.

Charakterystyka metod koloryzacji włosów

0
Charakterystyka metod koloryzacji włosów

Koloryzacja włosów to jedna z podstawowych usług, jakie są oferowane w salonach fryzjerskich. Aktualny wachlarz dostępnych metod koloryzacji jest naprawdę imponujący. W dzisiejszym artykule omówimy szczegółowo kilka najbardziej popularnych typów koloryzacji. Dzięki temu będzie Ci dużo łatwiej wybrać metodę idealnie dopasowaną do Twojej urody oraz naturalnych włosów.

Ombre i soft ombre

Nazwa ombre w języku francuskim oznacza cień. Jest to metoda tonowej koloryzacji włosów. W czasie wykonywania zabiegu stylistka rozjaśnia poszczególne kosmyki włosów. Na końcówce włosów powinien znaleźć się najjaśniejszy odcień. Tonacje kolorów są dobierane pod kątem urody kobiety. Najlepszy efekt metody ombre można uzyskać na grubych, mocnych i kręconych włosach. Przy cienkich, delikatnych oraz przetłuszczających się włosach nie zaleca się stosowania ombre. Włosy ombre to najczęściej połączenie koloru blond i brązowego.

Soft ombre, czyli sombre, to technika zbliżona do ombre. Podstawową różnicą jest bardziej delikatny i naturalny efekt, który cechuje się trójwymiarowością. Ta metoda koloryzacji sprawdzi się przede wszystkim w ciepłe, słoneczne dni. W promieniach słońca włosy uzyskują jasne, słoneczne refleksy. Podczas wykonywania sombre stylista rozjaśnia końcówki włosów oraz partie w okolicy twarzy. To sprawia, że cera rozświetla się, a twarz ulega odmłodzeniu. Metoda sombre powoduje także zwiększenie objętości włosów. Dużym atutem tej metody koloryzacji jest jej uniwersalność. Równie dobrze sprawdzi się u blondynek oraz brunetek. Sombre można wykonywać na włosach o dowolnej długości.

Baleyage i flamboyage

Balayage to metoda polegająca na częściowej koloryzacji włosów. Przeważnie stosuje się ją na określone partie jasnych włosów. Kontrast pomiędzy odcieniami, które ze sobą sąsiadują, nie może przekraczać 2-3 tonów. Koloryzację wykonuje się za pomocą specjalnego pędzelka, który służy do nakładania farby na poszczególne pasemka włosów. Baleyage jest polecany w przypadku kobiet o cienkich włosach.

Flamboyage jest połączeniem metody ombre i balayage. Dzięki jej zastosowaniu można uzyskać wielowymiarowe refleksy oraz dużą głębię koloru. Na uwagę zasługuje fakt, że flamboyage jest techniką wymagającą sporych umiejętności. Farby użyte do koloryzacji muszą być starannie dobrane. Podczas tej metody wykorzystuje się także samoprzylepną folię fryzjerską, do której przykleja się poszczególne pasemka włosów.

Sunlight i splashlight

Sunlight jest metodą koloryzacji przeznaczoną dla kobiet o ciemnych włosach. Jej celem jest rozjaśnienie o 2 tony wybranych partii włosów. Dzięki temu fryzura zyskuje charakterystyczny, głęboki odcień. Dzięki rozjaśnieniu wybranych pasemek na brzegach i końcówkach można uzyskać trójwymiarowy efekt.

Celem techniki splashlight jest idealne odwzorowanie zachowania się włosów pod wpływem słońca. Co ciekawe ta metoda koloryzacji jest inspirowana japońskim anime, którego bohaterowie często mają charakterystyczny jasny pas w połowie długości włosów. Technika splashlight odwzorowuje efekt promieni słonecznych odbijających się od włosów. Podczas koloryzacji farba jest nakładana na grube pasma włosów znajdujące się na wysokości uszu. Dużą zaletą tej metody jest fakt, że nie niszczy ona włosów w takim stopniu jak tradycyjne rozjaśnianie.

