Rodzaje i zastosowanie maseczek do włosów

0
1167
Rodzaje i zastosowanie maseczek do włosów

Włosy nieustannie wystawiane są na działanie czynników, które wpływają negatywnie na ich kondycję oraz wygląd. Inwazyjne zabiegi stylizacyjne i fryzjerskie, takie jak farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie i kręcenie sprawiają, że stają się one suche i podatne na uszkodzenia. Nie służą im także warunki atmosferyczne – mróz, słońce oraz deszcz. Osłabione kosmyki potrzebują odpowiedniej regeneracji oraz odżywienia, które przywrócą im ich dawny blask. Ratunkiem są maseczki do włosów, jednak źle dobrane mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Z tego powodu tak ważne jest wybieranie maski pod kątem potrzeb włosów oraz jej właściwa aplikacja.

Rodzaje maseczek do włosów

Każdy typ włosów wymaga indywidualnej pielęgnacji, dostosowanej do jego potrzeb. Wybieranie produktu na chybił trafił może nadmiernie obciążyć kosmyki, podrażnić skórę głowy lub wypłukać kolor. Z tego powodu maski do włosów dzielą się na różne rodzaje:

  • Maska do suchych włosów – włosy tego rodzaju mają uszkodzoną strukturę, otwarte łuski oraz rozdwojone końce, więc wymagają intensywnej kuracji regeneracyjnej. Maska do suchych włosów powinna zawierać substancje aktywne, które odpowiednio je nawilżą, wygładzą oraz odżywią. Maska do suchych włosów najczęściej zawiera składniki takie jak miód, awokado, keratyna, kompleksy witaminowe, proteiny oraz oleje roślinne – na przykład arganowy, kokosowy, macadamia, migdałowy.
  • maska do farbowanych włosów – jej głównym zadaniem jest utrwalenie koloru i zabezpieczenie przed wypłukiwaniem pigmentu. W składach tego rodzaju maseczek najczęściej znajdują się silikony, które domykają łuski, a także składniki regeneracyjne, które odżywiają włosy osłabione po zabiegu chemicznym.
  • maska do przetłuszczających się włosów – jej celem jest oczyszczanie skóry głowy z nadmiaru sebum oraz regulowanie aktywności gruczołów łojowych, aby włosy nie przetłuszczały się i nabrały lekkości. W ich składach najczęściej znajdują się wyciągi roślinne, np. z szałwii, mięty, rozmarynu, pokrzywy, a także naturalne glinki – biała lub zielona.
  • maska do cienkich i pozbawionych objętości włosów – zadaniem tego rodzaju masek jest optyczne pogrubienie włosów bez nadmiernego obciążania ich. Z tego powodu ich formuła musi być lekka. W przypadku włosów cienkich sprawdzą się maski z keratyną i proteinami.
  • maska do kręconych włosów – jej celem jest podkreślenie naturalnego skrętu włosa oraz zabezpieczenie przed puszeniem się. Maska do tego rodzaju włosa powinna mieć nieobciążającą formułę, która nada włosom lekkości i przez długi czas utrzyma loki w ryzach.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here