piątek, Październik 30, 2020

Zdrowotne właściwości CBD

0
olejek konopny

Oleje konopne stają się coraz bardziej popularne wśród osób zmagających się różnymi dolegliwościami. Dzieje się to za sprawą ich szerokich właściwości prozdrowotnych, które przynoszą ulgę w cierpieniu. Dla wielu pacjentów jest to jednak temat nowy, wymagający wyjaśnienia. Czym jest tajemnicze CBD? Czy można go bezpiecznie stosować? Kiedy warto sięgnąć po olej z konopi?

Pięć rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę, wybierając witaminy i suplementy

0
witaminy i suplementy

Na rynku dostępnych jest bardzo duży wybór witamin i suplementów, różniących się producentem, ceną, stężeniem i składem, a także przyswajalnością składników aktywnych.  Oto rzeczy, na które warto zwracać uwagę podczas zakupów.

Witaminy i suplementy są ważnym dodatkiem do zdrowego trybu życia i zbilansowanej diety. Ich regularne stosowanie posiada następujące korzyści zdrowotne:

 • pomaga budować odporność,
 • uzupełnia niedobory składników, które trudno w wystarczającym stopniu pozyskać z jedzenia,
 • pozytywnie wpływa na organizm, między innymi na układ nerwowy, kostny, trawienny, metaboliczny – w zależności od zażywanych preparatów.

O czym pamiętać, szukając preparatu?

Skład

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze suplementów jest ich skład i ilość substancji aktywnych. Ważnym pojęciem przy preparatach suplementacyjnych jest standaryzacja surowców roślinnych, która określa liczbę zawartych w nich związków czynnych – zarówno tych, które wywierają efekt leczniczy, jak i elementów niekorzystnych. Opiera się na wynikach badań takich cech, jak:

 • biologiczne,
 • mikroskopowe,
 • chemiczne (zawartość składników),
 • fizykochemiczne,
 • makroskopowe.

Standaryzacji dokonuje się na podstawie norm obowiązujących w danym kraju, odnoszących się do jakości (również czystości) danego surowca lub preparatu. Suplement standaryzowany zawiera ściśle określoną liczbę składników wywierających efekt leczniczy. Dzięki temu mamy pewność, że jedna tabletka zawiera konkretną liczbę danego surowca i dostarcza określoną liczbę pożądanej witaminy.

Cena

Jeśli poszukiwanym przez nas suplementem jest na przykład witamina B12, cena może zaważyć o jego wyborze. Warto szukać produktów, które łączą korzystną cenę z dobrą jakością, tak, aby nie przepłacić i cieszyć się z korzyści płynących ze stosowania tych preparatów. Dobra cena pozwoli także na większą regularność przyjmowania witamin i suplementów, nie obciążając portfela.

Przyswajalność

Na poziom przyswajalności witamin ma wpływ między innymi to, z czego jest ona pozyskana. W przypadku popularnej witaminy C większą przyswajalność będzie miał produkt z aceroli niż z cytrusów. Wchłanianie aktywnych substancji z suplementu zależy także od ich liczby oraz formy, a także obecności innych, komplementarnych witamin w preparacie, które pozytywnie wpływają na zwiększenie przyswajalności.

Producent

Wybierając suplementy powinno się stawiać na znanych, sprawdzonych producentów i produkty, która mają ugruntowaną pozycję na rynku. Co roku wprowadzanych jest dużo nowych środków, o zmienionej formule czy nowym zestawie witamin, nie warto jednak eksperymentować na własnym zdrowiu. Tylko gruntownie przebadane preparaty będą bezpieczne dla zdrowia i skuteczne.

Opinie

Szykując się do zakupu suplementów i witamin, można sprawdzić opinie na ich temat w internecie lub popytać znajomych, jaki preparat polecają. Poleganie na sprawdzonej opinii pozwoli uniknąć rozczarowania, jeśli chodzi o działanie produktów suplementacyjnych i może pomóc wybrać te odpowiadające naszym potrzebom.

