wtorek, Lipiec 16, 2019

Wszechstronne właściwości olejku goździkowego

0
Wszechstronne właściwości olejku goździkowego

Olejek goździkowy wykazuje wszechstronne właściwości, które mogą być wykorzystane w łagodzeniu objawów różnorodnych dolegliwości – począwszy od bólu głowy, skończywszy na problemach trawiennych.

Jakie gabinety stomatologiczne warto odwiedzać?

0
Jakie gabinety stomatologiczne warto odwiedzać?

Systematycznie powinniśmy odwiedzać stomatologa już od najmłodszych lat. Tylko stałe kontrole oraz prawidłowe dbanie o zęby gwarantuje, iż będą one zdrowe, białe przez wiele, wiele lat. Obecnie istnieje na rynku mnóstwo gabinetów dentystycznych, Do jakiego warto się wybrać, by być w pełni zadowolonym? Zapraszam poniżej na kilka niezwykle cennych wskazówek.

Z jakimi problemami walczą pacjenci?

Piękny uśmiech to nie tylko równe, białe zęby. Na ich wygląd składa się bowiem regularna higiena jamy ustnej oraz systematyczne kontrole zdrowia uzębienia. Gabinet dentystyczny Gliwice leczy pacjentów z takich chorób jak między innymi: Doroby miazgi, przebarwienia zębów, nadwrażliwość zębów, próchnica, paradontoza, suchy zębodół, zapalenie okostnej, zgrzytanie zębami, zgorzel czy zapalenie miazgi. Pacjenci mogą również korzystać z dokładnego badania RTG i CBCT.

Plan leczenia

By cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem należy odpowiednio wcześnie działać wszelkim, pojawiającym się problemom z uzębieniem. Dokładny wywiad z pacjentem, skrupulatne przebadanie jamy ustnej oraz ustalenie planu leczenia to gwarancja sukcesu. Czasami wystarczy kilka wizyt, by zapomnieć o takich problemach jak brzydki kolor zębów, uszczerbki czy braki w uzębieniu. Warto również skonsultować wszystkie oczekiwania oraz obawy na konsultacji z lekarzem.

Stomatolog Gliwice warty uwagi

Regularne odwiedzanie gabinetów stomatologicznych i korzystanie z ich oferty, nie tylko sprawia pozbyciu się problemów z którymi borykają się zarówno kobiety, mężczyźni jak i wiele dzieci, ale także i uzyskanie zniewalających efektów, które przyczynią się do poprawy samopoczucia i lepszego wyglądu. Profesjonalni i doświadczeni dentyści pracujący na najlepszych sprzętach, narzędziach i produktach dobiorą pacjentom odpowiednie zabiegi oraz produkty, które pomogą zwalczyć wszelkie problemy. Dentysta Gliwice pozwala klientom na wygodną i szybką rejestrację przez internet (https://dentysta.eu/o-gabinecie), a dogodne terminy nie wymagają oczekiwań na wizytę przez wiele miesięcy.

dentysta w Gliwicach

Pierwsza wizyta u dentysty – jak się na nią przygotować?

0
zabieg dentystyczny

Pierwsza wizyta u dentysty bywa dla dziecka bardzo ważnym momentem. Niestety, ale strach przed stomatologiem jest jednocześnie jedną z popularniejszych fobii i to nawet w obecnych czasach, gdy gabinety są niezwykle komfortowe, a zabiegi bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Wielu rodziców, pamiętając swoje wizyty z czasów dzieciństwa, mimowolnie przekazuje lęk swoim pociechom. Jak zatem postępować, aby dziecko nie bało się stomatologa i chciało dbać o zdrowie swoich zębów? Jak powinna wyglądać pierwsza wizyta w gabinecie? 

Kiedy zdecydować się na wizytę?

Trzeba pamiętać, aby z pierwszą wizytą dziecka u dentysty nie zwlekać zbyt długo. Szansa na zaniedbanie ząbków przez malucha wzrasta. Znacznie lepiej będzie, gdy pojawimy się w gabinecie stomatologicznym w momencie, gdy dziecka nie bolą zęby. Dzięki temu będzie kojarzyć wizytę jako przyjemną. Wiele gabinetów dentystycznych takich jak np. https://beauty-dent.pl/ oferuje pierwszą poradę zupełnie za darmo a jakość świadczonych usług jest nieoceniona. Pod okiem doświadczonych profesjonalistów Twoje dziecko nie będzie musiało obawiać się bólu czy dyskomfortu wywołanego leczeniem.

