BTW co znaczy?

0
1323
BTW co znaczy?

Przestałeś orientować się w młodzieżowych slangach i powiedzonkach? Chcesz nadrobić przepaść pokoleniową, która powstała między tobą a twoimi dziećmi czy wnukami? Nie wiesz, co ma na myśli koleżanka, z którą wymieniasz wiadomości na Messengerze? Nie martw się! To zupełnie naturalne, że każde pokolenie wnosi do słowników coraz to nowe zwroty, w końcu język jest ciągle żywy. Coraz częściej wśród młodzieży, chociaż nie tylko, gdyż są one również niezwykle popularne wśród pracowników korporacji pojawiają się skróty.
Obchodzenie się ze skrótami jest o tyle kłopotliwe, że w większości przypadków nie jesteśmy w stanie sami domyślić się o co może w nich chodzić. W większości mają swoje korzenie w języku angielskim, co dodatkowo utrudnia sprawę osobą, które nie są zbyt biegłe w językach obcych. Przykładem takich zbitek mogą być ASAP, używane często w korporacyjnej nowomowie. W pełnej wersji brzmi ‚As Soon As Possible’, co po polsku oznacza ‚tak szybko, jak możliwe’. Często jest dodawane na końcu maili od przełożonych.
Kolejnym przykładem skrótu z języka angielskiego jest BTW. Co to znaczy btw? Rozwinięcie zbitki brzmi ‚By The Way”, co w dosłownym tłumaczeniu brzmi „po drodze”, czyli po prostu „przy okazji”. Używa się go zarówno w krótkich formach pisanych, takich jak sms, czy wiadomości na komunikatorach, ale również w mowie potocznej.
Oto przykładowa wymiana zdań, zawierająca skrót ‚btw’:
– Widziałam się wczoraj z Kaśką. Byłyśmy w kinie.
– O na tym najnowszym filmie? A tak btw Kaśki, co tam u niej? Znalazła w końcu pracę?

www.kobietaimoda.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWieczór z filmem
Następny artykułConverse One Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here