5 rzeczy, których nauczyliśmy się w czasach pandemii i które wyjdą nam na dobre

0
849
pandemia

Kiedy wybuchła pandemia nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z tego, w jaki sposób powinniśmy się zachowywać, aby być bezpiecznym. Dziś wiemy na ten temat zdecydowanie więcej, a część z nawyków pozostanie nam już na zawsze. Czego się nauczyliśmy?

Zakupy przez internet

Przede wszystkim nauczyliśmy korzystać się z aptek internetowych. Kiedy kolejki przed takimi miejscami były niekiedy kilkunastometrowe, a podstawowych środków do dezynfekcji brakowało, decydowaliśmy się na zakupy przez internet. Jest to zdecydowanie wygodna możliwość, bowiem możemy w spokoju porównywać różne informacje, sprawdzać skład itp. Pamiętajmy jednak o tym, że nie tylko leki i środki higieniczne możemy zakupić przez internet. Sprzęt elektroniczny, odzież, obuwie, kosmetyki, a nawet żywność – wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Regularne mycie rąk

Kolejnym pozytywnym nawykiem jest regularne mycie rąk. Niestety, ale wielu Polaków ma z tym ogromne problemy, biorąc pod uwagę, chociażby statystyki związane z myciem dłoni po wyjściu z toalety. Na szczęście pandemia spowodowała, że ludzkość ze strachu przed zarażeniem zaczęła częściej i dokładniej myć ręce. Dodatkowo popularność zyskały wszelkie środki antybakteryjne, które również nie są szkodliwe, a pomagają w utrzymaniu higieny rąk, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody.

Częste mycie owoców i warzyw

Część czytelników nie jest w stanie wyobrazić sobie tego, jak to możliwe, że ktokolwiek zjada owoce kupione w supermarkecie czy na targu bez wcześniejszego umycia. Niestety w praktyce jest to stosunkowo częste zjawisko. Społeczeństwo zostało doinformowane, że na owocach czy warzywach również mogą znajdować się zarazki, które możemy skonsumować wraz z danym produktem.

Odpowiednie zasłanianie się przed kichnięciem

Niepokojące jest to, że wiele osób nie zdawało sobie sprawy z tego, w jaki sposób zasłaniać się przed kichnięciem. Najczęściej używano do tego dłoni, a w skrajnych przypadkach do zasłaniania nie dochodziło, co powodowało, że zarazki rozprzestrzeniały się wokół. Dziś już wiemy, że nos czy usta należy zasłaniać wewnętrzną częścią łokcia, co jest zdecydowanie rozsądniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Zdalne rozwiązywanie problemów

Warto wspomnieć o tym, że znacznie częściej zarówno osoby młode, jak i te starsze, załatwiają część spraw przez internet. Opłacanie rachunków, robienie zakupów, praca, spotkania – tego typu czynności możliwe są do wykonania z domu, potrzebujemy jednie komputera i stabilnego łącza internetowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here