Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda pozbycia się owłosienia z każdej partii ciała. Ten prosty i niemal bezbolesny zabieg wykonuje się za pomocą nowoczesnych urządzeń laserowych, w pełni bezpiecznych dla ludzkiego organizmu.
- Czy zabiegi depilacji należy powtarzać?
- Depilacja laserowa dla każdego?
Depilacja laserowa polecana jest głównie osobom, u których inne metody depilacji powodują wrastanie włosków lub powstawanie nieestetycznych grudek czy krostek. Z tych zabiegów mogą skorzystać wszyscy, którzy chcą trwale i skutecznie pozbyć się owłosienia ze swojego ciała.
Czy zabiegi depilacji należy powtarzać?
Kluczem do skuteczności depilacji laserowej jest jej powtarzalność. Aby trwale pozbyć się niechcianego owłosienia, trzeba wykonać kilka zabiegów depilacji laserowej w kilkutygodniowych odstępach. Jest to konieczne, ponieważ laser działa jedynie na włosy w fazie anagenu, a więc fazie wzrostu. Każdy włos przechodzi przez cztery fazy rozwoju. Anagen jest pierwszą z nich, a zachodzące w jej trakcie procesy pozwalają laserowi na skuteczne uszkodzenie mieszka włosowego tak, aby włos samoczynnie wypadł. W ten sposób, powtarzając zabiegi co kilka tygodni, laser ma szansę wpłynąć na poszczególne włosy – za każdym razem na te, które aktualnie są w fazie anagenu. Efekty depilacji laserowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak jedna sesja nie wystarczy, aby cieszyć się gładką skórą bez owłosienia. Ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów jest zależna od indywidualnych cech każdego pacjenta.
Depilacja laserowa dla każdego?
Chociaż depilacja laserowa jest niezwykle skuteczna, to nie wszyscy mogą skorzystać z jej dobrodziejstwa. Jeszcze do niedawna stosowane lasery nie przynosiły zadowalających efektów w przypadku pacjentów z jasnym owłosieniem, a więc blondynek, pań z siwymi włosami, a w niektórych przypadkach również rudych. Obecnie istnieją już lasery dostosowane do wymagań jasnych włosów, dlatego depilacja laserowa stała się dostępna również dla ich właścicielek.
Istnieje także szereg przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Należą do nich m.in. nowotwory (w przypadku tych remisji, należy skonsultować się z lekarzem), przyjmowanie leków światłouczulających czy retinoidów. Chcąc skorzystać z zabiegów depilacji laserowej, warto więc udać się na konsultację do specjalisty, który zajmuje się takimi zabiegami, i dokładnie zweryfikować kiedy i na jakich warunkach można rozpocząć proces pozbywania się owłosienia. Taka konsultacja często jest darmowa, a jej odbycie pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.