Badania, które każdy kierujący przejść musi!

0
1754

Przejście badań lekarskich jest obowiązkowe dla wszystkich kierujących i każdy zdecydowany na wzięcie udziału w kursie na prawo jazdy musi je bezwzględnie przejść. Badania te wykonuje się jeszcze przed udaniem się do wydziału komunikacji. W celu ich przejścia trzeba wybrać termin i zarejestrować się na określony termin. Na to badanie trzeba sobie zarezerwować około 20-30 minut, ale realnie czas badania jest o wiele krótszy.

Co jest sprawdzane w trakcie badania kierowców?

Badanie jest bardzo proste i składa się z kilku etapów. Na samym wstępie odbywa się rozmowa z lekarzem (wywiad), w którym lekarz określa ewentualne przeciwwskazania do prowadzenia pojazdu wynikające z chorób przewlekłych. W razie chorowania na cukrzycę lub padaczkę koniecznością jest przedłożenie lekarzowi stosownych dokumentów od diabetologa i/lub neurologa.
Badanie przedmiotowe polega na ocenie ostrości wzroku za pomocą tablic literowych, osoby ze szkłami korekcyjnymi/soczewkami badanie te przechodzą z ich wykorzystaniem. Dodatkowo oceniana jest umiejętność rozróżniania koloru czerwonego i zielonego. Lekarz dodatkowo może wspomóc się badaniem neurologicznym, oceną ciśnienia tętniczego oraz osłuchiwaniem.

Co po badaniu?

Po zakończeniu badania lekarz wydaje orzeczenie, z którym należy się udać do wydziału komunikacji w celu założenia Profilu Kierowcy. W celu uzyskania większej liczby informacji i umówienia wizyty warto odwiedzić stronę: badania-kierowcow.warszawa.pl. Dostępne tam informacje na pewno będą cenne dla wszystkich ubiegających się o prawo jazdy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here