Będzie ją na własnych doświadczeniach, a nie tych, przekazanych przez rówieśników czy dorosłych. Według zaleceń, na pierwszą wizytę warto udać się wtedy, gdy dziecko zaczyna ząbkować. Ma to miejsce w wieku około 6-12 miesięcy. 

wizyta z dzieckiem u dentysty

Odpowiednia edukacja

Przeważnie pierwsza wizyta jest trudna, dlatego skupia się w dużej mierze na edukacji rodziców. Dentysta wyjaśni, jak często zgłaszać się z maluchem do kontroli i kiedy rozpocząć regularne wizyty u stomatologa. Maluch, odwiedzając gabinet, stopniowo poznaje lekarza oraz całe otoczenie. Czuje się pewniej i bardziej swobodnie. Niestety, ale w momencie, gdy na wizytę u stomatologa zabieramy dziecko starsze, w wieku ok. 8 lat, odczuwa ono lęk przed czymś nieznanym.

Nie przekazujemy lęku

Wielu dorosłych boi się dentysty ze względu na to, że kiedyś wizyty w gabinecie stomatologicznym wiązały się z bólem czy dyskomfortem. Obecnie nowoczesny sprzęt pozwala na to, abyśmy nie musieli obawiać się wizyt. Najważniejsze jest to, aby opowiadać maluchowi o dentyście w sposób pozytywny. 

Drastyczne wspomnienia czy pokazywanie, że sami boimy się wizyt u stomatologa, z pewnością nie wpłyną dobrze na dziecko. Również samo określanie wizyt powinno kojarzyć się pozytywnie. Warto unikać negatywnie brzmiących określeń zabiegów, np. wiercenie, wyjęcie zęba, oczyszczanie zęba. Nie będą wtedy kojarzyć się dziecku z bólem.

Prawidłowe podejście

Jednocześnie powinniśmy być szczerzy z naszym dzieckiem, aby nie czuło się oszukane. Powiedzmy, że istnieje możliwość, iż poczuje ból. Sam zabieg może być nieprzyjemny, ale cały czas będziemy przy nim i będziemy je wspierać. Powiedzmy także, jak wygląda sam zabieg – w budzi może być trochę wody, szczotka do czyszczenia zębów wydaje dźwięki. Nie pytajmy w trakcie zabiegu o to, czy dziecko cokolwiek boli. Wtedy cała uwaga malucha skupia się na odczuwaniu bólu.

Motywowanie dziecka

Podczas leczenia zębów czy wizyt kontrolnych dla rodziców ważne jest to, aby odróżniać motywowanie dziecka od przekupywania go. Dziecko samo powinno chcieć współpracować ze specjalistą i chętnie chodzić na wizyty. Jeśli źle się zachowuje, nie próbujmy go przekupić. Na nagrodę możemy zdecydować się dopiero wtedy, gdy maluch był grzeczny. 

zabieg dentystyczny

Przebieg wizyty

Pierwsza wizyta u stomatologa jest wizytą adaptacyjną. To właśnie wtedy dentysta pokazuje maluchowi gabinet, prezentuje jego wyposażenie. Dziecko ma okazję poznać specjalistę, dlatego jest oswojone z jego osobą. Podczas tego rodzaju wizyt nie wykonuje się żadnych zabiegów. Można ewentualnie przeprowadzić badanie stomatologiczne lub fluoryzację zębów, jednak nie jest to konieczne, jeśli dziecko odczuwa spory lęk.

Zaprezentowanie sprzętów stomatologicznych

Lekarz początkowo pokazuje dziecku jak działają poszczególne sprzęty. Warto wtedy wykazać się kreatywnością i poszukać pozytywnych skojarzeń, np. ślinociąg – słoń pijący wodę. Dziecko oswaja się także z podnoszeniem się fotela dentystycznego. 

