Grzyby i bakterie – niebezpieczne zakażenia

0
1426

Niektóre osoby lekceważą występujące u nich objawy, takie jak np. ciągłe zmęczenie, bóle głowy, obniżony nastrój czy kłopoty trawienne. Przypisują je stresowi lub łączą z nadmiarem obowiązków. Jednak mogą być one symptomem wielu groźnych chorób, m. in zakażenia Candidą albicans lub paciorkowcem.

Candida albicans – objawy i sposoby leczenia zakażenia.
Liczba zakażeń grzybami tego rodzaju ostatnio wzrosła. Candida atakuje najczęściej błony śluzowe przewodu pokarmowego. Poza wcześniej wspomnianymi symptomami tej choroby obserwuje się częste bóle brzucha, zaparcia, biegunki, nudności, pojawia się katar, zapalenie zatok, nasilają się dolegliwości alergiczne. Mogą też wystąpić infekcje narządów płciowych, a nawet depresja. W leczeniu bardzo ważna jest dieta, przede wszystkim wyeliminowanie cukru i konserwantów. Należy jeść kwaśne owoce, warzywa oraz pić dużo wody, zadbać o odpoczynek i zdrowy sen.

Paciorkowiec – jakie są objawy choroby?
Ostry ból gardła, ropne wypryski na skórze i gorączka to objawy wskazujące na to, że najprawdopodobniej doszło do zakażenia paciorkowcem. Zarazić się nim można drogą kropelkową, ale także przez jedzenie wątpliwej jakości produktów mlecznych czy prowadząc niehigieniczny tryb życia. Badanie polega na pobraniu wymazu.
Paciorkowiec jest bardzo niebezpieczny dla płodu, gdy chora jest kobieta w ciąży. Zdarza się, że dochodzi wtedy do powikłań u dziecka i matki.

Badania prenatalne – po co je wykonywać i czy są bezpieczne?
W tym miejscu warto wspomnieć o tych badaniach ze względu na to, że dzięki nim można wykryć poważne wady płodu czy zagrożenia w przebiegu ciąży i porodu. Dzięki tym badaniom można też leczyć niektóre choroby dziecka jeszcze przed narodzeniem. Warto dodać, że są one bezpieczne zarówno dla matki jak i dziecka.

www.journalofecologyandhealth.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here