Atrakcje podczas wyjazdów firmowych

0
1458

Konferencje szkoleniowe czy wyjazdy firmowe są dla pracowników bardzo wyczekiwanymi wydarzeniami, które pomagają w integracji zespołu i pozwalają na lepsze poznanie współpracowników. Warto poświęcić nieco czasu na organizacje takiego wyjazdu. Nie chcemy przecież aby cała zabawa zmieniła się w bezmyślna imprezę, suto zakrapianą alkoholem. Uczestników spotkania integracyjnego należy czymś zainteresować i zachęcić do wspólnego działania, wtedy takie spotkania owocują zacieśnieniem więzi i większą identyfikacją z firmą w której pracują uczestnicy.
Podczas konferencji można zapewnić pracownikom szereg aktywizujących atrakcji takich jak: paintball, pokoje zagadki, zawody sportowe i wiele innych.

Pokoje zagadki

W ostatnim czasie, bardzo zyskały na popularności tzw. pokoje zagadki. Zabawa polega na ty, że grupa osób zamykana jest na klucz w pokoju i ma określony czas (najczęściej godzinę) w ciągu którego musi dotrzeć do klucza lub kodu by się wydostać. można przebierać w tematach pokoi, do dyspozycji mamy bajkowe, miejsca zbrodni, szpitale psychiatryczne, sale wytrzeźwień, tematy filmowe itd. Jest to gra kooperacyjna, więc wymaga od uczestników ścisłej współpracy, a presja czasu dostarcza dodatkowej adrenaliny. Taka mini przygoda będzie świetnym urozmaiceniem wyjazdów firmowych.

Paintball

Rozrywka znana już od kilku lat, czyli zabawa w wojnę przy pomocy markerów na kolorowe kulki. Painball lubią praktycznie wszyscy i z pewnością sprawdzi się na wyjazdach firmowych. |Mamy tutaj rywalizację, ryzyko, brud i pot, czyli jednym słowem świetną zabawę. Bardzo ważne jednak aby wybrać odpowiednią firmę, która zapewni uczestnikom wysokiej jakości sprzęt, a także zajmie się organizację ciekawych zadań podczas zabawy.

Park rozrywki

Można się zastanawiać czy dorośli ludzi odnajdą się w parku rozrywki, jednak pamiętajmy, że w każdym z nas drzemie dziecko, a w dobrych parkach, atrakcje dostarczają emocji, które niejednokrotnie przerastają dorosłego człowieka. Jest to świetna okazja do obserwowania pracowników, możemy zaobserwować na jakie grupki się dzielą, kto przejmuje dowództwo i decyduje o kolejnej atrakcji, kto się dystansuje itd.

Ciekawe kursy

Gotowanie, kiper wina, czy pilotaż samolotu…. ciekawe kursy zupełnie nie związane z wykonywanym zawodem są świetną rozrywką, ale też sprawdzianem który można przeprowadzić podczas wyjazdu firmowego. Doskonale widać jak uczestnicy czują się w nowej nieznanej sytuacji i jak przyswajają nowe wiadomości. Ciekawy kurs z pewnością pozostanie na długo w pamięci jego uczestników.

Prawdą jest, że możliwości są bardzo duże i tylko od naszej inwencji i zainteresowań zależy jaką rozrywkę uznamy za najbardziej wartościową i najciekawszą dla naszych pracowników.

http://www.akademiarozwojubiznesu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLustrzanki
Następny artykułKsiążki czy elektronika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here