Czego unikać podczas jedzenia?

0
1328

Jedzenie to dla wielu największa przyjemność, a inni lubią się objeść czymś lepszym od czasu do czasu z okazji świąt czy innych imprez rodzinnych. Jednakże jak się okazuje tylko niewielka część społeczeństwa jest świadoma tego co je i w jaki sposób powinna spożywać prawidłowo posiłki. Mimo, że tej wiedzy uczą w szkole to jest ona zapominana lub po prostu ludzie nie przywiązują do niej większej uwagi bądź się do niej nie stosują.
Bardzo popularną formą spożywania jedzenia jest nocne podjadanie. Jest to niewątpliwie jedna z najgorszych dla funkcjonowania naszych organizmów forma „”dokarmiania się””. Żołądek bowiem musi przez to pracować przez noc zakłócając nam spokojny sen. W takim razie co można zjeść na kolację – fakty o wieczornym posiłku są takie, że nie należy zajadać się ciężko strawnymi produktami. Produkty mleczne, kiełbasy bądź mięsa, a nawet owoce nie są wskazane na ostatni posiłek za dnia. Warto zadbać, aby kolacja była zjedzona na minimum godzinę przed zaśnięciem. Dzięki temu żołądek podczas snu będzie mógł odpocząć.
Drugim najgorszym obrządkiem złego jedzenia jest obżarstwo. Przejedzenie – skutki świątecznego obżarstwa zna z pewnością każdy. Każdy kiedyś chciał spróbować każdej potrawy na stole dokonując tego w dość krótkim czasie. Każdy z pewnością miał później przez kilka dni uczucie zmęczenia i braku sił. To jest właśnie skutek nadmiernego jedzenia. W skrajnych przypadkach przejedzenie może wywołać poważną chorobę jaką jest cukrzyca typu I. Warto zatem się trzy razy zastanowić przed kolejną dokładką.

www.ortho-med.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here