Na takiej wizycie maluch powinien czuć się przede wszystkim swobodnie i bezpiecznie. Budujmy w nim przekonanie, że w gabinecie stomatologicznym nie ma się czego bać. Pokażmy również dziecku, że pewne zabiegi trzeba wykonywać, aby zęby były zdrowe i by nie bolały. Stomatolog jest od tego, by pomagać, a nie krzywdzić dziecko i takie przekonanie powinno towarzyszyć pociechom.

Calvin Klein Euphoria – idealne perfumy dla świadomych i nieco tajemniczych kobiet

0
Calvin Klein Euphoria - idealne perfumy dla świadomych i nieco tajemniczych kobiet

Perfumy Calvin Klein Euphoria to woda perfumowana stworzona z myślą o kobietach. Jej orientalno-kwiatowa kompozycja pozwoli wszystkim paniom poczuć się pewnie w każdej sytuacji. Ważne spotkanie w pracy? A może romantyczna kolacja ze swoją drugą połówką? Dzięki perfumom Calvin Klein Euphoria każda kobieta z pewnością oczaruje wszystkich obecnych na spotkaniu, a do wieczornej romantycznej kolacji doda nutkę tajemniczości i uwodzicielski akcent.

Bolą cię mięśnie? O czym to może świadczyć?

0
Bolą cię mięśnie? O czym to może świadczyć?

Ból mięśni, który znany jest również jako mialgia, jest problemem, z którym miał do czynienia w swoim życiu prawie każdy z nas. Jest to dolegliwość, która może pojawić się w każdym wieku, a z przeprowadzonych badań wynika, że aż 85% osób przynajmniej raz miała styczność z bólem pochodzenia mięśniowego. Wynika z tego, że jest to zagadnienie niezwykle istotne, a liczba przyczyn, które mogą wywoływać ból mięśni jest bardzo duża i stanowi przedmiot badań wielu specjalności lekarskich.

Kombajny kosmetyczne – multifunkcyjne rozwiązanie do każdego salonu

0
Kombajny kosmetyczne - multifunkcyjne rozwiązanie do każdego salonu

Zabiegi kosmetyczne stają się obecnie coraz bardziej popularne. W związku z dużym zapotrzebowaniem rośnie też liczba salonów, a więc i konkurencja. Mając wybór, klienci stawiają salonom coraz większe wymagania. Sama konkurencyjna cena obecnie już nie wystarczy. Dla klientów ważna jest również lokalizacja, atmosfera w salonie oraz jego wystrój. Najważniejszymi czynnikami są jednak zdecydowanie – wysoko wykwalifikowany personel oraz dobrej jakości sprzęt.

Szeroki wachlarz usług kontra brak miejsca

Profesjonalne urządzenia kosmetyczne to duży wydatek. Ich zakup powinien być więc starannie przemyślany. Salon powinien mieć specjalizację, z drugiej strony nie powinna być ona zbyt wąska, żeby już na starcie nie tracić zbyt wielu klientów. Możliwość wykonywania kilku różnych zabiegów oznacza konieczność zakupu większej liczy urządzeń a na to nie zawsze w salonie jest wystarczająca ilość miejsca. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być kombajn kosmetyczny.

Co to jest kombajn kosmetyczny?

Kombajny kosmetyczne to wielofunkcyjne urządzenia łączące w sobie możliwość wykonywania kilku albo nawet kilkunastu zabiegów. Za pomocą kombajnu kosmetycznego można przeprowadzić między innym zabieg mikrodermabrazji diamentowej, oxybrazji, peeling kawitacyjny, dermomasaż, fototerapię etc. Dostępne funkcje zależą oczywiście od modelu i stopnia jego rozbudowy. Warto wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania lub zdecydować się na model, gdzie samodzielnie można będzie dostosować jego możliwości.

Wady i zalety kombajnów kosmetycznych

Największą zaletą kombajnu kosmetycznego jest jego wielofunkcyjność. Jedno urządzenie zastępuje kilka innych, spełniając dokładnie te same funkcje. Taki sprzęt zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż kilka oddzielnych urządzeń. Pozwala to oszczędzić przestrzeń, uniknąć efektu zagracenia i zdecydowanie poprawia komfort i atmosferę miejsca.

