Herbaciane SPA? Tak, to możliwe!

0
2568
Herbaciane SPA? Tak, to możliwe!

Z leczniczych właściwości herbaty możemy skorzystać nie tylko popijając ją z filiżanki.

Herbata potrafi poprawić nasze zdrowie i samopoczucie – jej lecznicze właściwości znane są od wieków.

W herbacie zdrowie

Dla przykładu: zielona herbata obniża ciśnienie krwi i wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób serca. Pobudza również funkcjonowanie układu trawiennego (dobrze wpływa na proces przemiany materii, dlatego polecana jest wszystkim tym, którzy dbają o linię) i przyspiesza wydalanie z organizmu toksyn, czyli działa na niego oczyszczająco. Herbata biała zaś poprawia odporność (ze względu na dużą zawartość witamin), reguluje poziom „dobrego” i „złego” cholesterolu oraz chroni układ krwionośny. Pozytywnie wpływa na kości – wzmacnia je, dlatego też polecana jest osobom zmagającym się z zapaleniem stawów czy osteoporozą.

Zawarte w tych herbatach flawonoidy (organiczne związki chemiczne występujące w roślinach) działają przeciwutleniająco. Zwalczają wolne rodniki, które w nadmiernych ilościach są szkodliwe dla naszego zdrowia, m.in. zwiększając ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Antyoksydanty hamują również procesy starzenia się organizmu. Dzięki nim skóra wygląda młodziej – jest silniejsza i bardziej elastyczna.

Więcej o właściwościach herbat – www.herbata.info.

Herbaciane SPA

Prozdrowotne cechy herbat nie są ukryte jedynie w spożywanych przez nas naparach. Skorzystać z nich możemy również w SPA. Także domowym, przygotowanym samodzielnie.

Szerokim zastosowaniem pielęgnacyjnym i leczniczym pochwalić się może chociażby olejek z drzewa herbacianego. Na skórę głowy, ciała i twarzy oddziałuje antyseptycznie i dezynfekująco, a ponadto: przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, bakteriobójczo i grzybobójczo. Wykorzystywany w kremach, tonikach, emulsjach i maseczkach oraz szamponach do włosów radzi sobie z cerą tłustą, skłonną do zanieczyszczeń i podatną na podrażnienia. Dodany do kominka aromaterapeutycznego, inhalacji czy do kąpieli orzeźwi oraz poprawi stan skóry.

W zmaganiach z cellulitem pomoże herbaciany peeling. Wspomniane flawonoidy zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz wpływają na jędrność skóry. Wystarczy połowa szklanki cukru, siedem łyżek oliwy z oliwek oraz pięć łyżek zielonej herbaty dwa razy w tygodniu, a zrobią one swoje.

Serum herbaciane zaś nawilży i odświeży skórę, a także oczyści ją z wolnych rodników. Relaksacyjną i orzeźwiającą kąpiel zapewni natomiast dodanie do ciepłej wody w wannie zaparzonej wcześniej esencji z liści zielonej herbaty.

Na zakończenie herbacianych zabiegów – filiżanka ulubionego naparu. Nie tylko dla zdrowia, ale i urody!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here