Ćwiczmy nasze oczy!

0
1407

Wzrok to niezastąpiony zmysł umożliwiający normalne funkcjonowanie w otaczającym nas świecie. Dobry wzrok pozwalał naszym przodkom na szybkie zauważenie zbliżającego się niebezpieczeństwa i oddalenie się w bezpieczne miejsce, więc spokojnie możemy stwierdzić, że najzwyczajniej w świecie ratował życie. Dziś coraz częściej zapominamy o tym, aby chronić nasze oczy i niszczymy sobie wzrok poprzez wielogodzinne wpatrywanie się w monitor komputera, nienoszenie okularów przeciwsłonecznych w pełnym słońcu, czytanie książek przy bardzo słabym świetle oraz spędzanie długich godzin z nosem w telefonie serfując po stronach internetowych i aplikacjach na komórkę.
A wystarczy wykonywać ćwiczenia oczu na poprawę wzroku, aby opóźnić proces coraz słabszego wzroku. Ćwiczenia oczu na poprawę wzroku nie są trudne i bez kłopotu każdy z nas może wykonać je prawidłowo w domu, nawet każdego dnia.
Okazuje się, że słoneczny blask pobudza nerwy siatkówki i zwiększa ukrwienie powiek, dlatego rankiem, po przebudzeniu warto zwrócić twarz w stronę słońca i z zamkniętymi oczyma wystawić buzię na kilka minut, aby ciepłe promyki dotarły do naszych powiek.
Kolejne ćwiczenie wymaga od nas narysowania na kartce papieru sporej wielkości czarnego kółka, a następnie przyklejenia tej kartki na ścianie na poziomie naszego wzroku. Kiedy zaczniemy wpatrywać się w naszą kropkę nerwy wzrokowe zaczynają intensywniej pracować, przenieśmy więc za chwile wzrok na czystą ścianę, aby znów powrócić do naszej narysowanej kropki. Ćwiczenie wykonajmy co najmniej pięć razy.
Praca przy monitorze bardzo osłabia oczy i męczy wzrok. Kiedy czujemy szczypanie pod powiekami lub dziwną suchość oderwijmy wzrok od monitora, spójrzmy przez okno, poszukajmy odległego punktu i wpatrujmy się w niego przez jakiś czas. Bardzo dobrze, jeśli mamy za oknem las lub park, gdyż kolor zielony wpływa uspokajająco i odprężająco. W tym wypadku pomoże nam także szybkie mruganie- powtarzajmy je co najmniej raz na godzinę.
Pamiętajmy- żeby mieć dobry wzrok starajmy się nie spędzać więcej godzin przed komputerem niż jest to potrzebne.

www.maleacieszy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here