Jeśli szukasz profesjonalnej koloryzacji włosów, to szeroką ofertę znajdziesz w salonie Jean Louis David. Możesz skorzystać tutaj z takich usług, jak: koloryzacja, koloryzacja bez amoniaku, koloryzacja 2w1, kontrast/baleyage, dekoloryzacja, prekoloryzacja, flash, smartbond, a także ekskluzywna zmiana koloru.

Do czego przydadzą się ciężarki do ćwiczeń?

0
ciężarki do ćwiczeń

Ćwiczenie fizyczne są doskonałym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji całego organizmu. Pomagają także na samopoczucie fizyczne, ponieważ w czasie wysiłku wytwarzane są hormony szczęścia – endorfiny. Niestety w Polsce okres zimowy nie jest zbyt przyjazny do aktywności na świeżym powietrzu, a wizyty na siłowniach z kolei mocno utrudnione z uwagi na sytuację epidemiczną. Dlatego też najlepszy sposób to zorganizowanie sobie domowej mini-siłowni. Przydadzą nam się w niej między innymi ciężarki do ćwiczeń, które można wykorzystać na różne sposoby.

Najważniejsze akcesoria do ćwiczeń

Na początek, jeżeli nie trenujemy kompletnie niczego, warto wzmocnić najbardziej podstawowe mięśnie. Tutaj przydadzą nam się ciężarki do podnoszenia, czyli popularne hantle. Na początek powinniśmy wykorzystywać wersję od 3-5 kg na jedną rękę, jednak po krótkim czasie będzie to dla nas zbyt mało. Jeżeli nie chcemy niepotrzebnie kupować wiele różnych rodzajów handli, możemy posłużyć się specjalnymi ciężarkami do ćwiczeń. Sposób ich wykorzystania jest dziecinnie prosty. Na specjalną sztangę, do ponoszenia jedną ręką lub oburącz, nakładamy odpowiednią ilość ciężarków. Każdy z nich posiada inną masę, dzięki czemu możemy płynnie dostosowywać wagę danej sztangi do naszych możliwości. Nie potrzebujemy też szukać dodatkowego miejsca w mieszkaniu na trzymanie naszych akcesoriów. Ciężarki do ćwiczeń oraz sztangi zajmują o wiele mniej miejsca, niż przykładowo trzy komplety hantli. Przydadzą się nam też do ćwiczeń wykonywanych na ławeczce, gdy będziemy chcieli urozmaicić swój trening.

Trening dla początkujących

Gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z aktywnością fizyczną w domu, ważne by nie dopuścić do szybkiego przetrenowania. Taka sytuacja może spowodować, że bardzo szybko stracimy motywację do dalszej pracy nad swoją kondycją. Zasadą jest, że lepiej wykonać większą ilość powtórzeń z mniejszym obciążeniem, niż rzucać się do razu na głęboką wodę. Dlatego na początek zastosujmy mniejszą ilość ciężarków do ćwiczeń, tak by masa na jedną rękę nie przekraczała kilku kilogramów. Z czasem, gdy zaczniemy czuć, że to nie wystarcza, stopniowo zwiększajmy obciążenie. Nie zapomnijmy o robieniu odpoczynku co kilka dni, ponieważ mięśnie muszą mieć czas na zregenerowanie się. Później, wracając do treningu, zmniejszmy minimalnie obciążenie. Płynna regulacja nie będzie trudna, gdy mamy różnego rodzaju ciężarki do ćwiczeń. Warto więc kupić sobie taki zestaw, który będzie ją umożliwiał. Ciężarki dla początkujących powinny mieć masę 1-2 kg na każdą sztukę.

Refundacja pieluch dla dorosłych – jakie są zasady refundacji?

0
Refundacja pieluch dla dorosłych

Refundacja pieluch dla dorosłych to ważna kwestia dla pacjentów, ponieważ koszt ich zakupu na własną rękę jest niemały, zwłaszcza gdy zachodzi konieczność długotrwałego z nich korzystania. Jakie są zasady refundacji w 2020 roku? Kto może się o nią ubiegać i jakie dokumenty powinien wypełnić? Przeczytaj nasz artykuł.