5 rzeczy, których nauczyliśmy się w czasach pandemii i które wyjdą nam na dobre

0
pandemia

Kiedy wybuchła pandemia nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z tego, w jaki sposób powinniśmy się zachowywać, aby być bezpiecznym. Dziś wiemy na ten temat zdecydowanie więcej, a część z nawyków pozostanie nam już na zawsze. Czego się nauczyliśmy?

Zakupy przez internet

Przede wszystkim nauczyliśmy korzystać się z aptek internetowych. Kiedy kolejki przed takimi miejscami były niekiedy kilkunastometrowe, a podstawowych środków do dezynfekcji brakowało, decydowaliśmy się na zakupy przez internet. Jest to zdecydowanie wygodna możliwość, bowiem możemy w spokoju porównywać różne informacje, sprawdzać skład itp. Pamiętajmy jednak o tym, że nie tylko leki i środki higieniczne możemy zakupić przez internet. Sprzęt elektroniczny, odzież, obuwie, kosmetyki, a nawet żywność – wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Regularne mycie rąk

Kolejnym pozytywnym nawykiem jest regularne mycie rąk. Niestety, ale wielu Polaków ma z tym ogromne problemy, biorąc pod uwagę, chociażby statystyki związane z myciem dłoni po wyjściu z toalety. Na szczęście pandemia spowodowała, że ludzkość ze strachu przed zarażeniem zaczęła częściej i dokładniej myć ręce. Dodatkowo popularność zyskały wszelkie środki antybakteryjne, które również nie są szkodliwe, a pomagają w utrzymaniu higieny rąk, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody.

Częste mycie owoców i warzyw

Część czytelników nie jest w stanie wyobrazić sobie tego, jak to możliwe, że ktokolwiek zjada owoce kupione w supermarkecie czy na targu bez wcześniejszego umycia. Niestety w praktyce jest to stosunkowo częste zjawisko. Społeczeństwo zostało doinformowane, że na owocach czy warzywach również mogą znajdować się zarazki, które możemy skonsumować wraz z danym produktem.

Odpowiednie zasłanianie się przed kichnięciem

Niepokojące jest to, że wiele osób nie zdawało sobie sprawy z tego, w jaki sposób zasłaniać się przed kichnięciem. Najczęściej używano do tego dłoni, a w skrajnych przypadkach do zasłaniania nie dochodziło, co powodowało, że zarazki rozprzestrzeniały się wokół. Dziś już wiemy, że nos czy usta należy zasłaniać wewnętrzną częścią łokcia, co jest zdecydowanie rozsądniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Zdalne rozwiązywanie problemów

Warto wspomnieć o tym, że znacznie częściej zarówno osoby młode, jak i te starsze, załatwiają część spraw przez internet. Opłacanie rachunków, robienie zakupów, praca, spotkania – tego typu czynności możliwe są do wykonania z domu, potrzebujemy jednie komputera i stabilnego łącza internetowego.

Elektrostymulacja mięśniowa – kilka porad dla osób rozpoczynających trening EMS

0
trening EMS

Trening EMS to rodzaj treningu, który na stałe zmienił nasze podejście do tematu siłowni i ćwiczeń fizycznych. W przeciwieństwie do tradycyjnego, konwencjonalnego treningu fizycznego, w czasie treningu EMS korzysta się specjalnej aparatury wysyłającej impulsy elektryczne. Trafiając do naszego mózgu, impulsy wywołują bardziej intensywne skurcze włókien mięśniowych. Dzięki temu trening EMS jest wielokrotnie bardziej skuteczny niż jego zwykły odpowiednik. Zapraszamy do lektury będącej krótkim wprowadzeniem w temat treningu EMS, podczas której podpowiemy – dla kogo jest on dedykowany oraz jakich efektów możemy się spodziewać.

Trening EMS – od A do Z

Trening EMS to fenomen ostatnich lat. Udział w nim polecają zarówno trenerzy personalni, fizjoterapeuci, jak i sportowcy. Jak wskazują, zaledwie 20 minut spędzonych na treningu EMS może zastąpić 3 godziny poświęcone wykonywaniu zwykłych ćwiczeń fizycznych. W czym zatem tkwi jego wyjątkowość?

