Charakterystyka metod koloryzacji włosów

0
824
Charakterystyka metod koloryzacji włosów

Koloryzacja włosów to jedna z podstawowych usług, jakie są oferowane w salonach fryzjerskich. Aktualny wachlarz dostępnych metod koloryzacji jest naprawdę imponujący. W dzisiejszym artykule omówimy szczegółowo kilka najbardziej popularnych typów koloryzacji. Dzięki temu będzie Ci dużo łatwiej wybrać metodę idealnie dopasowaną do Twojej urody oraz naturalnych włosów.

Ombre i soft ombre

Nazwa ombre w języku francuskim oznacza cień. Jest to metoda tonowej koloryzacji włosów. W czasie wykonywania zabiegu stylistka rozjaśnia poszczególne kosmyki włosów. Na końcówce włosów powinien znaleźć się najjaśniejszy odcień. Tonacje kolorów są dobierane pod kątem urody kobiety. Najlepszy efekt metody ombre można uzyskać na grubych, mocnych i kręconych włosach. Przy cienkich, delikatnych oraz przetłuszczających się włosach nie zaleca się stosowania ombre. Włosy ombre to najczęściej połączenie koloru blond i brązowego.

Soft ombre, czyli sombre, to technika zbliżona do ombre. Podstawową różnicą jest bardziej delikatny i naturalny efekt, który cechuje się trójwymiarowością. Ta metoda koloryzacji sprawdzi się przede wszystkim w ciepłe, słoneczne dni. W promieniach słońca włosy uzyskują jasne, słoneczne refleksy. Podczas wykonywania sombre stylista rozjaśnia końcówki włosów oraz partie w okolicy twarzy. To sprawia, że cera rozświetla się, a twarz ulega odmłodzeniu. Metoda sombre powoduje także zwiększenie objętości włosów. Dużym atutem tej metody koloryzacji jest jej uniwersalność. Równie dobrze sprawdzi się u blondynek oraz brunetek. Sombre można wykonywać na włosach o dowolnej długości.

Baleyage i flamboyage

Balayage to metoda polegająca na częściowej koloryzacji włosów. Przeważnie stosuje się ją na określone partie jasnych włosów. Kontrast pomiędzy odcieniami, które ze sobą sąsiadują, nie może przekraczać 2-3 tonów. Koloryzację wykonuje się za pomocą specjalnego pędzelka, który służy do nakładania farby na poszczególne pasemka włosów. Baleyage jest polecany w przypadku kobiet o cienkich włosach.

Flamboyage jest połączeniem metody ombre i balayage. Dzięki jej zastosowaniu można uzyskać wielowymiarowe refleksy oraz dużą głębię koloru. Na uwagę zasługuje fakt, że flamboyage jest techniką wymagającą sporych umiejętności. Farby użyte do koloryzacji muszą być starannie dobrane. Podczas tej metody wykorzystuje się także samoprzylepną folię fryzjerską, do której przykleja się poszczególne pasemka włosów.

Sunlight i splashlight

Sunlight jest metodą koloryzacji przeznaczoną dla kobiet o ciemnych włosach. Jej celem jest rozjaśnienie o 2 tony wybranych partii włosów. Dzięki temu fryzura zyskuje charakterystyczny, głęboki odcień. Dzięki rozjaśnieniu wybranych pasemek na brzegach i końcówkach można uzyskać trójwymiarowy efekt.

Celem techniki splashlight jest idealne odwzorowanie zachowania się włosów pod wpływem słońca. Co ciekawe ta metoda koloryzacji jest inspirowana japońskim anime, którego bohaterowie często mają charakterystyczny jasny pas w połowie długości włosów. Technika splashlight odwzorowuje efekt promieni słonecznych odbijających się od włosów. Podczas koloryzacji farba jest nakładana na grube pasma włosów znajdujące się na wysokości uszu. Dużą zaletą tej metody jest fakt, że nie niszczy ona włosów w takim stopniu jak tradycyjne rozjaśnianie.

Jeśli szukasz profesjonalnej koloryzacji włosów, to szeroką ofertę znajdziesz w salonie Jean Louis David. Możesz skorzystać tutaj z takich usług, jak: koloryzacja, koloryzacja bez amoniaku, koloryzacja 2w1, kontrast/baleyage, dekoloryzacja, prekoloryzacja, flash, smartbond, a także ekskluzywna zmiana koloru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here