Co powinieneś wiedzieć o przyciemnianiu szyb w aucie

0
1338

Być może właśnie zakupiłeś swoje pierwsze auto. Być może myślałeś o tym od dawna, bo podoba Ci się taki zabieg stylistyczny. Być może nadarza Ci się okazja, by kupić auto, które ma już ciemne szyby i zastanawiasz się, czy to dobre rozwiązanie.

Jeśli nie posiadasz samochodu z ciemnymi szybami to przyciemnienie szyb jest usługą, z której możesz skorzystać w każdej chwili. Z pewnością jest to świetna opcja dla rodzin z dziećmi, szczególnie dla niemowlaków. Co prawda, ciemne szyby, nie chronią przed promieniowaniem UV, ale ocieniają wnętrze chroniąc wrażliwe dziecięce oczy. Dodatkowo chronimy wnętrze auta przed zbyt szybkim nagrzewaniem się podczas upałów. Równocześnie, przyciemnienie szyb spowoduje, że jako rodzic nie będziesz musiał zakładać specjalnych, przyklejanych ochraniaczy na szybę, które bardzo ograniczają widoczność przy cofaniu. Jeśli z kolei, bardzo często trzymasz lub przewozisz różne rzeczy w aucie i boisz się kradzieży albo zależy Ci na prywatności, możesz wybrać folię o większym zaciemnieniu, dzięki której nie będzie wglądu do wnętrza samochodu.

Decydując się na przyciemnianie szyb warto pamiętać, by było ono potwierdzone atestem. Warto wybrać trójwarstwowe folie, które charakteryzuje bardzo długa żywotność i niska przepuszczalność światła. Dodatkowo są one odporne na zarysowania. Przednią szybę, jeśli masz ochotę, zgodnie z prawem możesz przyciemnić tylko w 30%. Należy podkreślić, iż wiele samochodów ma już taki element fabrycznego wyposażenia. Możesz zdecydować się na oklejanie szyb wymontowanych z pojazdu, jednak jest to opcja droższa. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz, wykonanie takiej usługi najlepiej zlecić specjalistom, których warsztat posiada homologację ISiC.

www.autokod.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here