Czyszczenie suchym lodem

0
1125
Czyszczenie suchym lodem

Warto zacząć o wytłumaczeniu co to jest czyszczenie suchym lodem oraz co warto czyścić taką metodą.
Zacznijmy od tego: czym jest suchy lód? Suchy lód jest najprościej mówiąc zestalonym dwutlenkiem węgla. Wytwarzany jest poprzez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla (CO2) w bardzo krótkim czasie. Rozprężanie dwutlenku węgla powoduje spadek temperatury, stąd CO2 zamarza w temperaturze -79°C do postaci tzw. „śniegu”. W późniejszym etapie może być on formowany przez prasowanie. W warunkach normalnych suchy lód nie topi się, za to sublimuje do postaci gazowej.
Firmom i przedsiębiorstwom, które w swoim procesie wykorzystują regularnie czyszczenie suchym lodem jako jedną z części procesu produkcyjnego albo firmom, świadczącym usługi czyszczenia tą metodą, polecane jest produkowanie suchego lodu ma własną rękę. Posiadanie produkcji tego produktu ma sporo zalet m.in zdecydowana oszczędność oraz nieustanna dostępność świeżego granulatu co również zwiększa elastyczność. Oprócz tego świeży surowiec posiada wyższą skuteczność usuwania zanieczyszczeń.

Czyszczenie suchym lodem – co to jest?
Czyszczenie za pomocą suchego lodu jest jednym z innowacyjnych sposobów na łagodne usuwanie uporczywego brudu z powierzchni. Najczęściej metodę tą wykorzystuje się do usuwania brudu z zabrudzonych narzędzi bądź maszyn, które są zwykle bardzo trudne do wyczyszczenia. W takim wypadku bardzo często technologia piaskowania nie sprawdza się, gdyż po czyszczeniu pozostawia resztki. W wielu przypadkach oznacza to obowiązek czyszczenia po czyszczeniu, czyli podwójną robotę. I właśnie tutaj wkracza suchy lód, który powoduje całkowitą czystość, dzięki temu że z postaci stałej przechodzi bezpośrednio do postaci gazowej, nie powodując zostawiania ścieków czy też produktu.

Zalety czyszczenia za pomocą suchego lodu;
– brak konieczności suszenia maszyn po czyszczeniu;
– nie trzeba demontować linii produkcyjnej, maszyn czy narzędzi by wykonać czyszczenie tą metodą;
– gwarantuje krótkie przestoje, co znacznie obniża koszty czyszczenia (dzięki brakowi konieczności demontażu linii produkcyjnych);
– jest przyjazne środowisku, ze względu na brak jakichkolwiek detergentów używanych do procesu czyszczenia;
– można czyścić bardzo delikatne powierzchnie, bez obawy o ich uszkodzenia;
– brak zanieczyszczonego ścierniwa;
– brak zacieków.

www.inwestycjawkadry.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGrupowe czy indywidualne
Następny artykułPosadzki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here