Czy fotoodmładzanie jest skuteczne?

0
1559
Czy fotoodmładzanie jest skuteczne

Fotoodmładzanie, czyli zabieg regeneracji, ma na celu poprawę wyglądu skóry. Chodzi głównie o likwidację oznak starzenia, takich jak zmarszczki oraz zniszczeń powstałych wskutek promieniowania słonecznego. Czy zabieg fotoodmładzania jest skuteczny i w jakich sytuacjach efekt będzie najbardziej widoczny?


Zabieg fotoodmładzania – na co pomoże?


Metoda fotoodmładzania wykazuje skuteczność w wielu problemach skórnych. Pomaga się pozbyć:
 rumienia,
 rozszerzonych naczynek krwionośnych,
 trądziku różowatego;
 rozszerzonych porów;
 piegów;
 zmarszczek;
 przebarwień.

Dodatkowo zabieg sprawia, że skóra jest wygładzona a procesy starzenia spowolnione. Najlepsze działanie można uzyskać, wykonując zabieg na twarzy, szyi, klatce piersiowej i dłoniach. Zabieg fotoodmładzania sprawdza się w każdej sytuacji, będącej skutkiem zaniechania odpowiedniej ochrony skóry. Dzięki naświetlaniom uszkodzenia skóry cofają się, następuje szybka poprawa jej kondycji oraz wyglądu.


Potwierdzona skuteczność


Skuteczność zabiegu uzależniona jest od stopnia zmian powstałych na skórze oraz czasu, jaki minął od ich powstania. Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest wywiad, który ma na celu ustalenie okoliczności, w których powstały problemy skórne. Ma to duże znaczenia, ponieważ wpływa na liczbę potrzebnych naświetleń, a tym samym czas trwania leczenia.


Niewątpliwą zaletą zabiegu fotoodmładzania jest jego uniwersalność, bezpieczeństwo oraz niska inwazyjność. Działając na powierzchnię skóry, usuwa wszystkie jej niedoskonałości. Krótki czas trwania uniemożliwia uszkodzenie naskórka, co sprawia, że nie są widoczne skutki uboczne. Z kolei wieloetapowość zabiegu pozwala na bieżąco kontrolować stan skóry i w porę zaprzestać dalszych naświetlań.
Fotoodmładzanie cechuje się powolnym, aczkolwiek skutecznym działaniem.


Kiedy widać efekty?


Bezpośrednio po zabiegu skóra może wykazywać tendencję do lekkiego zaczerwienienia. Nie należy się tego obawiać, ponieważ nie jest to celem zabiegu a jedynie efektem działania promieni świetlnych. Przed wykonaniem zabiegu na skórę nakładany jest specjalny żel chłodzący, który ma na celu jej ochronę. To właśnie dzięki niemu wszelkie podrażnienia znikają w ciągu kilkudziesięciu minut od zabiegu.


Pierwsze efekty fotoodmładzania można zauważyć już po drugiej serii naświetlań. Oczekiwany wygląd skóry pojawia się zwykle po mniej więcej pięciu zabiegach. Zdarza się, że ilość naświetlań jest mniejsza, lub większa. Wszystko uzależnione jest od stanu skóry i rodzaju pojawiających się na niej zmian.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here