Dieta 1000 kcal w cateringu dietetycznym

0
1503
Dieta 1000 kcal w cateringu dietetycznym

Dieta 1000 kalorii to jedna z najbardziej rygorystycznych diet, która zawiera bardzo małą ilość kalorii dostarczanych do organizmu. Bardzo często jest jednak stosowana przez osoby chcące rygorystycznie odchudzać się i szybko zrzucić zbędne kilogramy lub przez osoby mające takie zalecenia. Przeważnie pomimo tego, że jest to dieta wymagająca, nie wiemy o niej zbyt wiele. W tym wpisie przybliżamy dietę, podpowiadamy, dla kogo jest przeznaczona, jak wygląda ona w cateringu dietetycznym i jak długo powinna być stosowana.

Czym jest dieta 1000 kalorii?

Dieta 1000 kalorii to dieta, w której dziennie przyjmujemy w postaci posiłków tylko 1000 kalorii. Ma ona służyć do bardzo szybkiego odchudzania i redukowania tkanki tłuszczowej. Jest to jedna z najbardziej rygorystycznych diet. Zakłada ona dostarczanie jak największej ilości substancji odkrywczych i witamin w posiłkach, które mają jedynie 1000 kalorii dziennie. Przeważnie dieta składa się z 4 lub 5 posiłków, które mają od 100 do 400 kalorii. Dieta taka nie zakłada dużej aktywności fizycznej, gdyż organizm otrzymuje bardzo małą dawkę kalorii.

Jak wygląda dieta 1000 kalorii w cateringu dietetycznym?

Dieta 1000 kalorii w cateringu dietetycznym to przeważnie najniższa opcja z dostępnych diet kalorycznych. Zamawianie jej jest też odpowiednim wyborem, gdyż firmy cateringowe przykładają dużą wagę do tej diety i układają ja w sposób przemyślany i profesjonalny. Wybierając taką dietę pudełkową, otrzymujemy zbilansowaną dietę oraz układaną na podstawie piramidy żywieniowej. W ten sposób otrzymujemy w niskokalorycznej diecie maksymalnie wiele witamin i składników odżywczych, a sama dieta jest odpowiednio urozmaicona. Plusem jest odpowiednie przygotowanie diety przez profesjonalistów, co nie jest możliwe do końca samodzielnie, o ile sami nimi nie jesteśmy.

Dieta taka oferowana jest przez zdecydowaną większość firm cateringowych. Powinna bazować na różnego rodzaj składnikach. Do najczęściej używanych należą — chude mięso, ryby, warzywa, owoce czy kasze. Zazwyczaj w dietach tego typu ujmowane są składniki, przyspieszające nasz metabolizm oraz te, które są korzystne w spalaniu tkanki tłuszczowej. Całe połączenie ma być zróżnicowane, dostarczać maksymalnie substancji odżywczych oraz wspomagać odchudzanie. Wybierając dietę pudełkową 1000 kalorii nie uświadczymy smażonych mięs lub produktów, które mają niski stosunek kalorii do ilości witamin i minerałów.

Czym jest dieta 1000 kalorii

W tej opcji mamy również możliwość wprowadzenia swoich preferencji np. odnośnie składników, których nie jemy. Firmy cateringowe w Krakowie o ile istnieje taka możliwość, wdrożą nasze prośby i wymienią ew. produkty kłopotliwe. Korzystając z tego rodzaju diety, zdecydowanie warto skonsultować się z dietetykiem lub doradcami w danej firmie cateringowej, czy skorzystać z konsultacji prywatnej. Jest to bardzo wymagająca dieta, dlatego należy maksymalnie dostosować ją do naszych preferencji i kontrolować czy nam nie szkodzi.

Kto może ją stosować i ile dni może trwać?

Dieta 1000 kalorii jest bardzo wymagającą dietą. Możemy stosować ją, jeśli nie wykonujemy dużego wysiłku fizycznego i tym samym nie zwiększamy zapotrzebowania na kalorie w ciągu dnia. Diety takiej nie powinny stosować kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, osoby starsze, oraz młodzież w okresie dojrzewania. Dietę 1000 kalorii powinniśmy stosować jedynie przez pewien okres, a nie długofalowo. Z pewnością możemy stosować ją np. przez 7 dni, jeśli rozpoczynamy odchudzanie się w celu szybkiego przystosowania organizmu do nowego sposobu żywienia oraz uzyskania największych efektów. Jeśli dieta nam służy firmy cateringowe oferują również 30 dniową dietę 1000 ckal. Przeważnie z takiej diety korzystają kobiety, którym łatwiej wystarcza taka ilość kalorii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here