Formatowanie komputera

0
1381
Formatowanie komputera

W prawie każdym domu znajduje się komputer lub laptop, najczęściej z oprogramowaniem od firmy Microsoft, czyli Windowsem.

Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z istnienia innych systemów operacyjnych – tak bardzo Microsoft zdominował świadomość sporej części Polaków. Oczywiście ta dominacja w sporej mierze wynika z jakości produktu jakim jest system Windows oraz ceny w stosunku do na przykład systemu operacyjnego od firmy Apple.

Coraz to nowsze systemy są coraz bardziej dopieszczane – także pod względem automatycznego oczyszczania dysku, defragmentowania. Ale ludzie wciąż często potrzebują lub chcą zrobić pełne formatowanie komputera, lecz wielu przysłowiowych Janów Kowalskich nie wie jak zrobić formata,

Na internecie nie brakuje poradników na ten temat, zarówno w formie pisanej z odpowiednimi grafikami, jak i w formie wideo – w postaci na przykład filmików instruktażowych umieszczanych na przeróżnych portalach czy blogach poświęconych danej tematyce. Jednak brak dostatecznej wiedzy często wywołuje lęk, który powoduje, że mało kto odważa się wykonać to bardzo profesjonalnie i skomplikowanie brzmiące formatowanie.

Z racji, że w Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do naprawiania rzeczy od komputerów czy telefonów poczynając a na samochodach kończąc, to serwisy komputerowe mają się całkiem dobrze – szczególnie te z dobrą renomą. W efekcie wielu ludzi woli zanieść komputer do takiego serwisu i poprosić o czyszczenie komputera w postaci wykonania formatu, niż sama się za to brać. Z reguły to najłatwiejsza i dość fajnie płatna czynność jaką muszą wykonywać serwisanci, często zbyt wysoko płatna, ale cóż – oni mają wiedzę, klient nie, więc właściwie płaci się za tę wiedzę a to dobro, którego nikt nie może zabrać, dlatego warto się szkolić w jakiejś konkretnej dziedzinie.

W wielu rodzinach jest przynajmniej jedna osoba po zwykłej szkole informatycznej, która jest w stanie taki format wykonać i to z reguły bezpłatnie. Ale czy na prawdę opłaca się być darmowym, rodzinnym informatykiem, skoro inni biorą za to fajne pieniądze ?

www.smakowisko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here