Drogeria ekologiczna, sklep eko

0
1034
Drogeria ekologiczna, sklep eko

Przemysł spożywczy od dawna wykazuje niepokojące tendencje. Żywność sprzedawana w marketach jest coraz bardziej przetworzona, a warzywa i owoce skażane są sztucznymi nawozami i pestycydami.

Na szczęście, w czasach, gdzie środowisko naturalne jest niszczone, a choroby cywilizacyjne, takie jak nadwaga, czy nadciśnienie są na porządku dziennym, jako przeciwwaga pojawia się rosnące zainteresowanie zdrowym trybem życia. Moda ta dotyczy szczególnie dorosłych, którzy chcieliby jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd i wigor, ale wpływa pośrednio także na najmłodszych konsumentów.

Zdrowy tryb życia jako lekarstwo na choroby cywilizacyjne

Wraz z pojawieniem się mody na zdrowy styl życia została nagłośniona walka z otyłością. Niektóre kraje podjęły już aktywną współpracę w tym zakresie, np. poprzez wprowadzenie podatków od niezdrowej żywności. Jedną z odpowiedzi rosnący strach przed otyłością są też mniejsze opakowania lub opakowania zbiorcze zawierające mniejsze porcje.

W Wielkiej Brytanii, Australii czy Stanach Zjednoczonych firma Mars już kilka lat temu ograniczyła wielkość swoich batonów tak, aby liczba kalorii nie przekraczała 250 kcal. Popularność zyskuje także żywność light oraz produkty wzbogacone np. witaminami i minerałami, jak również produkty na bazie składników ekologicznych. Takie rozwiązania pozwalają producentom żywności na rozszerzenie grona odbiorców o osoby z nietolerancją mleka krowiego, osoby na diecie, diabetyków itp.

Wszystko wskazuje, więc na to, że jesteśmy coraz bardziej świadomi wypływu diety na zdrowie i życie człowieka. Na znaczeniu zyskuje także suplementacja oraz aktywność fizyczna. Ludzie zaczynają rozumieć, że regularne spożywanie witamin i minerałów wpływa na kondycję fizyczną i samopoczucie, pełniąc jednocześnie funkcje regulacyjne i budulcowe. Suplementy są szczególnie polecane dla sportowców, wegan i wegetarian, osób starszych, a także dla kobiet planujących ciążę.

Na co zwrócić uwagę wybierając produkty ekologiczne?

Zdrowa żywność jest pojęciem bardzo szerokim. Zasady wytwarzania żywności ekologicznej znajdziemy przede wszystkim w Rozporządzeniu Rady (EWG) 2092/91 dotyczącym produkcji ekologicznej i oznakowania produktów. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na stosowne certyfikaty i oznakowania na etykiecie.

Aby żywność mogła być uznana za ekologiczną musi zawierać przynajmniej 95% składników wyprodukowanych metodami ekologicznymi, być nadzorowana podczas procesu produkcji i przygotowania zgodnie z przyjętymi wytycznymi, a także być sprzedawana bezpośrednio przez producenta lub w zamkniętych, zabezpieczonych i oznakowanych opakowaniach.

Przy zakupie suplementów warto natomiast zwracać uwagę na producenta oraz stopień przyswajalności danego preparatu przez organizm. Ważne są także warunki przechowywania oraz skład. Należy się upewnić, że do wytworzenia preparatu nie wykorzystano dodatków syntetycznych ani składników modyfikowanych genetycznie.

Zdrowa żywność i suplementy diety – gdzie kupić?

Zdrową żywność i suplementy diety można kupić w aptekach lub sklepach ekologicznych. Bardzo wielu producentów posiada także własne sklepy on-line lub sprzedaje swoje preparaty przy współpracy z innymi platformami i aukcjami sprzedażowymi. Jednym z takich sklepów jest drogeria ekologiczna „RodzinaEko”, która prowadzi sklep pod adresem: https://rodzinaeko.pl. W sklepie znajdziemy m.in. suplementy diety, zdrową żywność, zioła, a także eko kosmetyki i środki czystości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here