Dieta, którą wybrać aby uzyskać trwałe efekty?

0
1098

Wielu ludzi decyduje się zmianę diety, jednak pobudki do tego kroku bywają różne. Jedni chcą zrzucić zbędne kilogramy, inni przechodzą na dietę z powodów zdrowotnych np. ze względu na podwyższony poziom złego cholesterolu, jeszcze inni po prostu czują, że dana dieta im nie służy i czują się ociężali i bez energii do życia.
Czym jest sławna dieta Dukana?
Jest do dieta odchudzająca, która z założenia ma prowadzić do trwałych efektów. Charakteryzuję się ona tym, że jest wysokobiałkowa i składa się z 4 etapów. Dwa pierwsze etapy mają na celu eliminację zbędnej tkanki tłuszczowej i okres ich trwania zależy ściśle od tego ilu kg chcemy się pozbyć. 3 i 4 etap to okres utrwalenia i stabilizacji wagi. W trakcie trwania diety kluczowe jest picie dużej ilości wody (od 3 do 5 litrów na dobę), gdyż ona pozwala na eliminację toksyn z organizmu. Efekty diety Dukana po miesiącu są różne w zależności od rygoru i przestrzegania zaleceń oraz od genetycznych skłonności jednak w sieci można spotkać przypadki zadowolonych osób które chwalą się spadkami masy ciała od 6 do nawet 10 kg.
Dieta Paleo – na czym polega?
Została ona opracowana na podstawie przypuszczalnych nawyków żywieniowych ludzi pierwotnych. Z produktów obecnie spożywanych wyeliminowano te, których pierwsi ludzie nie spożywali wychodząc z założenia, że nasz organizm nie jest do nich przystosowany ewolucyjnie. Zrezygnowano m.in. z cukru, zbóż, roślin strączkowych. Dieta opiera się na spożywaniu orzechów, jaj, mięsa, owoców, warzyw np. czy wiedzieliście, że taka Rzodkiewka – właściwości jej są niezwykłe, jest niskokaloryczna, zawiera natomiast mnóstwo witamin, błonnika, eliminuje toksyny i działa przeciwzapalnie).

www.sekundaminuta.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here