Idealne miejsce na lokal usługowy – jak je znaleźć?

0
4542

Wynajęcie pierwszego lokalu usługowego może być ekscytującym punktem zwrotnym dla Twojej firmy. Decyzja o wyborze odpowiedniego miejsca powinna być więc poprzedzona badaniami i rygorystyczną oceną dostępnych przestrzeni. Musisz upewnić się, że nowa powierzchnia będzie wspierać Twój zespół i pozwoli Ci się rozwijać. Eksperci z dom-bud.pl dadzą Ci wskazówki dotyczące wynajęcia lokalu usługowego.

Wybierz lokalizację w pobliżu zespołu

Lokalizacja jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem przy wynajmowaniu lokalu usługowego. Najpierw musisz upewnić się, że miejsce będzie wystarczająco blisko, aby członkowie Twojego zespołu byli w stanie dojeżdżać do pracy. Jeśli jeszcze nie masz pracowników, to wybierz lokal, który znajduje się blisko obszaru, na którym jest duży potencjał.

Upewnij się, że lokal usługowy jest łatwo dostępny dla innych

Podczas wybierania lokalizacji należy również pamiętać o klientach. Czy budynek, o którym myślisz, jest umiejscowiony blisko głównych ulic? Czy klienci będą mogli go łatwo znaleźć? Czy można do niego dotrzeć dzięki transportowi publicznemu? Czy niedaleko znajduje się parking? Jeśli do budynku prowadzą schody, to czy można je dostosować do osób z dysfunkcjami?

Zastanów się, jakie udogodnienia chcesz mieć w pobliżu

Innym czynnikiem przy wynajmowaniu lokalu usługowego, która może mieć wpływ na decyzję dotyczącą lokalizacji, są pobliskie udogodnienia. Twój zespół prawdopodobnie doceni przestrzeń, z której będzie mógł szybko dostać się do restauracji i kawiarni. A jeśli istnieją pewne miejsca, które trzeba regularnie odwiedzać w celach biznesowych, takich jak sale konferencyjne czy banki, warto je również uwzględnić w trakcie poszukiwań.

Miej na uwadze ścisły budżet

Po lokalizacji koszt prawdopodobnie będzie kolejnym poważnym problemem. Istnieje wiele wydatków, które wiążą się z wynajmowaniem powierzchni użytkowej. Faktyczny czynsz jest tylko częścią, do której trzeba doliczyć opłaty za media, podatki, dostosowanie lokalu do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa itd. Musisz również upewnić się, jakie postanowienia są jasno określone w umowie najmu.

Wybierz przestrzeń pasującą do Twojego zespołu

Oczywiście, będziesz potrzebować wystarczająco dużo miejsca dla członków Twojego zespołu – tak, aby każdy miał zapewnione miejsce do pracy, odpoczynku i pozostawienia swoich rzeczy. Zwracaj jednak uwagę na to, aby nie wynajmować lokalu usługowego, który jest zbyt duży na Twoje aktualne potrzeby. Zachowaj kilka lub kilkadziesiąt metrów kwadratowych na wzrost działalności, ale nie płać od początku za połacie pustej i nieużywanej przestrzeni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here