Egipt – wczasy

0
1480
Egipt - wczasy

Wśród najpiękniejszych miejsc na mapie Afryki, a także najczęściej wybieranych przez turystów i bez wątpienia najbardziej obfitujących w różnego rodzaju zabytki i inne atrakcje turystyczne znajduje się Egipt. To państwo w pólnocno-wschodniej Afryce może poszczycić się historią przekraczającą tysiące lat, a co za tym idzie licznymi zabytkami i runami związanymi ze starożytnym Egiptem. Egipt – wczasy to także możliwość poznania bardzo ciekawych walorów naturalnych oraz beztroskiego wypoczynku, leniuchowania, naładowania baterii na plaży w jednym z egipskich kurortów nadmorskich. Egipt – wczasy to możliwość spędzenia wolnego czasu, wakacji zarówno dla osób, które pasjonują się historią, zwłaszcza starożytną, dla miłośników przyrody, zwierząt, a także dla tych osób, które chcą się po prostu odstresować i wypocząć w ciepłym morzu na plaży.

Do największych walorów Egiptu należy bez wątpienia jego historia, która sprawiła, że w tym północnoafrykańskim kraju można zwiedzić wiele starożytnych zabytków i ruin. Egipt przecież słynie z piramid, które budowane były jako grobowce dla władców starożytnego Egiptu, faraonów. Najsłynniejszą i największą piramidą w Egipcie jest Piramida Cheopsa w Gizie wraz ze słynnym Sfinksem. Giza to jedno z największych miast tego północnoafrykańskiego państwa, a nieopodal Gizy znajduje się największe miasto Egiptu oraz jego stolica, czyli Kair. W Kairze mamy możliwość poznania współczesnej kultury egipskiej, przespacerowania się po uliczkach i alejach tej metropolii oraz udania się do jednego z targów, które są wizytówką tego miasta. Kair oraz Giza znajdują się w południowej części Delty Nilu.

Natomiast w północnej części Delty Nilu mieści się inne bardzo ważne i jedno z największych miast Egiptu, czyli Aleksandria, która słynie między innymi z Biblioteki Aleksandryjskiej. Egipt to państwo, które znajduje się na Pustyni Sahara, którą z kolej przecina najdłuższa na świecie rzeka, czyli Nil. Egipt – wczasy to również możliwość zapoznania się z walorami przyrodniczymi tego kraju. Mamy możliwość odwiedzenia Sahary i na przykład przejażdżki wielbłądem. Możemy także udać się na rejs Nilem, czyli rzeką, która sprawiła, że w starożytności Egipt stał się najbardziej rozwiniętą i najbogatszą kulturą w owym czasie. Egipt – wczasy to możliwość popłynięcia Nilem na różnych jego odcinkach. Starożytny Egipt dzielił się na Egipt Dolny, który skupiony był wokół Delty Nilu oraz na Egipt Górny, który ciągnął się wzdłuż biegu tej rzeki. Współcześnie na południu Egiptu na Nilu znajduje się jedna z najbardziej monumentalnych zapór wodnych świata, słynna tama w Asuanie.

Egipt – wczasy to możliwość zapoznania się ze starożytną historią tej części świata. Kraj ten obfituje z zabytki starożytności, a oprócz wspomnianych wcześniej piramid do jednej z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych pamiątek tamtych czasów należy świątynia Abu Simbel. Egipt – wczasy to także możliwość wypoczynku na plaży na wybrzeżu Morza Śródziemnego lub Morza Czerwonego. Jednym z najsłynniejszych kurortów jest Hurghada.

www.czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here