Refundacja pieluch dla dorosłych – obowiązujące zasady refundacji

Od 1 stycznia 2020 refundacja pieluch dla dorosłych działa na następujących zasadach. Przede wszystkim wniosek o refundację można złożyć podczas wizyty u lekarza, także e-wizyty. Nie trzeba osobiście kontaktować się z NFZ. Wdrożona została specjalna platforma do realizacji zleceń na refundację pieluch dla dorosłych, tak zwana eZWM (bezpłatna centralna aplikacja internetowa NFZ). Służy ona do weryfikacji i realizacji zleceń na refundację. Zlecenie wystawia lekarz pierwszego kontaktu według nowego wzoru dostępnego w internecie. Lekarz wypełnia zlecenie, którego formularz dostępny jest na platformie, weryfikuje, czy pacjent jest uprawniony do refundacji, drukuje zlecenie i potwierdza je pieczątką i podpisem.

Pacjent może w ten sposób oszczędzić czas, ponieważ nie musi osobiście stawiać się w Oddziale NFZ celem weryfikacji uprawnień do refundacji.

Ze zleceniem należy udać się do apteki lub sklepu medycznego w celu jego realizacji. Na zleceniu jest odpowiedni numer, który po wpisaniu numeru PESEL osoby uprawnionej do refundacji umożliwia realizację zlecenia. Po poprawnym dokonaniu realizacji zlecenie automatycznie zostaje zapisane w pliku PDF. Jego wydruk musi być podpisany przez osobę odbierającą i realizującą. Podpisany druk oddaje się w punkcie, w którym dokonuje się realizacji zlecenia. Jeśli chce się następnym razem zrealizować zlecenie w innym punkcie, należy zapisać numer ze zlecenia wystawionego przez lekarza.

Refundacja pieluch dla dorosłych – jakie dokumenty są potrzebne?

Do wniosku o refundację potrzebne są:

 • oświadczenie pacjenta,
 • eWUŚ,
 • inne dokumenty potwierdzające uprawnienia.

Lekarz uprawniony do wystawienia zlecenia dokonuje weryfikacji, czy pacjentowi należy się dany wyrób medyczny, system zaś wyznacza kod wyrobu, poziom refundacji oraz limit cenowy i ilościowy. Zlecenie generowane jest automatycznie. Refundacja na środki pomocnicze przy nietrzymaniu moczu (pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne, wkłady anatomiczne lub podkłady) przysługuje comiesięcznie. Możliwa jest kontynuacja zaopatrzenia przez pielęgniarki lub położne ubezpieczenia zdrowotnego przez okres 12 miesięcy od dnia określonego w dokumentacji medycznej. Zlecenie na pieluchy dla dorosłych i inne środki higieniczne przy nietrzymaniu moczu jest ważne do końca miesiąca, na który zostało wystawione.

Refundacja pieluch dla dorosłych obejmuje zazwyczaj 60 sztuk comiesięcznie. Jeśli kryteria nie ulegają zmianie, jest ona kontynuowana aż do momentu, gdy stan chorego nie wymaga stosowania tych środków pomocniczych.

Jak leczyć przykurcz i naciągnięcie mięśni brzucha?

