Dyskopatia u psa – czym jest i jak ją leczyć?

0
1355
Dyskopatia u psa

Zwierzęta domowe takie jak: psy, koty, chomiki, świnki morskie czy króliki wnoszą sporo radości do naszego codziennego życia. Dobrze jest wrócić do domu po ciężkim dniu, z myślą, że nasz ukochany pupil już na nas czeka i nie może doczekać się wspólnej zabawy. Jeżeli na prawdę kochamy nasze czworonogi i futrzaste, to chcemy dla nich jak najlepiej i zrobimy wszystko by żyły godnie i radośnie.

Czasami jednak zdarza się, że codzienna pogoda ducha naszego zwierzaka znika, pies czy kto wydają się posępne i osowiałe, zupełnie nie skore do wspólnej zabawy. W takim przypadku natychmiast trzeba podjąć działanie i nie wolno bagatelizować sprawy. Jeżeli nasz pies nie ma ochoty bawić się z nami, wychodzić na spacery i jeść, może to być oznaka poważnego schorzenia, taigo jak na przykład dyskopatia u psa. Warto wtedy mieć pod ręką adres sprawdzonego weterynarza, który przyjmie naszego pupila nawet w środku nocy. Dowiedz się więcej o tym, czym jest dyskopatia u psa, jak prawidłowo rozpoznać schorzenie i jakie leczenie należy wdrożyć.

Czym jest dyskopatia u psa

Dyskopatia to tak na prawdę bardzo szerokie pojęcie, obejmujące wszystkie schorzenia okolicy dysku międzykręgowego. W znacznej liczbie wykrytych przypadków dyskopatii, w tym dyskopatii u psa jest to pierwszy z objawów choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.

Dyski międzykręgowe są strukturami naturalnie występującymi pomiędzy kręgami kręgosłupa, zarówno wśród ludzi jak i zwierząt. Jeżeli owe dyski są zdrowe i w pełni funkcjonalne, to dają kręgosłupowi amortyzację i powodują, że może znosić od duże obciążenia. W chwili, kiedy dysk się wysuwa, dochodzi do dyskopatii u psa i u ludzi również.

Dyskopatia jest o tyle nieprzyjemnym schorzeniem, że powoduje silny ból, uniemożliwiający swobodne wykonywanie ruchów, objawy porażenia kończyny lub nawet niedowłady. Dlatego właśnie, pierwszymi objawami dyskopatii u psa są problemy z chodzeniem u naszego pupila, osowiałość czy skomlenie z bólu podczas spaceru.

Leczenie dyskopatii u psa

W przypadku zdiagnozowania u Twojego pupila dyskopatii u psa, lekarz weterynarii ma dwie możliwości działania. Może skierować zwierzę na leczenie farmakologiczne lub tak jak ma to miejsce w większości przypadków – na leczenie chirurgiczne. Lekarze operują dyskopatię w każdym z odcinków kręgosłupa – szyjnym, piersiowym i lędźwiowym.

W tym celu stosowane są najnowocześniejsze metody operacyjne. Aby po zabiegu usunięcia dyskopatii u psa nasz zwierzak jak najszybciej wrócił do pełnej sprawności fizycznej, szybko wdrażana jest fizjoterapia. Leczenie polega na wzmacnianiu mięśni kręgosłupa, co finalnie skutkuje lepszą sprawnością zwierzęcia oraz zapobieganiem przed ponownym wypadaniem dysków międzykręgowych.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu podejrzewasz u swojego pupila schorzenie dyskopatii u psa, koniecznie udaj się do weterynarza. Warto znaleźć lekarza, który działa 24h na dobę i pomoże naszemu pupilowi nawet w środku nocy. Jeśli jesteś z Gorzowa Wielkopolskiego koniecznie sprawdź jak może Tobie pomóc Klinika Weterynaryjna Kurosz: klinikakurosz.pl. W klinice pacjent przez całą dobę jest pod opieką wykwalifikowanego personelu, a wszelkie zabiegi i sam proces leczenia nie wymagają uciążliwych, wielokrotnych przyjazdów do lecznicy, co jest szczególnie istotne gdy sprawia to kłopot opiekunowi i przysparza dodatkowych cierpień zwierzęciu. Zobacz już teraz!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here