Przede wszystkim należy wskazać na specjalny zestaw urządzeń wykorzystywanych w jego tracie. Należą do nich kamizelka, pas oraz opaski na nogi i ramiona. Znajdujące się na ich powierzchni diody wysyłają impulsy elektryczne, które docierając do naszego mózgu, wywołują bardziej efektywne skurcze mięśni. W rezultacie mięśnie zostają pobudzone w stopniu nieosiągalnym w konwencjonalny sposób. Co niezwykle ważne, pobudzeniu ulegają także te partie mięśni, które w czasie zwykłego treningu pozostają nienaruszone.

Z treningu EMS korzystać mogą niemal wszyscy, nawet ci, dla których będzie to początek przygody z wysiłkiem fizycznym. Również osoby po wypadkach, cierpiące na choroby stawów lub zanik poszczególnych partii mięśni, mogą skorzystać z tego rodzaju treningu.

Korzyści wynikające z rozpoczęcia treningu EMS

Do najważniejszych korzyści uzyskiwanych w czasie treningu należy ogólny wzrost siły i poprawa wydolności organizmu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które korzystają z treningu EMS regularnie, przez okres przynajmniej 4-6 tygodni.

Warto podkreślić, że w czasie elektrostymulacji mięśnie pracują wyjątkowo skutecznie. Dotyczy to zwłaszcza tych partii mięśni, które znajdują się w głębi organizmu, a do których nie mamy dostępu w trakcie wykonywania zwykłych ćwiczeń siłowych. 

Korzystanie z treningu EMS prowadzi również do redukcji objętości tkanki tłuszczowej. Dlatego, wybierają go szczególnie chętnie osoby pragnące pozbyć się cellulity oraz osoby cierpiące z powodu otyłości. Dodatkowo trening EMS poprawia stan naszej skóry, a zwłaszcza takie istotne jej parametry jak sprężystość.

Gdzie korzystać z treningu EMS?

Osobom poszukującym sprawdzonych i wartych zaufania profesjonalistów w zakresie treningu EMS, polecamy zapoznać się z ofertą Studia Impulse Training. Jego pracownicy to wysoko wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów i trenerów, gotowych zatroszczyć się o twoje zdrowie, kondycję i sylwetkę.

Z pełną ofertą zapoznasz się na stronie: https://impulsetraining.pl/wyprobuj-ems/. Dla osób rozważających możliwość rozpoczęcia regularnego treningu dedykowany jest specjalny trening próbny. W jego trakcie zapoznasz się z działaniem kamizelki i pasów elektrostymulujących oraz wykonasz najważniejsze ćwiczenia pod okiem trenera. Gwarantujemy, że już po treningu próbnym zauważysz wyraźne zmiany w swojej sylwetce.

Jak radzić sobie ze stresem?

0
Jak radzić sobie ze stresem

Stres może poważnie utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego odpowiednia strategia zarządzania nim jest tak ważna. Sprawdź, jak radzić sobie ze stresem.

Czym kierować się wybierając kosmetyki?

0
kosmetyki

Rynek kosmetyczny należy do jednego z najbardziej kompetytywnych gałęzi handlu. Praktycznie każdy korzysta z produktów kosmetycznych, jednak nie zastanawia się nad ich składem i nad tym, jak dobierać poprawnie kosmetyki. W sklepach można znaleźć dużo produktów kosmetycznych, jednak czy każdy jest odpowiedni dla Ciebie? Sprawdź, co należy wiedzieć o ich wyborze i czym należy kierować się podczas zakupów produktów kosmetycznych.

 • Pierwszą rzeczą, na jaką należy spojrzeć, jest skład produktu.
 • Sprawdź datę ważności produktu.
 • Kosmetyki warto kupować z pewnego źródła.
 • Warto zaufać sprawdzonym markom, które są gwarancją jakości produktu.

