Cypr wczasy – ile to kosztuje?

0
1388
Cypr wczasy - ile to kosztuje?

Niewielka grupa Polaków przyznaje się do tego, że w stu procentach odpowiada im spędzanie urlopu we własnym kraju. Większość osób i to nawet tych, które co roku odwiedzają okolice Bałtyku, Tatry bądź rejony Mazur, przyznaje, że zdecydowanie bardziej wolałaby wyjechać gdzieś dalej, ale po prostu ich na to nie stać. Czy aby na pewno? Zaraz wszystko stanie się jasne. Sprawdzimy dokładnie i obiektywnie, Cypr – wczasy – ile to może właściwie kosztować. Zobaczymy, czy na wakacje w tym iście rajskim miejscu świata przeciętny Kowalski może sobie pozwolić. No i ile na nich straci i czy te straty rzeczywiście będą aż tak duże, jak to się ludziom na ogół wydaje?

Cypr kojarzy się dość mocno z egzotyką i to zwłaszcza tą charakterystyczną dla krajów leżących na Bliskim Wschodzie. Mimo tego jest to wyspa, która należy do Europy – kontynentu, na którym sami żyjemy i po którym możemy dość swobodnie się poruszać. Płynnie przechodzimy więc do pierwszej zalety spędzania wakacji na Cyprze. Skoro jest to wyspa europejska, możemy się do niej dostać wyłącznie na swoim dowodzie osobistym. Nie potrzebujemy żadnych paszportów czy specjalnych zezwoleń. Nie musimy myśleć o wyjeździe na kilka miesięcy przed wakacjami, próbując załatwić dla siebie wszystkie niezbędne dokumenty, a i tak nie mając stu procentowej gwarancji, że na lotnisku nie zostaniemy zatrzymani przez patrol i odprawieni do domu, a nasze wakacje skończą się szybciej aniżeli się zaczęły. Na Cypr udamy się bez żadnych problemów i z tego powodu jest to świetne miejsce na rozpoczęcie swoich dalszych podróży. Jeśli nigdy wcześniej nie wyściubialiśmy swojego nosa dalej aniżeli poza granice naszego kraju, swoją nową turystyczną przygodę rozpocznijmy właśnie od Cypru. Wciąż nie jest to taka prawdziwa egzotyka, która mogłaby nas jednak przerazić, ale mimo tego daleko mu do naszej polskości.

Jedną sprawę zdołaliśmy już sobie wyjaśnić. Cypr – wczasy to doskonały wybór dla osób, które nigdy wcześniej jakoś specjalnie dużo nie podróżowały, ale chciałyby zacząć to robić i chciałyby to robić na spokojnie, aby nie zniechęcić się tak od razu do egzotycznych krajów i nie przerazić się panującymi w nich zwyczajami i obyczajami. Skoro jednak zainteresowaliśmy się ceną takiego wyjazdu, najprawdopodobniej zdążyliśmy się już dowiedzieć czegoś więcej na temat Cypru i sami uznaliśmy, że dla nas będzie to idealny kierunek na wakacje. Przejdźmy więc do sprawy głównej i najważniejszej. Ile to wszystko kosztuje? Wbrew pozorom wcale nie tak dużo, jak nam się prawdopodobnie wydaje. Najtańsze kilkudniowe wycieczki na Cypr zarezerwujemy sobie za cenę niższą niż tysiąc złotych! Oczywiście tak niska cena nie uwzględnia samego przelotu na wyspę, wyżywienia czy dodatkowych atrakcji, więc jeśli na swoich przyszłych wakacjach wolimy skupić się wyłącznie na samym wypoczynku, lepiej poszukajmy dla siebie ofert „all inclusive”, które wbrew pozorom też nie muszą być drogie. W cenie tysiąca pięciuset złotych coś takiego na pewno uda nam się znaleźć. Jak sami widzimy Cypr – wakacje nie są aż tak drogie.

www.freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEgipt – wczasy
Następny artykułWakacje w Albanii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here