Beskid Sądecki i jego atrakcje turystyczne

0
2740

To wyjątkowe pasmo górskie, którego atrakcje turystyczne są doskonale znane miłośnikom górskich wypraw. Beskid Sądecki to z jednej strony piękne tereny na piesze i rowerowe wycieczki, z drugiej – piękne dolny z modnymi kurortami i uzdrowiskami. W tej części Polski turystyka od lat pomyślnie się rozwija, dzięki czemu noclegi można tu znaleźć w niemal każdej miejscowości. Malowniczy i świetnie zagospodarowany Beskid Sądecki przyciąga. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości? W jaki sposób można spędzić czas w tych niezwykłych górach?

Przedzielony malowniczą doliną Popradu Beskid Sądecki jest niezwykle malowniczą i przyjazną turystom grupą górską. Czeka tu na nich i piękne Pasmo Radziejowej, i znacznie bardziej popularne Pasmo Jaworzyny Krynickiej. Sama Jaworzyna znana jest ze schroniska, wyciągu oraz doskonałych warunków dla narciarzy.

Piesze wędrówki po górach z pewnością mogą sprawić turystom wiele przyjemności, jednak prawdziwe skarby znajdują się w dolinach rzek. Znane są doskonale sądeckie uzdrowiska, takie jak Krynica, Piwniczna oraz Muszyna. To jednocześnie kraina pełna zabytkowych, drewnianych cerkwi, z którymi można się zetknąć w wielu miejscowościach. Wierchomla, Tylicz oraz Powroźnik to tylko wybrane miejscowości, na teren których warto zajrzeć. Beskid Sądecki może się również pochwalić tak atrakcyjną miejscowością jak Rytro. Tu głównym celem każdej wycieczki są ruiny zamku, który dumnie wznosi się nad doliną Popradu.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here