Florysta – praca na etacie czy własna działalność gospodarcza?

0
1290
florystka

Florysta jest to dosyć nietypowa nazwa. Nie każdy wie czym zajmuje się przedstawiciel tego zawodu. Jest to osoba, która zatrudnienie znajdzie przede wszystkim w kwiaciarni. Będą to miejsca zarówno gdzie handluje się bezpośrednio kwiatami, jak i te, które zajmują się dekorowaniem uroczystości, miejsc oraz współpracują z agencjami reklamowymi czy restauracjami. Na rynku istnieją wyspecjalizowane firmy dekoratorskie. To właśnie tutaj na potrzeby imprez okolicznościowych, ale nie tylko miejsce pracy znajdą floryści. Jak wygląda praca florysty? Czy otworzenie własnej działalności jest to dobry pomysł na biznes? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/florysta-i-wlasna-kwiaciarnia-czy-praca-na-etacie/

Praca florysty – praca z klientem

Do pracy w takim zawodzie bardzo ważne jest aspekt samego kontaktu z klientem. Ludzie są różni, a ich charaktery potrafią być naprawdę zróżnicowane. O różnych temperamentach, kulturze osobistej oraz w różnych oczekiwaniach nawet nie trzeba wspominać. Czasami klient zadowoli się podstawowym zestawem usług, a innym razem będzie oczekiwał uwzględnienia jego wizji artystycznej. W takiej pracy przyda ci się sporo cierpliwości, asertywności oraz łatwości w nawiązywaniu kontaktów. To właśnie od tego będzie zależeć ilość wykonywanych przez ciebie zleceń, wysokość zarobków, Renoma firmy, w której jesteś zatrudniony oraz tak zwana poczta pantoflowa. Jeżeli zostanie profesjonalnie obsłużony, z pewnością pochwali Twoje usługi innym osobom. Indywidualne podejście do każdego przeciwnych skutkuje najczęściej jego zadowoleniem. Należy pamiętać również o marketingu, ale również dobrej opinii pozyskanej w lokalnej społeczności.

Pomysł na własny biznes – własna kwiaciarnia

Jeżeli czujemy się dobrze pracując jako florysta, a praca w kwiaciarni jest naszym spełnieniem marzeń, dobrym pomysłem jest otworzenie własnej kwiaciarni. Aby móc ją wprowadzić musimy jednak strony jest kilka ważnych aspektów. Na początku należy zacząć od zrobienia odpowiedniego biznesplanu. Jeżeli posiadasz odrobione kapitału, dobre przygotowanie oraz wiedzę możesz śmiało założyć własną działalność. W przypadku florysty będzie to sprzedaż detaliczna kwiatów, roślin, nawozów oraz dekoracje do domu i ogrodu.

Zobacz też: http://www.blognazdrowie.pl/w-jaki-sposob-zostac-cukiernikiem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here