Czy seks w czasie okresu jest bezpieczny?

0
2800

Jedne pary kompletnie nie wyobrażają sobie uprawiania seksu w czasie miesiączki. Dla innych jest to rzecz zupełnie normalna. Jednak bardzo wiele kobiet ma wątpliwości dotyczące uprawiania seksu w czasie okresu. Zastanawiają się one czy jest on w tym czasie bezpieczny. Chodzi przede wszystkim o ryzyko infekcji.

Jeśli decydujemy się na seks podczas miesiączki musimy w szczególności zadbać o higienę. Oczywiście jeśli chodzi o seks w czasie okresu nie ma żadnych przeciwwskazań dotyczących pozycji. Wiele par decyduje się jednak przede wszystkim na pozycję klasyczną. W tej pozycji nie nasila się krwawienie. Przed stosunkiem można także położyć ręcznik bądź inny materiał. Dzięki temu unikniemy zabrudzenia łóżka czy pościeli.

Wiele kobiet twierdzi, że podczas miesiączki nie można zajść w ciążę. Jest to oczywiście dość trudne i zdarza się rzadko, ale jest to możliwe. Wszystko bowiem zależy od cyklu kobiety, a ten jak wiadomo jest indywidualną kwestią kobiety i do tego bywa często nieregularny. W przypadku kiedy kobieta przechodzi krótki cykl, owulacja może wystąpić niedługo po miesiączce, a jak wiadomo plemniki potrafią przeżyć w ciele kobiety nawet kilka dni.

Czy seks w czasie okresu szkodzi? Generalnie nie, seks w tym czasie można uprawiać. Trzeba jednak pamiętać, że jest to czas zwiększonego ryzyka przeniesienia różnych chorób między partnerami. Mowa tu przede wszystkim o takich chorobach jak kiła, opryszczka, rzeżączka. Warto także wspomnieć o zapaleniu wątroby typu B lub C. Pochwa oraz szyjka macicy są w tym czasie bardzo podatne na różnego rodzaju infekcje. Dlatego seks w czasie okresu zaleca się uprawiać tylko ze stałym partnerem. Nie można oczywiście zapomnieć o prezerwatywie. Tym bardziej, ze w czasie okresu miejsca intymne kobiety są bardzo wrażliwe i tym samym podatne na otarcia.

Podsumowując można powiedzieć, że nie ma poważnych przeciwwskazań do uprawiania seksu w czasie trwania okresu. Należy jedynie przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim tych dotyczących higieny oraz bezpieczeństwa.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here