Atrakcje Gór Stołowych. Radków

0
1097

To niewielkie miasteczko jest doskonałym punktem wypadowym w Góry Stołowe, a jego piękna okolica z pewnością zachwyci każdego. Godna uwagi jest też miejska zabudowa, wśród której znaleźć można prawdziwe perełki dawnej architektury. Radków, bo o nim mowa, to miejsce wyjątkowo ciekawe. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Jak można spędzić czas w tym miejscu?
Założony w połowie XIII wieku Radków to miasteczko z niezwykłym klimatem. Historyczny układ urbanistyczny oraz ciekawe zabytki miejskiej architektury
Aby ujrzeć najpiękniejsze budowle Radkowa, wystarczy wybrać się na tutejszy rynek. Na jego płycie znajduje się ratusz z połowy XVI wieku, który swą obecną formę zyskał w początkach XVIII stulecia. W jego pobliżu znajduje się kolejny zabytek. Jest nim ciekawa kolumna maryjna, pochodząca z końca XVII wieku. Wokół rynku znajdują się najpiękniejsze kamienice Radkowa. Wiele z nich do dziś urzeka swym historycznym charakterem. Najstarsze z nich są cennymi zabytkami z XVI stulecia, które mogą się pochwalić elementami typowymi dla architektury gotyckiej. Piękne fasady, historyczne klatki schodowe – oto detale, którym z pewnością warto poświęcić odrobinę uwagi.
Ma też Radków ciekawą świątynię, która znajduje się tuż przy rynku. To kościół św. Doroty, będący ciekawym przykładem architektury sakralnej wczesnego renesansu. To kolejna budowla, która powstała w XVI wieku. Widoczne w jej bryle elementy barokowe są efektem prac prowadzonych przy świątyni w XVIII wieku, kiedy to usuwano zniszczenia spowodowane wielkim pożarem.
Radków oraz jego okolice są terenem atrakcyjnym dla turystów. Wycieczki na Szczeliniec oraz możliwość zwiedzenia ciekawych miejscowości w sąsiedztwie miasteczka to największe walory tej miejscowości. Dzięki tym atrakcjom doskonale rozwija się tu turystyka, a panująca tu atmosfera doskonale sprzyja wypoczynkowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here