Zdarza się czasami, że jakość wykonania poszczególnych komponentów kombajnu jest niższa niż samodzielnych urządzeń do poszczególnych zabiegów. Żeby uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji należy zainwestować w urządzenie renomowanej firmy. Jeśli kupujemy kombajn bez możliwości samodzielnego dostosowania jego funkcji musimy mieć świadomość, że pewnych narzędzi nigdy nie wykorzystamy, co będzie stanowiło jednak jakąś stratę.

Co jest ważne przy zakupie kombajnu?

Jakość i łatwość obsługi to dwie bardzo ważne kwestie w przypadku kombajnu kosmetycznego. Urządzenie musi być całkowicie bezpieczne. Powinno być wyposażone w odpowiednie certyfikaty.  Istotna jest również długość gwarancji, zasady serwisowania i jego szybkość.

Jaki jest koszt kombajnu?

Koszt kombajnu kosmetycznego może się wydawać wysoki, należy jednak pamiętać, że jego cena i tak będzie niższa niż cena zakupu poszczególnych urządzeń oddzielnie. Finalna cena urządzenia będzie zależała od jego producenta oraz w dużej mierze od ilości obsługiwanych przez niego funkcji. Najtańsze kombajny kosztują już nawet kilkaset złotych. Pozwalają one na wykonanie dwóch, trzech podstawowych zabiegów. Bardziej zaawansowane urządzenia, nawet 20-to funkcyjne, mogą kosztować do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kombajn kosmetyczny może być świetną inwestycją. Wybór urządzeń dostępnych na rynku jest obecnie tak duży że każdy znajdzie coś dla siebie.

Alkoholizm kobiet

0
Alkoholizm kobiet

Jeszcze do niedawna picie alkoholu było raczej męską domeną. Obecnie jednak tego typu różnice płciowe coraz bardziej się zacierają, a panie dorównują panom zarówno pod względem ilości spożywanych trunków, jak i częstotliwości sięgania po kieliszek. Mimo to nałóg w ich wydaniu trochę różni się od obrazu, który prezentują alkoholicy płci męskiej.

Jak alkohol wpływa na kobiecy organizm?

Niestety, kobiece organizmy reagują na alkohol nieco gorzej niż ciała mężczyzn. Nie ma to związku wyłącznie z faktem, iż są od nich drobniejsze. Znaczenie ma również wyższy poziom tłuszczu, niższa zawartość wody oraz mniejsza aktywność tzw. dehydrogenazy alkoholowej, czyli enzymu biorącego udział w metabolizowaniu alkoholu. Wskutek tych rozbieżności kobiety upijają się szybciej i mocniej odczuwają przykre skutki imprezowego szaleństwa. Jakby tego było mało, łatwiej się też uzależniają i szybciej doświadczają negatywnych konsekwencji zdrowotnych długotrwałego picia. W dwa razy krótszym czasie dotyka je marskość wątroby oraz uszkodzenia innych narządów, a także szybciej umierają w wyniku nadużywania alkoholu.

Przeczytaj też: Prywatne ośrodki leczenia uzależnień. Cennik – od czego zależy?

Kobieca psychika

Choć wrodzone różnice między kobiecym i męskim mózgiem nie są tak wyraźne, jak chcieliby wierzyć niektórzy, nie da się ukryć, że kultura oraz wychowanie wyznaczają dla nas zupełnie inne role i w różny sposób przygotowują nas do życia w społeczeństwie. Kobiety częściej cierpią na nerwice, zaburzenia snu oraz depresję, częściej padają ofiarami przemocy (psychicznej, fizycznej, ekonomicznej oraz seksualnej), a także przeżywają większe poczucie winy dotyczące niewywiązywania się z obowiązków żony i matki. Oprócz tego na ich samopoczucie wpływają zmiany hormonalne związane z cyklem miesiączkowym. Nic dziwnego, że powody, dla których sięgają po alkohol, często diametralnie różnią się od tych, które deklarują mężczyźni. Panowie na ogół piją z przyczyn socjalnych, np. dla towarzystwa, w wyniku presji społecznej, dla dodania sobie odwagi lub pod wpływem problemów w pracy. Panie natomiast częściej spożywają alkohol dla uśmierzenia cierpienia psychicznego, np. dla złagodzenia lęków i obniżonego nastroju, syndromu opuszczonego gniazda lub samotności. Częściej również piją w samotności, np. kilka kieliszków wina po wypełnieniu wszystkich obowiązków domowych, kiedy reszta rodziny już śpi.

