Gdzie kupić rękawiczki jednorazowe i środki do dezynfekcji?

0
691

Użytek domowy i profesjonalny

Czystość pomieszczeń, elementów wyposażenia, a także własna ochrona przed bakteriami, wirusami i innymi drobnoustrojami to nie tylko wymóg zasad BHP i sanepidu, ale także również indywidualna sprawa każdego człowieka. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo w zakresie ochrony zdrowia, niezbędne są specjalne środki do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe. Zanim przystąpimy do kupna, warto najpierw przyjrzeć się, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni sklep. Nie ukrywajmy – apteka, mimo że posiada taki asortyment, jest on bardzo drogi i w ilościach przeznaczonych raczej na użytek domowy. Jeśli istnieje potrzeba wyposażenia placówek medycznych, lokali gastronomicznych, hoteli, sklepów, szkół, przedszkoli, zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych i innych przedsiębiorstw, dobrze, aby sklep posiadał produkty w dużych opakowaniach i hurtowych ilościach oraz zapewniał szybką wysyłkę i atrakcyjne ceny.

Szeroki wybór

Bogata oferta to absolutna podstawa sklepów ze środkami czystości i ochrony osobistej, zarówno w zakresie rodzajów płynów do dezynfekcji, ich przeznaczenia, wielkości opakowań, jak również składu rękawiczek jednorazowych, ich wytrzymałości i rozmiarów. Wszystkie produkty powinny być bezpieczne dla zdrowia i dopuszczone przez instytucje nadrzędne do kontaktu z żywnością. Kryteria te spełnia m.in. https://czystyszop.pl/. Jakie zatem produkty powinny znaleźć się w ofercie sklepu? Przyjrzyjmy się dokładniej.

Rękawiczki jednorazowe

Wśród rękawiczek jednorazowych znajdziemy wyprodukowane z lateksu, spełniające swoje zadanie w medycynie, kosmetyce czy drobnych pracach domowych. Dla alergików i wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość (także na rozpuszczalniki), zaleca się rękawiczki nitrylowe. Winylowe natomiast sprawdzą się w sytuacjach, w których nie ma potrzeby ciasnego dopasowania do dłoni. Wszystkie rodzaje rękawiczek są w wersji pudrowej i bezpudrowej. Do sklepów, gdzie klienci dotykają towarów, można zaopatrzyć się w rękawiczki foliowe.

Środki do dezynfekcji

Aby zapewnić pełną sterylność, niezbędne są płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni. Środki te różnią się od siebie – preparaty do dezynfekcji dłoni często są w praktycznych pojemnikach z pompką, mają przyjemny zapach oraz zawierają substancje zapobiegające wysuszaniu skóry. Na rynku dostępne są także żele do dezynfekcji rąk. W sklepie powinny znaleźć się różne objętości płynów, od 500ml do 5l, dzięki czemu sprawdzą się w domu, jak również w dużych sklepach i zakładach pracy. Wszystkie środki muszą być dopuszczone do kontaktu z żywnością.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here