0
Jak leczyć przykurcz i naciągnięcie mięśni brzucha

Dlaczego takie właśnie kontuzje (od razu dodajmy, które są bardzo uciążliwe) w ogóle powstają? Z czego to zasadniczo wynika? Co robić, by do takich właśnie kłopotów zdrowotnych generalnie nie dopuszczać?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do aspektu, że aktualnie przykurcze mięśni brzucha to coraz powszechniejszy problem. Jakie są główne genezy tego kłopotu? Jeśli je bowiem poznasz, to będziesz miał więcej informacji, jak tego wszystkiego ogólnie unikać. Generalnie przykurcze mięśni brzucha mogą być spowodowane poprzez porażenia albo ewentualnie uszkodzenia konkretnych nerwów zlokalizowanych właśnie w tych okolicach. Niestety, to nie wszystkie przyczyny. Czasami jest to również uraz mechaniczny. Chodzi o to, że przykurcze mięśni brzucha mogą powstawać na przykład po walce, jeśli ktoś otrzymał kilka ciosów w brzuch itp. Co jeszcze warto wiedzieć odnośnie tego konkretnego kłopotu medycznego? Okazuje się, że przykurcze mięśni brzucha są również często spotykane przy rozmaitych chorobach przewlekłych. Ten temat także nie może być zatem w ogóle traktowany po macoszemu. Co jeszcze sprawia, że ludzie mają takie właśnie kłopoty zdrowotne? Często wynika to z ludzkiej głupoty. Jeśli bowiem ktoś długo nie ćwiczył mięśni brzucha, a nagle zdecydował się na bardzo duże obciążenia, to nie powinien być zdziwiony, że taka kontuzja mu się przydarzyła. W końcu trening tych partii naszego ciała musi być stopniowy. Jeśli ktoś jest amatorem, to nie może zaczynać od relatywnie zbyt dużych obciążeń. Więcej o takim właśnie aspekcie można swobodnie przeczytać chociażby na stronie internetowej https://rehabilitacja-arpwave.pl/przykurcz-i-naciagniecie-miesni-brzucha-jak-sobie-z-tym-poradzic.

Czym zaś cechują się naciągnięcia mięśni brzucha? Dlaczego w ogóle powstają takie kontuzje? Tutaj głównym powodem jest po prostu brak dopasowania odpowiednich obciążeń. Masz zamiar trenować na siłowni mięśnie brzucha? Interesuje Cię bowiem tak zwany kaloryfer? Do tej pory nie byłeś zaś zbyt aktywny fizycznie? Nic dziwnego, że nie możesz rozpoczynać z wysokiego C. Wszystko powinno być bardzo dokładnie zaplanowane. Jeśli ktoś od razu „rzuci się” na zbyt wysokie obciążenia, to może dojść do takiego właśnie kłopotu zdrowotnego, jak naciągnięcia mięśni brzucha… A przecież tego wszystkiego można uniknąć! Jeśli chcesz trenować, to bardzo dobrze. Zrób to jednak pod opieką kogoś o wiele bardziej doświadczonego w tym względzie. Dowiedz się, jakie obciążenia na początek będą dla Ciebie optymalne. Jeśli tak podejdziesz do swojego treningu, to jesteśmy przekonani, że naciągnięcia mięśni brzucha nie będą w ogóle Ci doskwierały.

Generalnie bardzo ważne jest to, by systematycznie aktywizować mięśnie brzucha. Nawet wtedy, kiedy siedzimy przed ekranem telewizora itp. Tego aspektu nie wolno traktować po macoszemu. Co jeszcze jest istotne? Regularne treningi (z odpowiednimi obciążeniami). Warto byłoby także pozbyć się otyłości brzusznej, jeśli występuje ona właśnie w Twoim przypadku. W takim razie trzeba chodzić nie tylko na siłownię, ale udać się również na wizytę do dietetyka. Jeśli zaś masz od pewnego czasu przykurcze oraz naciągnięcia mięśni brzucha, które w ogóle nie ustępują, to musisz zdecydować się na odpowiednie kroki. Bardzo dobrym wyborem w tej właśnie sytuacji będzie rehabilitacja ArpWave. Dlaczego? Jest ona wyjątkowo efektywna. Dodatkowo tania i bezpieczna. Twoje kłopoty z brzuchem szybko zatem odejdą w niepamięć.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE

zapalenie płuc

Zapalenie płuc – przyczyny i leczenie

Zapalenie płuc chociaż brzmi bardzo groźnie, jest wbrew pozorom dosyć często występującym schorzeniem. Nie oznacza to jednak, że nie jest ona groźna. Tak duża...
Maseczki hepa

Maseczki hepa