Jak piją i jak uzależniają się kobiety?

Alkoholizm kobiet miewa różne oblicza. Wyróżnia się pięć jego głównych rodzajów:

  • młode kobiety, które piją dużo (głównie z przyczyn społecznych) i doświadczają poważnych problemów ze zdrowiem,
  • kobiety, które piją w celu złagodzenia stresu i nie doświadczają konsekwencji zdrowotnych,
  • kobiety, które piją już od dłuższego czasu, przede wszystkim z powodu samotności, wykazują silne symptomy zespołu abstynencyjnego i mają już za sobą nieudane próby zachowywania abstynencji,
  • kobiety, których picie jest nasilone w średnim stopniu i doświadczają fizycznych skutków tego faktu,
  • kobiety pijące głównie ze względów społecznych, niedoświadczające silnych konsekwencji zdrowotnych.

Jako że panie znacznie częściej piją w samotności i ukryciu, o wiele łatwiej jest im utrzymać swój problem w sekrecie przed otoczeniem. Jednocześnie szybciej przestają się wywiązywać ze swoich ról społecznych, zwłaszcza tych związanych z rodziną. Ciekawa podkategoria alkoholizmu kobiet wiąże się ze współuzależnieniem. Partnerki uzależnionych mężczyzn nierzadko piją, by dotrzymać im towarzystwa lub by wypijali oni mniej i w efekcie same wpadają w nałóg.

Dlaczego kobiety tak rzadko zgłaszają się na leczenie odwykowe?

Statystyki pokazują, że alkoholiczki zgłaszają się na terapię po ok. siedmiu latach intensywnego picia, co oznacza, że robią to dwa razy szybciej niż alkoholicy płci męskiej. Mimo to pacjentki stanowią mniejszość wśród rezydentów ośrodków odwykowych. Z czego to wynika? Z pewnością nie bez znaczenia są różnice w postrzeganiu uzależnionych ze względu na ich płeć – pijące panie wciąż są mniej akceptowane niż pijący panowie, a etykietka alkoholiczki jest niezwykle stygmatyzująca. Niestety, kobiety mogą również liczyć na mniejsze wsparcie rodziny, zwłaszcza jeśli pobyt w placówce wiąże się z przekazaniem opieki nad dziećmi innej osobie. Mimo to z pewnością warto pokonać te trudności – tylko poprzez profesjonalne leczenie można zyskać szansę na zdrowie, które jest przecież bezcenne.

https://uzaleznienia-terapia.pl/

Jak rozładować stres w ciąży?

0
Jak rozładować stres w ciąży

O tym, że stres ma niszczycielski wpływ na organizm, nikogo już nie trzeba przekonywać. Choć w niewielkich dawkach działa mobilizująco, żyjemy w takich czasach, kiedy przewlekłe napięcie nerwowe nie jest niczym niezwykłym. Nie ma jednak nic gorszego! Stres w dużych porcjach potrafi nie tylko przygnębić, ale też wywołać choroby. Nie mniejszy wpływ ma także na kobiety w ciąży.

Jak zadbać o zdrowie w podróży?

0
Jak zadbać o zdrowie w podróży?

Wielu z nas marzy o podróżach. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na krótki wyjazd nad morze czy na długie wczasy gdzieś za ocean, to przygotowanie do podróży jest kluczowa. Oczywiście, mowa tutaj również o przyziemnych kwestiach, np jakie ubrania zabrać, ale jednak najważniejszą kwestią wciąż pozostaje zdrowie. Jak więc zapewnić sobie możliwie najbezpieczniejszą podróż?

