Wspomaga odchudzanie, przyspiesza przemianę materii i pozwala uporać się z uciążliwymi zaparciami. Błonnik witalny, bo o nim mowa, spełnia wiele ważnych funkcji w naszym organizmie. Warto włączyć go do codziennej diety, jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć tej substancji wraz z pożywieniem.
Korzystając w prozdrowotnych właściwościach błonnika witalnego, nie tylko wspomagamy i usprawniamy pracę układu pokarmowego. Na jakie jeszcze efekty można liczyć? Poznajmy moc błonnika witalnego!
Czym jest błonnik witalny?
Błonnik witalny bazuje na naturalnych surowcach roślinnych, które nie ulegają trawieniu. Są one nierozpuszczalne, a co za tym idzie, wpływają na poprawę pracy układu pokarmowego. Wspomniane surowce roślinne to najczęściej babka płesznik oraz babka jajowata.
Nasiona obydwu roślin spełniają właściwie te same funkcje. Ich zadaniem jest pęcznienie w jelitach i wypełnianie żołądka. Dzięki temu zapewniają uczucie sytości, które utrzymuje się długi czas. To zaś ogranicza chęć podjadania między posiłkami, finalnie zaś zmniejsza liczbę przyjmowanych kalorii. Pożądany efekt uboczny to utrata zbędnych kilogramów. Do tego dochodzi delikatne działanie przeczyszczające, usuwanie nadmiaru nagromadzonych toksyn w organizmie, czyli skuteczne oczyszczanie.
Dodatkowo błonnik pozyskiwany z babki jajowatej wpływa na poprawę konsystencji stolca. Taki naturalny suplement diety, dostępny np. w sklepie NajlepszyAloes.pl, usprawnia perystaltykę jelit. Można liczyć na łatwiejsze wypróżnianie w przypadku uporczywych zaparć bądź ograniczenie biegunek, gdy stolec zyskuje na właściwej konsystencji.
Nie tylko dla układu pokarmowego
Błonnik witalny stosuje się głównie ze względu na chęć poprawy funkcjonowania układu pokarmowego. Spełnia ona jednak również inne funkcje w organizmie. Pozwala obniżyć poziom cukru we krwi, dzięki czemu zapobiega cukrzycy. Ponadto reguluje pracę wątroby, a także obniża ciśnienie tętnicze. Osoby narażone na choroby układu sercowo-naczyniowego z powodzeniem mogą postawić na profilaktykę z jego wykorzystaniem.
Stosowanie
Aby ten naturalny suplement diety działał właściwie i przynosił pożądane korzyści, liczy się sposób jego stosowania. Zaleca się spożywanie na około 3 godziny przed posiłkiem, najlepiej rozpuszczony w wodzie bądź soku. Można również dodać go do mleka bądź zupy. Nie należy stosować błonnika przed snem. Spożywanie na sucho nie przyniesie zaś żadnych efektów, ponieważ błonnik zostanie wydalony niemalże w takiej samej postaci, w jakiej został przyjęty.
Błonnik witalny można stosować przed każdym posiłkiem, ale nie więcej niż 9 łyżeczek w ciągu doby.
Oczyszczenie organizmu, stabilizacja poziomu cukru we krwi, usprawniona praca układu pokarmowego – to najważniejsze zalety stosowania tego suplementu diety. Jeśli zależy nam na zgrabnej sylwetce, uporaniu się z zaparciami lub biegunkami i bezpiecznej profilaktyce, wybierzmy błonnik witalny. Nasz organizm będzie nam niezwykle wdzięczny!