Beskidzkie atrakcje: Chomranice

0
1181

Chomranice to ciekawa miejscowość, która leży na terenie Beskidu Wyspowego. Jest ona ciekawym miejscem dla tych turystów, którym marzą się wycieczki w Pasmo Łososińskie oraz atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla tych, którzy chcą odpocząć w dolinie Smolnika. Chomranice nie są być może zbyt znane, jednak turyści zaglądają tu coraz chętniej. Nic w tym dziwnego. Ta miejscowość może się pochwalić pięknym otoczeniem, jednak nie tylko wycieczki po jej okolicy mogą sprawić turystom wiele radości. Ciekawe atrakcje turystyczne czekają też w samej miejscowości. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?
Chomranice mogą się pochwalić takimi atrakcjami, jak drewniany kościół z końca XVII wieku. Kościół ten sam w sobie stanowi ciekawy przykład dawnej architektury, jednak najcenniejsze dzieło sztuki związane ze świątynią, obecnie prezentowane jest w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie. To gotycki obraz „Opłakiwanie z Chromanic”, który uznawany jest za jedno z najpiękniejszych dzieł sztuki gotyckiej z terenów Małopolski. Przy tym kościele warto też zwrócić uwagę na zbudowaną w XVII wieku dzwonnicę. I ona jest cennym zabytkiem, który zasługuje na wyróżnienie. W pobliżu wsi czeka kolejna ciekawostka. To pozostałości dawnego dworu oraz folwarku.
Chomranice to ciekawa miejscowość, którą w czasie wycieczki po wsiach Beskidu Wyspowego bez wątpienia warto odwiedzić. Piękna zabudowa oraz malownicza okolica są jej wielkimi walorami, podobnie jak bliskość Pasma Łososińskiego – idealnego na piesze wędrówki w pięknej scenerii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here