Specjalistyczny sprzęt do zabiegów kosmetycznych w salonach urody

0
Specjalistyczny sprzęt do zabiegów kosmetycznych w salonach urody

Każdy profesjonalnie prowadzony salon piękności czy gabinet kosmetyczny posiada wysokiej jakości kosmetyki oraz niezawodny, specjalistyczny sprzęt. To właśnie dzięki prawidłowemu wyposażeniu specjalistki ds. kosmetyki i kosmetologii pomagają nam lepiej zadbać o urodę. Większość klientek przychodzi do salonu piękności głównie po to, aby poprawić sobie nastrój.

Profesjonalne urządzenia do poprawiania urody

Każdy szanujący się gabinet kosmetyczny dba o swój nieskazitelny wizerunek. Dlatego dysponuje profesjonalnym sprzętem kosmetycznym, który działa niezawodnie i jest odpowiednio wyeksponowany. Każde urządzenie w gabinecie jest niezbędne do pewnych, istotnych dla skóry, zabiegów specjalistycznych, których z całą pewnością nie wykonamy w domu. W sklepie internetowym https://activeshop.com.pl/urzadzenia-kosmetyczne/wapozony.html znajdziesz różne, profesjonalne urządzenia kosmetyczne przeznaczone do użytku w salonach piękności i obiektach SPA & Welness.

Zabiegi kosmetyczne na skórę – niezbędne aparaty kosmetyczne

Większość skutecznych zabiegów stosowanych na skórę odbywa się za pomocą prostych, naturalnych kosmetyków. Okazuje się, że produkty kosmetyczne złożone z naturalnych, nieprzetworzonych składników najlepiej działają na naszą skórę przywracając jej odpowiednie napięcie, jędrny kształt, a także zdrowy koloryt. Dlatego również urządzenia pozwalające lepiej absorbować dane substancje działają na prostej zasadzie. Wapozon powoduje szybkie zmiękczenie naskórka i rozszerzenie porów skóry. Wydzielając parę wodną na skórę sprawia, że staje się miękka i szybciej zaczyna absorbować podane substancje odżywcze. Zabieg ten ma na celu oczyszczenie cery pod wpływem pary wodnej, ale także lepsze natlenienie jej i przygotowanie do dalszych zabiegów. Aparat darsonval ma działanie bakteriobójcze i przyśpiesza przemianę materii komórek skóry. Wykonuje mikromasaż jednocześnie pobudzając jej tkanki i wzmacniając mięśnie.

Jak działa wapozon?

Do niezwykle popularnych sprzętów wykorzystywanych na co dzień w salonach piękności należy wapozon. Klasyczny wapoznon jest profesjonalnym urządzeniem mającym na celu przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów kosmetycznych. Jego zasada działania opiera się na wykorzystaniu pary wodnej i ozonu do nawilżenia, a jednocześnie odświeżenia skóry po zabiegach kosmetycznych. Wapozon stosuje się na skórę twarzy i szyi oraz na dekolt, a także w wyjątkowych sytuacjach na inne partie ciała. Dzięki działaniu pary wodnej i ozonu martwe komórki naskórka ulegają zmiękczeniu, a ponadto zamknięcie pory otwierają się. W konsekwencji takiej reakcji skóra jest rozluźniona i zrelaksowana, a także gotowa na kolejne zabiegi pielęgnacyjne. Wapozony kosmetyczne stosowane są również podczas aromaterapii. Jeśli do aparatu wlejemy kilka kropel wonnych olejków będą dodatkowo działały relaksująco poprawiając samopoczucie klienta.  bardziej zrelaksują klienta. Nowoczesne wapozony to wygodne w obsłudze, ergonomiczne i mobilne urządzenia. Umieszczone na stabilnej podstawie na kółkach pozwalają na szybkie przesunięcie aparatu w odpowiednie miejsce.

OSTATNIO OPUBLIKOWANE

Wszechstronne właściwości olejku goździkowego

Wszechstronne właściwości olejku goździkowego

Olejek goździkowy wykazuje wszechstronne właściwości, które mogą być wykorzystane w łagodzeniu objawów różnorodnych dolegliwości - począwszy od bólu głowy, skończywszy na problemach trawiennych. Goździki znane...