Zakup kosmetyków należy do trudnych decyzji, czasem zbliżone do siebie produkty, mają całkowicie odmienny wpływ na cerę czy organizm. Aby zmniejszyć losowość tego procesu, warto sprawdzić skład danego kosmetyku. Składniki danego produktu wymienione są w kolejności od tego, którego jest w składzie najwięcej, do tego użytego w najmniejszej ilości. Warto też pamiętać, że składniki użyte w mniejszej ilości niż 1% masy, mogą być wymienione alfabetycznie. Wybierając odpowiedni produkt, warto zastanowić się, ile danego składnika aktywnego powinno być, aby zadziałał.  Przykładowo produkt, który zawiera 0.01% kwasu hialuronowego, będzie miał napisane, że posiada go w składzie, tak samo jak produkt, który zawiera go zdecydowanie więcej. Jeżeli szukasz właśnie tego składnika, należy wybrać ten, który ma go więcej. Świadomy wybór produktów nie tylko pomoże Ci korzystać z lepszych produktów, ale również poprawi ich ogólną jakość na rynku.

Inną ważną rzeczy, która powinna być sprawdzona, jest data ważności na opakowaniu. Często możesz trafić na sytuację, gdzie z przodu ekspozycji znajdują się produkty z krótką datą ważności lub nawet już po tym terminie. Takie kosmetyki mogą już nie mieć takich samych właściwości jak produkty pełnoprawne, dlatego warto zawsze wybierać ten kosmetyk, który ma najdłuższą datę ważności, a co za tym idzie, jest on najświeższy. Jeżeli na półce sklepowej znajdziesz kosmetyki, których data przydatności już upłynęła, należy przekazać go obsłudze sklepu, która powinna usunąć taki produkt z ekspozycji. Uważaj też na otwierane pudełka, bo niestety, ale liczne grono konsumentów wyjmuje pełnoprawne kosmetyki z opakowania i testuje je na sobie. Pamiętaj, że sprawdzenie kosmetyku jest możliwe jedynie, gdy na ekspozycji znajduje się odpowiedni tester.

Wybierając miejsce, gdzie będziesz kupować produkty kosmetyczne, warto zdecydować się na sprawdzoną lokalizację. Produkty kupione w aptece czy dużej drogerii dają Ci gwarancję, że były one poprawnie przewożone i przechowywane. Niektóre z kosmetyków wymagają specjalnego traktowania, które pozwoli im zachować pełne właściwości. Niestety, ale część sprzedawców nie obchodzi się dobrze z kosmetykami, wystawiając je na działanie promieni słonecznych czy wysoką temperaturę. Tak przechowywany produkt może nie być pełnowartościowy i nie dać Ci oczekiwanego efektu.

Wybierając kosmetyki dla siebie, warto zaufać sprawdzonej marce, która da Ci pewność, że kupujesz produkt wysokiej jakości. Jedną z takich marek jest Cetaphil. Oferują oni łagodne kosmetyki pielęgnacji ciała i skóry. Wyróżnia ich to, że w swojej pracy kierują się badaniami naukowymi, a wszystkie kosmetyki powstają we współpracy z dermatologami,  co pozwala im na dostarczenie produktów najwyższej jakości. Kosmetyki firmy Cetaphil możesz kupić na stronie http://nowafarmacja.pl/cetaphil. Żadne ich produkty nie są testowane na zwierzętach.

Esperal – pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia

0
Esperal

Alkoholizm to problem, który dotyczy dziś zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak każdy nałóg, tak i alkoholizm wymaga bardzo silnej woli i samozaparcia, by z nim zerwać. Jak ciężka to walka, wiedzą ci, którzy sami przez ten problem przechodzili albo spotkali się z nim wśród swoich bliskich lub przyjaciół. To właśnie dla nich – uzależnionych, którzy chcą z nałogiem skończyć – stworzono esperal.

• Czym jest i jak działa esperal?

• Zabieg wszycia esperalu

• Efekty działania esperalu

Czym jest i jak działa esperal?

To lek zawierający substancję czynną disulfiram. Występuje w formie tabletek do połykania i jako wszywka alkoholowa (czyli tabletka do implantacji). Dostępny na receptę.

Należy pamiętać, iż zastosowanie esperalu jest działaniem uzupełniającym, nie zaś automatycznie likwidującym uzależnienie. Ma działanie psychologiczne i wpływa dyscyplinująco na uzależnionego. Terapia esperalem to tzw. terapia awersyjna, której głównym zadaniem jest zniechęcenie uzależnionego do spożywania alkoholu. Sam zabieg implantacji ma wzbudzać u pacjenta skojarzenia z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi picia. Esperal może zatem stać się dobrym początkiem do rozpoczęcia etapu trzeźwości pacjenta oraz rozbudzenia świadomości konieczności podjęcia szerszego leczenia, doskonałą szansą na pierwszy krok do wyjścia z uzależnienia.

