Czy księgowy to dobry zawód?

0
1489

Bez wątpienia, jest wiele zawodów uznawanych za prestiżowe. Lekarz czy adwokat są na czele tej listy, a zaraz po nich znajdują się zawody zaufania publicznego takie jak strażak, policjant czy nauczyciel. Pytanie, jaki zawód warto wykonywać, by czuć nie tylko satysfakcję z pracy, ale także dobrze zarabiać?
Coraz większa popularnością cieszy się zawód księgowego. Z pozoru, jest to dość nudna praca, jednak z punktu widzenia ekonomicznego, warto rozważyć tą opcję przy planowaniu przyszłej kariery zawodowej. Obecnie każdy może zostać księgowym. Jeszcze do niedawna wymagana była licencja ministra finansów, która uprawniała do zawodowego prowadzenia ksiąg, jednak wymóg ten został zniesiony i nastąpiła deregulacja zawodu księgowego. W obliczu nowych przepisów, każdy może usługowo prowadzić księgi rachunkowe, a jedynym wymogiem jest posiadanie ważnej polisy OC na wypadek błędów. Nie wymagane jest doświadczenie, w związku z powyższym rynek się otworzył, co spowodowało że nowe biura rachunkowe zaczęły się pojawiać jak grzyby po deszczu. Jest to dowód na to, że ludzie poszukują usług profesjonalnego biura i są skłonni płacić wysokie wynagrodzenie za rzetelne i profesjonalne wsparcie w zakresie księgowości.
Nowoczesne biura rachunkowe oferują bardzo szeroki wachlarz usług i niejednokrotnie klienci wiążą się z nimi na lata. Niebanalne znaczenie ma tutaj zaufanie. W tej branży raczej nie ma rotacji, więc raz pozyskany klient będzie przynosił zyski miesiąc w miesiąc, przez długi czas.
Zapotrzebowanie na usługi księgowe stale rośnie, także na zasadach umowy o pracę. Firmy, które posiadają własny dział księgowy, zatrudniają w nim przeważnie od kilku do kilkunastu osób. W zależności od kompetencji, zależy także wynagrodzenie. W dużych, międzynarodowych firmach, dyrektor finansowy zarabia nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie. Można powiedzieć, że świat finansjery na najwyższym szczeblu, jest bardzo prestiżowy, ale bardziej dostępny dla ludzi z tzw. ulicy.
Po wprowadzeniu deregulacji, firmy wymagają udokumentowanych kwalifikacji. Jest to dość kosztowne, ale warte swojej ceny. W Polsce można zdobyć certyfikaty honorowane także na całym świecie i jest to zdecydowanie tańsze niż w innych krajach, dlatego coraz częściej obserwuje się trend edu- turystyki.
Zawód księgowego, to zawód przyszłości, szczególnie w realiach globalnej gospodarki rynkowej. W sytuacji, kiedy rynek zaczyna być coraz bardziej jednolity pod względem regulacji prawnych, należy kierować się potencjalnym zarobkami, które w tej branży należą do jednych z najwyższych.

https://www.leaderservice.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here