Efektywne czyszczenie pamięci w telefonie

0
1161
Efektywne czyszczenie pamięci w telefonie

Z brakiem niewystarczającej ilości miejsca w pamięci telefonu może się zderzyć każdy nas. Niezależnie od tego, czy nasz smartfon posiada parę czy kilkadziesiąt GB pamięci na dane, kończące się miejsce w naszym telefonie może dać się nam we znaki w najmniej oczekiwanym momencie. Może nas to spotkać podczas robienia zdjęć okolicznościowych, wgrywaniu ciekawej aplikacji oraz próbie nagrania ciekawego filmiku z imprezy.
Pierwszą rzeczą, którą powinno się zrobić szukając wolnej pamięci w telefonie, jest staranne usunięcie pamięci cache aplikacji oraz skasowanie niepotrzebnych plików takich jak: zdjęcia, zawartość folderu pobieranych dokumentów oraz innych plików, których już dłużej nie będziemy potrzebować.
Czyszczenie pamięci telefonu z podręcznych aplikacji to zadanie na przykład dla programu CCleaner, ale niepotrzebne programy możemy również usunąć ręcznie.
W nowoczesnych smartfonach o czyszczenie niepotrzebnych plików dbają również wstawione przez producentów telefonów ich autorskie aplikacje.
Elementami, które zajmują w telefonie najwięcej miejsca są wszelkiego rodzaju aplikacje oraz gry. Jeśli byśmy chcieli odzyskać sporo pamięci, niestandardowym rozwiązaniem byłoby usunięcie wszystkich programów, które nie są nam obecnie potrzebne. Jest to jednak mało oryginalne rozwiązanie.
Warto sprawdzić aplikacje do nawigacji, być może nie będziemy już potrzebować wgranej mapy jakiegoś państwa, która była nam potrzebna na wakacje.
Kolejną z metod oczyszczania będzie wykorzystanie aplikacji Lite. Lekkie alternatywy stworzono zostały z myślą o polepszeniu wrażeń każdego użytkownika na mniej wydajnych urządzeniach, jednak w praktyce plusów może być więcej: choćby mniejsze wymagania, niższa zasobożerność pamięci.
O skuteczności tej technologi można się przekonać instalując Facebooka Lite oraz Messengera Lite.
Poza tym powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość przeniesienia aplikacji na kartę pamięci. Co prawda, takie rozwiązanie jest czasochłonne, a późniejsze korzystanie z programu może okazać się mniej zawodne. Jest to niezwykle skuteczna metoda, gdy chcemy zwolnić jak największej miejsca w pamięci naszego smartfona.

www.czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOparzenia
Następny artykułŻywica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here