Główne działanie esperalu polega na zablokowaniu enzymu, który bierze udział w metabolizmie alkoholu w wątrobie. Po spożyciu alkoholu organizm odczuwa bardzo nieprzyjemne dolegliwości (przypominające zatrucie alkoholowe), a uniknąć ich można jedynie powstrzymując się od picia. Niekorzystne objawy mogą pojawić się nawet w 5-10 minut, a potrafią utrzymać się nawet do 10 godzin. Mogą być groźne dla życia i zdrowia, dlatego też esperal należy stosować pod nadzorem lekarza.

Zabieg wszycia esperalu

Przed zabiegiem pacjent zostaje poddany badaniom kontrolnym. Po zapoznaniu się z taką formą leczenia alkoholizmu oraz ewentualnymi działaniami niepożądanymi pacjent podpisuje zgodę na implantację wszywki do organizmu.

Pacjenta obowiązuje zakaz spożywania alkoholu na 48 godzin przed zabiegiem wszycia esperalu. Alkohol należy odstawić również w trakcie leczenia oraz w okresie 14 dni po jego zakończeniu.

Esperal wszywany jest najczęściej w górną część pośladka, chociaż na wyraźne życzenie pacjenta istnieje możliwość wszycia go w inną część ciała (plecy, okolice łopatki). Zabieg trwa ok. pół godziny i odbywa się w sterylnych warunkach (pod żadnym pozorem nie należy dokonywać go samodzielnie w domu), przy miejscowym znieczuleniu. Po nacięciu ciała do organizmu zostają wprowadzone tabletki esperalu. Zdjęcie szwów następuje zazwyczaj po 7-10 dniach od zabiegu. Istnieje możliwość powtórzenia zabiegu, aczkolwiek może zdarzyć się, iż organizm uzależnionego nie będzie tolerować tabletek.

Opakowanie zawiera 10 tabletek (1 tabletka na 10 kg masy ciała).

Okres wchłaniania i działania esperalu wynosi około 8 miesięcy. Może się on nieznacznie różnić w zależności od stanu zdrowia pacjenta, otyłości lub aktywności fizycznej.

Efekty działania esperalu

Leczenie uzupełniające esperalem wykazuje, iż zawarta w nim substancja aktywna disulfiram jest jedną z najbardziej skutecznych form walki z uzależnieniem od alkoholu. Terapia tylko i wyłącznie esperalem jednak jest niewystarczająca i koniecznie powinna być kontynuowana na terapii leczenia choroby alkoholowej.

Więcej informacji zarówno na temat esperalu, jak i leczenia uzależnień znaleźć można tutaj: https://medjol.pl/wszywki.

Artroskopia stawu kolanowego – leczenie i rehabilitacja po zabiegu

0
Artroskopia stawu kolanowego

Zaletą artroskopii stawu kolanowego jest fakt, iż jest to zabieg małoinwazyjny, który wiąże się z niewielkim urazem chirurgicznym, po którym pozostają jedynie 2-3 niewielkie blizny. Jeśli masz problem z kolanem i czeka Cię tego typu interwencja chirurgiczna – koniecznie przeczytaj ten artykuł. Prezentujemy tu, jak przebiega artroskopia stawu kolanowego oraz rehabilitacja i leczenie po niej.

Artroskopia stawu kolanowego – specyfika zabiegu

Artroskopia diagnostyczna stawu kolanowego to małoinwazyjny zabieg, polegający na wykonywaniu małego nacięcia, poprzez które wprowadza się artroskop, dren do odsysania oraz wężyk doprowadzający chlorek sodu, który ułatwia monitorowanie wnętrza stawu. Po obejrzeniu i wykonaniu ewentualnych zabiegów naprawczych, wszelkie nacięcia są zszywane. W celu wykonania takiego zabiegu konieczny jest przynajmniej 2-dniowy pobyt w szpitalu. Najważniejsza jest jednak prawidłowa diagnoza uszkodzenia oraz decyzja, czy pacjent w ogóle kwalifikuje się do zabiegu.

