Cechy charakteru dobrego detektywa

0
7214

Powieści detektywistyczne i kryminały dzisiaj przeżywają swój swoisty renesans. W naszych umysłach idealny detektyw jawi się jako Sherlock Holmes, Hercules Poirot albo jedna ze szwedzkich postaci. Jak jednak wygląda taki detektyw w prawdziwym życiu? Jakie cechy charakteru posiada?

Specjalistyczna agencja detektywistyczna

Wiele ciekawych artykułów dotyczących szeroko pojętej działalności detektywistycznej znajdziemy na stronie jednej z najbardziej sprawdzonych i godnych polecenia agencji, czyli na : detektyw.com.pl. Pracujące tam osoby są… No właśnie jakie?

Zdolności detektywistyczne

Przede wszystkim dobrego detektywa cechuje to, że posiada zdolność logicznego i strategicznego myślenia. Tylko to daje nieraz możliwość rozwiązania zawiłej zagadki. Umiejętność planowania i przewidywania pozwoli na skuteczne doprowadzenie sprawy do końca. Ponadto praca detektywa pełna jest często niespodziewanych zwrotów akcji – musi on zatem umieć szybko podejmować decyzje i reagować. Oczywiście dobry detektyw jest też spostrzegawczy.

Wiedza – podstawa działalności

Jednak nie wystarczy posiadać pewne predyspozycje, aby być detektywem. jak w każdym zawodzie potrzebne jest pewne wykształcenie oraz zdobycie wiedzy. W przypadku detektywa konieczna jest na pewno znajomość prawa i konstytucji. Co więcej – musi on posiadać wiedzę odnośnie zbierania dowodów, analizy ich. Każdemu śledczemu przyda się także wiedza odnośnie wszelkich gadżetów, nowinek w sprzęcie itd.

Zaufanie i psychologiczne podejście

Zaufanie to fundament relacji klient – detektyw. Dobry śledczy bez problemu swoim autorytetem i osobowością będzie potrafił wzbudzić zaufanie u klienta. Co więcej detektyw musi wiedzieć, w jaki sposób rozmawiać z ludźmi, jak przekazywać niekorzystne informacje, jak radzić sobie z emocjami innych.

A zatem pamiętajmy, aby detektyw, którego wybieramy, posiadał powyższe cechy! Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie – jeśli sami zauważamy u siebie powyższe cechy charakteru, to może warto rozważyć taką ścieżkę kariery?

[Głosów:23    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here