Bambusowy zawrót głowy, czyli co bambus ma wspólnego z włosami

0
2807
Bambusowy zawrót głowy, czyli co bambus ma wspólnego z włosami

Pojedynczy zdrowy włos może utrzymać ciężar niemal 100 kilogramów. Biorąc pod uwagę fakt, że na głowie mamy średnio od 100 do 150 tysięcy mieszków włosowych, cała czupryna jest w stanie utrzymać kilka aut. Brzmi jak żart? Ależ skąd! Znamy sposób na zdrowe i mocne włosy!

Bambus cechuje niezwykła wytrzymałość i elastyczność. Z ziaren w młodych pędach bambusa można robić chleb, z nieco starszych parkiet w salonie, flet, łuk albo żywopłot. Zastosowanie tej rośliny jest bowiem wszechstronne. Jej właściwości jako pierwsi odkryli Chińczycy, którzy nazwali bambus „tsao”, co oznaczało dosłownie „trawę”. Bambus rośnie wyjątkowo szybko (w deszczowe ciepłe dni potrafi urosnąć niemal metr w ciągu doby!), a poza tym osiąga niemal 45 metrów wysokości, a jego średnica może wynieść nawet 35 cm. Jego pędy są twarde jak skała i odporne jak stal, a do tego posiadają umiejętność regeneracji. I choć rośnie dziko w tropikalnych i subtropikalnych krajach, szybko znalazł zastosowanie we współczesnej medycynie. Posiada bowiem aż 75% krzemionki. A krzem niezbędny jest do prawidłowego i zdrowego wzrostu ludzkich włosów.

Lecą włosy z głów…

Każdego dnia tracimy około 100 włosów to jednak nie jest niepokojące, ponieważ w tym samym czasie niemal 90% mieszków włosowych na głowie jest w tym samym czasie w fazie wzrostu. Średnia długość życia pojedynczego włosa wynosi od 3 do 5 lat. W tym czasie jednak, włosy narażone są na szereg czynników, które go osłabiają i powodują, że wypadają zbyt wcześnie.

Bambus lekiem na wypadające włosy?

Na wypadanie włosów wpływ mają zwłaszcza takie czynnik jak niewłaściwa pielęgnacja włosów w tym korzystanie z suszarki, lokówki, prostownicy, zbyt energiczne mycie, szczotkowanie, wycieranie włosów a także uboga dieta oraz stresujący tryb życia. I choć część z tych czynników można wyeliminować w trosce o zdrowe i mocne włosy, to jednak zarówno tempo życia, jak i własna wygoda sprawią, że wygląd włosów schodzi na dalszy plan. Są jednak proste sposoby, które w utrzymaniu pięknych włosów mogą nam pomóc. Jednym z nich jest właściwa suplementacja.

Bambus zawiera w swoim składzie cenny krzem, który ma zbawienny wpływ zarówno na wygląd, jak i zdrowie włosów. Jego rola w procesie wspierania włosów jest nieoceniona. Powoduje, że włosy stają się mocne, lśniące i odporne na czynniki mechaniczne, do których zaliczyć należy przede wszystkim czesanie i upinanie włosów. Bambus zawarty w Vitapilu posiada niemal pięciokrotnie więcej krzemu niż skrzyp, zatem jest skuteczniejszy, a zażywanie preparatu z bambusem znacznie efektywniejsze.

Co na to naukowcy?

Niemal 95% kobiet w badaniu  „Polki o włosach” potwierdziło, że kuracja preparatami zawierającym krzem z bambusa przyczyniła się do poprawy wyglądu i jakości ich włosów. Panie zaobserwowały, że włosy przestały wypadać, wyraźnie się wzmocniły i zdecydowanie szybciej rosną. Pojawiają się także nowe włosy, tzw. „baby hair”, włosy przestały się kruszyć i rozdwajać.

Zdrowy i elastyczny włos, odżywiony zbawiennym krzemem może się rozciągnąć niemal o 30 % swojej długości. Nie straszne mu zatem upięcia w modny kok czy koński ogon. Zdrowe włosy potrafią bowiem wiele. I dlatego utrzymają nawet ciężar aut.  

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here