Kiedy może być konieczna artroskopia kolana?

Najczęściej artroskopię kolana wykonuje się w przypadku urazów kolana, przy problemach ze stawami, przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, bólach występujących bez wyjaśnionej przyczyny, obecności różnych ciał obcych w stawie kolanowym lub w przypadku nowotworów. Zabieg ten jest konieczny również przy naprawieniu łąkotki, przeszczepieniu chrząstki stawowej, zabiegach związanych z więzadłami wewnętrznymi kolana oraz przy innych chorobach. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.kliniki.pl/artroskopia-diagnostyczna-stawu-kolanowego/.

Leczenie i rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego

Aby artroskopia przyniosła pożądane efekty, należy odpowiednio dbać o staw. Konieczne jest ścisłe trzymanie się zaleceń lekarza oraz maksymalne odciążenie kolana, zatem należy poruszać się przy pomocy kul. Okres rekonwalescencji trwa zwykle od 15 dni do nawet kilku miesięcy.

Ćwiczenia z fizjoterapeutą powinny być wykonywane minimum 2 razy w tygodniu – w pierwszej kolejności ćwiczymy mięśnie łydek, a także mięsień czworogłowy. Rehabilitacja jest wykonywana w pozycji leżącej z unoszeniem kończyn. Wzmocnienie mięśni jest niezwykle ważne, ponieważ to one amortyzują i wspierają staw kolanowy, dzięki czemu kolano może z czasem wrócić do formy. Tylko dzięki dużemu samozaparciu i regularnej rehabilitacji, kolano ma szansę na powrót do pełnej sprawności.

Oprócz rehabilitacji wdraża się równolegle leczenie farmakologiczne – najczęściej są to leki przeciwzapalne, suplementy diety (kolagen, kwas hialuronowy, glukozamina), a niekiedy także wdrażane są także terapia laserowa, krioterapia czy magnetoterapia.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

Jakie produkty obniżają poziom testosteronu i jak to zmienić?

0
czerwone wino

Testosteron to jeden z najważniejszych hormonów w organizmie mężczyzny. Odgrywa ważną rolę w wielu procesach, a przede wszystkim wpływa na funkcjonowanie układu rozrodczego. Niektóre pokarmy mogą obniżyć poziom testosteronu. Przyjrzyjmy się zatem, jakie są produkty obniżające poziom testosteronu.

Produkty, które są zagrożeniem dla naszego zdrowia

Mrożone lub paczkowane posiłki i przekąski to wysoko przetworzona żywność. Mają niewielką wartość odżywczą i zwykle zawierają dużo kalorii, soli, tłuszczu i cukru. W szczególności przetworzona żywność jest często bogata w tłuszcze trans, które mogą obniżać poziom testosteronu i upośledzać funkcję jąder. Kolejną grupą produktów, które mogą obniżać poziom testosteronu, są konserwy i produkty spożywcze w plastikowych opakowaniach. Przetworzone produkty w plastikowych opakowaniach mogą wpływać na poziom testosteronu. Regularne spożywanie żywności i picie napojów w puszkach z pewnością wpłyną na poziom hormonów. Może się to zdarzyć, gdy chemikalia, takie jak bisfenol A lub bisfenol C z wody w plastikowych butelkach lub podgrzewanej żywności w plastikowych pojemnikach, dostaną się do organizmu człowieka. Umiarkowane ilości alkoholu, takie jak kieliszek czerwonego wina, mogą przynosić korzyści zdrowotne, jednak nadmierne spożycie alkoholu może zmniejszyć płodność zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Problemy z poziomem testosteronu może również powodować dieta o ujemnym bilansie kalorycznym. Rozwiązaniem tego może być catering dietetyczny. Dieta pudełkowa Trójmiasto dostarcza wszystkie potrzebne składniki odżywcze i pozwala na zdrowe zmniejszanie wagi.

