Co jedzą króliki?

0
1136
Co jedzą króliki?

Gdy decydujemy się na zakupienie królika, zastanawiamy się co jedzą króliki? To bardzo ważne pytanie, ponieważ zawsze powinniśmy pamiętać, aby nasz zwierzątka karmić we właściwy sposób, a wtedy unikniemy chorób, zatruć i innych zagrożeń, które mogą wynikać z niewłaściwego odżywiania. W przypadku królików ma to bardzo duże znaczenie, zwłaszcza dlatego, że żołądek tych futrzaków jest zbudowany w znacznie inny sposób niż żołądek ludzki i pracuje również inaczej niż żołądek u człowieka. Warto podkreślić, że żołądek królika przepycha pożywienie dalej do jelit dopiero wtedy, gdy dostarczana jest do niego znacznie większa ilość tego pożywienia. W związku z tym króliki muszą dostarczać pokarm do jelit niemal nieprzerwanie i dlatego króliki spożywają nawet kilkadziesiąt małych posiłków w ciągu doby, może to być nawet 80 posiłków.

Zatem, co jedzą króliki? Jest to przede wszystkim świeża trawa oraz warzywa, zioła i zielenina. Należy jednak pamiętać, aby ta trawa była faktycznie świeża. Nie można jednak królikom podawać trawy mokrej lub spryskanej nawozami sztucznymi, gdyż może to wywołać różnego rodzaju choroby lub zatrucia. Jednak świeża trawa dostępna jest jedynie w sezonie wiosennym oraz letnim, w pozostałym czasie jest ona niestety niedostępna. Poza sezonem króliki mogą się żywić siankiem.
Króliki można także karmić zieleniną, na przykład dzikimi ziołami, mleczami, koperkiem, bazylią, melisą, miętą, pietruszką. Spośród warzyw możemy podawać cukinię, marchew, sałatę, ogórki, koper, brokuły oraz melisę.

www.nagrodobiorcy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here