A korkiem w ten sylikon – wybieramy podkładki pod kubki

0
1982
podkładki pod kubki

Silikon budzi mieszane uczucia – jedynym kojarzy się (po prostu!) z funkcjonalnym materiałem (stosowanym chociażby do uszczelniania okien), a innym – z niezwykłymi, acz niekoniecznie naturalnymi pięknościami rodem z USA. Warto jednak zauważyć, że wynaleziony w 1942 roku silikon – czy chcemy tego, czy nie – na co dzień towarzyszy nam podczas wykonywania najróżniejszych, najbardziej nawet prozaicznych czynności.

Z silikonu wytwarzane są nie tylko wspomniane uszczelniacze, ale i pokrowce, maty, formy do wypieków, podkładki pod talerze czy podkładki pod kubki. Wszystko przez to, że sylikon jest stosunkowo tani, bardzo trwały i niezwykle odporny na działanie wysokich temperatur. Do tego – sylikon jest po prostu bardzo praktyczny. Ot, dla przykładu – wykonana z niego podkładka czy mata na stół nie wymaga specjalistycznych zabiegów czy wzmożonej konserwacji.

Jakby tego było mało – bardzo praktyczny sylikon jest też niezwykle modny. Wszystko przez to, że materiał ten bez problemu poddaje się formowaniu i farbowaniu, przez co wykonane z niego podstawki – czy to pod kubki i talerze, czy też pod rozgrzane patelnie – przybierać mogą dowolne kształty i kolory.

Mając na uwadze ogromną liczbę zalet silikonu i to, że jest to tworzywo zupełnie neutralne dla naszego zdrowia –  trudno jest wytknąć wykonywanym z niego gadżetom czy przedmiotom domowego, codziennego użytku jakąkolwiek wadę. Po prostu – silikonowe maty, podkładki, podstawki czy inne dekory są bardzo nowoczesne, minimalistycznie, atrakcyjne dla oka oraz niezwykle funkcjonalne. Niestety, brakuje im przy tym duszy…

W opozycji do takich pozbawionych głębszego dna, syntetycznych wyrobów stoją produkty wykonane z naturalnych, ciepłych materiałów. Faworytem wszystkim miłośników domowego designu i dekoratorskich, ale wciąż użytecznych gadżetów jest korek – lekki, dryfujący na powierzchni wody, odporny na ogień i bardzo trwały. To właśnie z nim – w naszym prywatnym rankingu – z kretesem przegrywają podkładki silikonowe, syntetyczne maty czy podstawki. To niezatapialny (dosłownie i w przenośni) korek – z którego wytwarzane są między innymi pięknie zdobione i niezwykle trwałe podkładki korkowe na stół – stale uwodzi i zachwyca naprawdę naturalną formą i szaloną użytecznością.

Dlatego – zarówno fanom nowoczesnych rozwiązań, jak i entuzjastom ciepłych, klasycznych dekorów – polecamy korkowe, barwione, bogato zdobione i niezwykle odporne wyroby z elastycznej kory dębu korkowego, które sprawdzą się w każdej kuchni i jadalni i które na amen zakorkują usta wielbicielom tanich syntetyków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here