Dieta i czynniki, które obniżają poziom testosteronu

Obniżony testosteron może być spowodowany wieloma czynnikami, nie tylko nieodpowiednią dietą, chociaż jest to zdecydowanie najczęstszy powód takiego stanu. Bardzo często jest to efekt nadwagi, niskiej aktywności fizycznej, nieodpowiedniej regeneracji, zbyt małej ilości snu, zbyt ciężkich treningów i przetrenowania oraz stresu. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które mogą nam pomóc w poradzeniu sobie z obniżonym testosteronem. W przypadku osób z nadwagą warto zacząć od zmniejszenia wagi, a osoby nieaktywne fizycznie powinny zacząć się więcej ruszać. Poza tym konieczne jest zmniejszenie stresu i zadbanie o większą ilość snu. Jeśli problem jest bardzo poważny (można się tego dowiedzieć tylko po wykonaniu badań), to powinniśmy skonsultować się z lekarzem i z nim znaleźć prawdziwą przyczynę i rozwiązane. Często rozwiązaniem jest zmiana diety.

Jak kupić najlepsze produkty do pielęgnacji paznokci?

0
Jak kupić najlepsze produkty do pielęgnacji paznokci

Każda kobieta marzy o pięknych i zadbanych paznokciach. Dlatego warto sięgać po najlepsze żele, lakiery i akcesoria. Podpowiadamy, który sklep oferuje produkty pierwszorzędnej jakości i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Poznaj szczegóły.

Wybierz sprawdzony sklep

Zdecydowanie najwygodniejszą metodą zakupów jest wybór sklepu internetowego. Dzięki temu możemy wybrać ulubione produkty bez wychodzenia z domu. Zanim jednak złożymy zamówienie, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników, które określają renomę sklepu. Kluczowym aspektem będą opinie klientów. Jeżeli są pozytywne, możemy spodziewać się, że zamówione lakiery czy żele szybko trafią pod nasze drzwi. Warto również sprawdzić, czy na stronie internetowej widnieje opcja kontaktu. Wystarczy zadzwonić lub napisać maila do profesjonalnych sprzedawców, którzy z pewnością pomogą nam wybrać produkty dopasowane do osobistych potrzeb. Kolejnym ważnym czynnikiem będzie szeroka oferta, gdyż niejednokrotnie sięgamy po więcej niż jeden artykuł, stawiając na kompleksowe rozwiązania. Wszystkie wymienione tu udogodnienia oferuje profesjonalny sklep internetowy Chiodo Pro. To znakomita propozycja dla najbardziej wymagających klientów. 

Szerokie możliwości

Asortyment produktów, jakie znaleźć można w sklepie Chiodo Pro jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Możemy wybierać spośród wielu rozwiązań, które z pewnością sprawdzą się w naszych rękach. Wśród najbardziej popularnych produktów należy wyróżnić lakiery hybrydowe, żele, płyny i preparaty, artykuły do dezynfekcji, czy też kremy do rąk. Wszystkie wyróżniają się kapitalną wręcz jakością i pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów. Ponadto w ofercie nie brakuje interesujących nowości oraz ciekawych promocji. Warto dodać, że na stronie sklepu możesz również zapoznać się z ofertą szkoleń i warsztatów z zakresu manicure. To idealna propozycja dla osób, które pragną zamienić to interesujące hobby w zawód. Zachęcamy, aby dokładnie przeanalizować pełną ofertę i wybrać najlepsze rozwiązania.

Dlaczego warto?

Sklep Chiodo Pro tworzy zespół prawdziwych profesjonalistów, którzy do absolutnej perfekcji poznali wszystkie tajniki związane z pielęgnacją paznokci. Ich wieloletnie doświadczenie i branżowa wiedza pozwoliły opracować ofertę pełną wysokiej klasy produktów, w której każdy znajdzie coś dla Ciebie. Klienci mogą liczyć na indywidualne podejście oraz możliwość uzyskania cennych porad. Nic więc dziwnego, że ten uznany sklep cieszy się tak wysoką popularnością.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE

olejek konopny

Zdrowotne właściwości CBD

Oleje konopne stają się coraz bardziej popularne wśród osób zmagających się różnymi dolegliwościami. Dzieje się to za sprawą ich szerokich właściwości prozdrowotnych, które przynoszą...
Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem?