Czy praca w Anglii bez języka jest możliwa?

0
1350
Czy praca w Anglii bez języka jest możliwa?

Często chcąc odłożyć większą sumę pieniędzy lub uregulować wszystkie swoje zadłużenia finansowe decydujemy się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Powód takiego wyjazdu jest dość oczywisty, a jest nim o wiele wyższa kwota pensji, która wynika z różnicy cen walut. Jednym z popularniejszych krajów, do którego udają się Polacy w celach zarobkowych, jest Anglia. Kraj ten wybierany jest z wielu względów. Jednym z nich jest fakt dużego zapotrzebowania na tamtym rynku pracy. Dodatkowo wielu ludzi skłania do takiej decyzji fakt, iż funt brytyjski kosztuje około 5 zł, co pozwala czasami nawet na odłożenie wyższej kwoty niż cała pensja w Polsce.

Praca Anglia bez języka — czy to możliwe?

Wiele agencji pracy publikuje ogłoszenia związane z pracą w Anglii bez wymaganej znajomości języka angielskiego. Pomimo tego, że wielu ludzi zostaje oszukanych na takich wyjazdach, niekoniecznie musi być to niemożliwe. Praca na terenie kraju, w którym podstawowym językiem jest język angielski, jest bez żadnych problemów możliwa.

Powód możliwości pracy za granicą bez języka

Co prawda, zawsze w ogłoszeniach uwzględnione jest, że chociaż podstawowa znajomość języka obcego jest mile widziana. Nie jest to warunek konieczny. Faktem jest, że nie byłoby możliwości pracy wraz z koordynatorami oraz kierownikami, którzy rozmawiają tylko po angielsku bez znajomości tego języka. Tutaj z pomocą przychodzi jednak cała organizacja oraz zaplanowanie przez agencję pracy turnusu wyjazdowego. Cała wygoda polegająca na możliwości podjęcia takiej pracy bez znajomości języka w stopniu komunikatywnym jest możliwa dzięki temu, iż zawsze w takiej grupie znajduje się tłumacz. Jest on zatrudniany poprzez agencję pracy, w której organizowany jest wyjazd pracowniczy właśnie w celu tłumaczenia poleceń kierowników oraz przełożonych w sytuacji gdy, grupa zatrudnionych pracowników nie posługuje się danym językiem.

Praca Anglia bez języka — korzyści

Takie oferty pracy niosą za sobą wiele pozytywnych zalet. Główną z nich jest, chociażby wspomniany wyżej fakt wyższych zarobków. Gdybyśmy chcieli na własną rękę zorganizować wyjazd do pracy w Anglii, jak najbardziej byłoby to możliwe, lecz wyłącznie przy znajomości języka angielskiego. Przy podjęciu legalnej pracy, występuje obowiązek napisania CV w języku angielskim oraz podpisania umowy, która niestety również jest w języku obcym. Dodatkowo dochodzą wszystkie inne formalności jak np. kwestia ubezpieczenia lub znalezienie zakwaterowania. Wszystkie te czynności bez języka obcego byłyby niemożliwe, jednak korzystając z ofert pracy, w których język obcy nie jest wymagany, wszystkie te trudności powiązane ze znajomością angielskiego są załatwiane za nas.

Praca Anglia bez języka — wady

Oczywiście wszystko, co ma swoje zalety, również niestety niesie za sobą pewne minusy. Pomimo iż będziemy w grupie posiadać tłumacza, który będzie nam wyjaśniał wszystkie wydane polecenia, możemy czuć się niezręcznie w sytuacji, w której nie będziemy rozumieć innych współpracowników czy też odwiedzając sklep, nie będziemy rozumieć, co sprzedawca chce nam powiedzieć.

www.trenujsukces.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here