Ceny owoców i warzyw

0
1538
Ceny owoców i warzyw

Analizując dane rynku owoców i warzyw świeżych, można zauważyć, że w ostatnich tygodniach notowania przeważnie utrzymują się na tym samym poziomie.
Szczegółowe dane oraz ceny owoców i warzyw zostały w skrócie opisane w odpowiedzi na poniższe pytania.

Ile kosztują owoce w hurcie?

Ceny owoców mogą różnić się w zależności od regionu oraz tego czy są importowane, czy nie. W dniach od 25 do 26 marca 2019 r. ceny owoców takich jak gruszki czy jabłka nieco wzrosły. Średnia cena gruszek (w województwach łódzkim, podkarpackim, małopolskim, mazowieckim i lubelskim) to 2,19 zł za kilogram (od 18 marca zanotowano wzrost o 0,17 zł/kg). Średnia cena jabłek to 0,75 zł. Jabłka przemysłowe kosztują 0,31 zł za kilogram. Jeśli zaś chodzi o owoce importowane, to cena różni się w zależności od regionu. Dla porównania, we Wrocławiu jeden ananas kosztuje od 5 do 7 zł, z kolei w Łodzi za jedną sztukę można zapłacić nawet do 8 zł.

Ile kosztują warzywa w hurcie?

W dniach od 25 do 26 marca 2019 r. cena buraczków czerwonych, w województwach łódzkim, małopolskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim nie przekraczała 0,80 zł za kilogram. Średnia cena cebuli to 2,35 zł/kg. Dla porównania około, 18 marca cebula kosztowała 0,11 zł za kilogram mniej. Średnia cena marchwi to o 0,44 zł/kg więcej niż w zeszłym roku, czyli 1,54 zł/kg. Pietruszka kosztuje średnio 7,69 zł/kg, por 1,79 zł/kg, seler 2,34 zł/kg, ziemniak 0,96 zł/kg. Najdroższe są, tak jak w przypadku owoców, warzywa importowane, których ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych (cena obejmuje kilogram lub sztukę).

Podane ceny owoców i warzyw, to ceny hurtowe za kilogram zakupionego towaru. Przedstawione powyżej dane mogą ulec zmianie. Dane pochodzą z giełd i rynków hurtowych.

Odpowiadając na dwa powyższe pytania poddano analizie ceny owoców i warzyw. Aby dowiedzieć się ile kosztują owoce w hurcie oraz ile kosztują warzywa w hurcie, warto na bieżąco śledzić rynek owoców i warzyw. Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć w Internecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here