Dieta w codziennym źyciu

0
1739

To kim jesteśmy, jak wyglądamy i jak się czujemy w dużej mierze zależy od sposobu w jaki się odżywiamy. W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy coraz bardziej zabiegani i kiedy brakuje nam czasu na przygotowanie zdrowego posiłku, zewsząd słyszymy, że otyłość – coraz większy problem, że przybywa dzieci z otyłością brzuszną, ale i gwałtownie rośnie w naszym społeczeństwie procentowy udział dorosłych Polaków z nadwagą. Jak w takiej sytuacji radzić sobie z zagrożeniami płynącymi z naszych nawyków, również tych żywieniowych?

Na ratunek przychodzą rożnego rodzaju diety. Najważniejszą ich zaletą jest fakt, że ryzyko zachorowań na choroby układu krążenia czy też choroby nowotworowe jest wielokrotnie niższe u osób prowadzących zdrowy tryb życia i stosujących racjonalną dietę, bogatą we wszystkie zalecane przez WHO składniki. Ze względu na indywidualne preferencje i potrzeby można naprzemiennie korzystać z diet obniżających podaż cukru, zwiększających podaż białka (np. dla sportowców), diety w różnych chorobach, ale i nie bez znaczenia jest również dieta dla rzucających palenie.

Osoby przebywające na dietach mogą dodatkowo wspomagać się różnego rodzaju suplementami jak np. L-karnityna przyspieszająca spalanie tłuszczu czy cynk, który zmniejsza ochotę na spożywane słodyczy i innych przekąsek między posiłkami. Częstym skutkiem nieprawidłowego odżywiania się poza problemami z układem krążenia i układem pokarmowym są problemy ze skórą, ale także zaburzenia odżywania, które mogą wymagać konsultacji u psychodietetyka.

www.jegoego.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here