Jak dbać o paznokcie?

0
1454
Jak dbać o paznokcie?

Wygląd paznokci u rąk to często pierwszy test, poprzez który oceniane są nowo poznane osoby. Paznokcie czyste, zadbane, zdrowe wzbudzają zaufanie. Posiadacze brudnych, nieopiłowanych, zagrzybionych krogulców nie są dobrze odbierani przez innych.
Jak sprawić, aby ta wizytówka estetyczna i zdrowotna była dobrze odbierana przez innych? Jak dbać o paznokcie codziennie, aby utrzymać ich zdrowy i ładny wygląd? Sposobów jest bardzo wiele, a niektóre z nich nie wymagają ani zbyt dużego wysiłku ani wielkich nakładów finansowych.
Mniemanie, że na piękne paznokcie potrzeba dużo pieniędzy i wizyt w salonach kosmetycznych nie do końca jest prawdziwe. Oczywiście każdy może korzystać z usług specjalistów od upiększania paznokci, ale najwięcej do zrobienia w tym zakresie ma każdy z nas.
Podstawą jest właściwe odżywianie. Paznokcie, podobnie jak włosy są wytworem naszej skóry i wymagają budulców o odpowiednim składzie i ilości, których dostarczmy wraz z pożywieniem. Brak niektórych witamin czy minerałów jest widoczny na paznokciach bardzo szybko. Skutkiem deficytów minerałowych i witaminowych mogą być przebarwienia, łamliwość, zrogowacenia. Paznokcie tracą piękny kształt i zdrowy wygląd – przestają być ozdobą. Dieta musi zawierać witaminy i dużo wapnia, aby paznokcie rosły bez problemów. Warzywa oraz nabiał, głównie jogurty oraz ser twarogowy zapewnią paznokciom właściwą dawkę niezbędnego budulca.
Dla ładnego wyglądu paznokci należy również poświęcić nieco czasu najlepiej codziennie lub klika razy w tygodniu. Po umyciu rąk należy końcem ręcznika usuwać skórki wokół płytki paznokcia, a po wytarciu rąk należy użyć kremu – najlepszy jest taki przeznaczony jednocześnie do pielęgnacji rąk i paznokci. Odrastające paznokcie należy systematycznie przycinać i opiłowywać. Do tego celu trzeba używać dobrej jakości pilników, aby nie spowodować uszkodzenia płytki, albo jej rozdwajania. Od czasu do czasu można zastosować specjalną odżywkę do paznokci.
Stosowanie kolorowych lakierów do pokrywania płytki jest sprawą gustu. Jeśli ktoś się na to decyduje, warto zaopatrzyć się o lakier dobrej jakości od sprawdzonego producenta. Lakiery to substancje chemiczne i mogą szkodzić zdrowiu paznokci.

www.stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here