Farbowanie włosów co ile można

0
1223
Farbowanie włosów co ile można

Farbowanie włosów to doskonała opcja dla tych, którzy chcą ukryć siwe włosy lub odmienić swój wizerunek. Wykonane odpowiednimi preparatami i właściwie pielęgnowane później doskonale się prezentują, są gładki i lśniące. Jednak, aby uzyskać taki efekt, trzeba co nieco o farbowaniu wiedzieć. Przede wszystkim nie należy się zabiegu bać. Farby są bezpieczne dla skóry, wszystkie z nich są pod czujnym okiem dermatologów oraz dyrektywy Unii Europejskiej.

Częstotliwość farbowania włosów

To, co ile można farbować włosy, zależne jest od dwóch, głównych czynników. Pierwszym jest kondycja naszych włosów. Jeśli są one słabe, cienkie, łamliwe, wypadają lub rozdwajają się, warto najpierw zatroszczyć się o ich powrót do zdrowia poprzez stosowanie odpowiednich szamponów odżywek i masek. Drugim takim czynnikiem jest zabieg, na który się zdecydowaliśmy. Farba może osłabić włosy, dlatego zaleca się farbowanie nie częściej niż raz w miesiącu. Jest to optymalny czas, w którym odrosty nie są jeszcze aż tak widoczne. Lepiej zadziałają szampony koloryzujące, które nie mają negatywnego wpływu na włosy, niestety nie utrzymują się na nich tak długo jak farby.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Jeśli zaobserwujesz, że kondycja Twoich włosów uległa pogorszeniu, zastanów się nad rezygnacją z farbowania, aby je nieco wzmocnić. Jeśli chcesz utrzymać swoje włosy silne i zdrowe, podejmij ku temu pierwszy krok i zakup kosmetyki do pielęgnacji włosów. Obecnie w drogeriach i marketach zakupić można produkty o różnym działaniu, a najlepszymi będą takie, które zachowują kolor, wzmacniają jego intensywność i dodają blasku, a jednocześnie odbudowują, regenerują i wzmacniają. Po każdym myciu zaleca się stosowanie odżywki, a raz w tygodniu maski. Najlepiej przed czynnością umyć włosy szamponem oczyszczającym, który otwiera łuski włosów. W ten sposób maska skuteczniej wnika w głąb włosa, a efekt jej użycia będzie lepszy, jeśli pozostanie na przykrytych włosach ręcznikiem lub folią aluminiową przez minimum 15 minut.
Dobrym rozwiązaniem jest zakup profesjonalnych kosmetyków w salonie fryzjerskim. Mają one znacznie lepszy skład i działanie niż drogeryjne.

www.jami-jami.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here