Gotowanie jest dla wszystkich

0
1243
Gotowanie jest dla wszystkich

Gotowanie jest dziecinnie proste. Jakże często, to słyszymy. Niestety nie dla każdego gotowanie, będzie tak proste jak stawianie babek z piasku.
Kulinarna edukacja powinna zacząć się już w domu rodzinnym. Gdyby mamy pozwalały dzieciom, pomagać w kuchni, te od małego uczyłyby się przyrządzać najprostsze dania. Jednak mamy, najczęściej wszystko robią same. Zazwyczaj dlatego, że tak jest szybciej. Same szybciutko ugotują, posprzątają i pozmywają. Niestety skutek jest taki, że już dorosłe dzieci, nie potrafią nawet zrobić kanapek. Najczęściej, aż do momentu założenia własnej rodziny, nie zbliżają się do kuchni i jedzą na mieście lub wpadają na obiady do rodzinnego domu.
Gotowanie, takie dorosłe dzieci, zaczyna interesować, kiedy muszą przygotować posiłek dla własnego potomstwa. Wtedy w ruch idą telefony i padają pytania typu: mamo jak zagęścić zupę? Następuje szybka edukacja. Młodzi rodzice studiują książki kucharskie, zbierają przepisy od dziadków i stają się fanami programów kulinarnych. Często pierwsze próby kończą się wylaniem zupy do zlewu albo szorowaniem przypalonej patelni. Na szczęście w proces opieki nad dziećmi, w tym również w gotowanie, coraz częściej angażują się tatusiowie. Panowie bardzo chętnie spędzają czas w kuchni i próbują wyczarować przepyszne dania z marchewki, indyka i kluseczek. Po pewnym czasie kuchnia przestaje być miejscem tajemnym. Już nie jest problemem przygotowanie naleśników, schabowych w panierce lub klusek z sosem pomidorowym. Udaje się nawet, ugotować jajko na miękko! Odpowiednia motywacja, jest najlepszym sposobem na przyśpieszenie nauki. Z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc, jest coraz lepie. Okazuje się, że gotowanie nie jest takie straszne. Może być nawet przyjemne i ciekawe. Odkrywanie nowych smaków, połączeń produktów, sposobów przygotowania, staje się fascynującą przygodą. Nie bez powodu social media są wypełnione poradami kulinarnymi. Programy o gotowaniu, prowadzą najlepsi kucharze z największych restauracji. Podglądając ich pracę, można zainspirować siebie do tworzenia prawdziwych kulinarnych dzieł sztuki. W internecie znajdziemy porady kulinarne dla każdej diety. Przepisy kuchni z wszystkich stron świata, najnowsze diety, kuchnia eksperymentalna, tym wszystkim można się inspirować z programów youtuberów kulinarnych. W swojej kuchni, każdy ma możliwość przejść drogę od zupełnego laika, po specjalistę w robieniu ulubionych przepisów. Przyjemnie będzie zaprosić rodzinę na osobiście przygotowany, kilkudaniowy obiad.

www.anianotuje.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here