Gdańsk dla ciekawych: Droga Królewska

0
1325

Na terenie tak pięknego miasta, jakim jest Gdańsk, pięknych zakątków i cennych atrakcji nie brakuje. Gdzie warto się wybrać, by w trakcie krótkiej wycieczki móc zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami tego miasta? Wielu niezapomnianych wrażeń każdemu turyście dostarczy pokonanie tak ciekawej trasy, jaką jest Droga Królewska. Na czym polega jej fenomen?
Droga Królewska to wspaniała trasa, którą w dawnych czasach do miasta wjeżdżali władcy. To właśnie przy tej drodze można zobaczyć najbardziej reprezentacyjne budowle Gdańska oraz te atrakcje, które stały się jego wizytówkami. Brama Wyżynna, Zielona Brama, Barbakan czy Dwór Bractwa św. Jerzego – oto ważne zabytki, którym w czasie wycieczki po Gdańsku koniecznie trzeba się przyjrzeć. Ratusz Głównego Miasta, wyjątkowa perełka architektury gotycko – renesansowej, jest kolejnym powodem, dla którego warto pokonać tę trasę. Co jeszcze można zobaczyć w czasie takiego spaceru? Z pewnością godnymi polecenia obiektami są tu jeszcze takie atrakcje, jak fontanna Neptuna oraz dawna siedziba bractwa kupieckiego, znana doskonale jako Dwór Artusa.
Na Drodze Królewskiej czekają też na turystów ciekawe placówki muzealne. Do których z nich warto zajrzeć? Wielką sympatią cieszy się Muzeum Bursztynu, na brak zainteresowania ze strony turystów nie może też narzekać Muzeum Kultury Mieszczańskiej. Znane z pięknych wnętrz, jest miejscem mogącym oczarować każdego. Na uwagę zasługuje również Centralne Muzeum Morskie, które może się pochwalić wyjątkową siedzibą. Urządzone w żurawiu, dźwigu portowym z XV wieku, jest jedną z ciekawszych placówek muzealnych w tej części kraju.

www.quality-hotels.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here