Jak dbać o włosy w czasie lata?

0
1009
Jak dbać o włosy w czasie lata?

Włosy, aby prezentowały się idealnie, powinny być odpowiednio zadbane, a przede wszystkim – nawilżone. Ich blask zależy również od dobrego odżywiania, które może zostać wykonane zarówno za pomocą preparatów zewnętrznych, jak i suplementacji. Jakie zatem produkty należy wykorzystać, aby uzyskać wspaniały wygląd włosów w lecie?

Lato – nieprzyjaciel włosów

Lato to wyjątkowo ciężki okres dla naszych włosów, podczas którego narażone są one na wiele nieprzyjaznych dla nich sytuacji. Przede wszystkim są w codziennym kontakcie z dużą ilością promieniowania słonecznego, w szczególności tak groźnego dla ludzi UV.

Słońce powoduje uszkodzenie barwnika, melaniny, zawartej we włosach, co przekłada się na ich płowienie. Utrata koloru, choć tak niepożądana, to jednak nie jedyny problem. Znacznie poważniejszym może być wysuszenie włosów i niszczenie ich wewnętrznej struktury, które przekłada się na zwiększoną łamliwość, osłabienie i wypadanie.

Jednocześnie, lato dostarcza włosom także innych wrażeń. Kontakt z wodą na basenie, w jeziorze czy w morzu dodatkowo przyspiesza ich niszczenie, potęgując działanie promieni słonecznych. Z kolei chęć wyglądania modnie poprzez wykonanie letniego farbowania, może je jeszcze bardziej obciążyć i osłabić.

Polecane w lecie preparaty nawilżające

Marka Jean Louis David jest jedną z tych, które są rozpoznawane na całym świecie. Specjalizuje się w produkcji preparatów do włosów, dlatego potrafi polecić także najlepsze specyfiki na lato.

W pierwszej kolejności należy zadbać o osłonę włosów przed niekorzystnymi warunkami. Będąc na zewnątrz, warto osłaniać je przed słońcem za pomocą kapelusza, a po skorzystaniu z basenu czy kąpieli w morzu zmyć z nich chlor lub sól.

Jednak równie ważne jest nawilżanie. Jean Louis David poleca w tym celu całe zestawy nawilżające, w skład których może wchodzić między innymi szampon, odżywka oraz olejek. Dzięki takiemu bogactwu preparatów, włosy zostają odpowiednio nawodnione, co przekłada się na ich piękny, gładki wygląd oraz blask.

Co niezwykle istotne, nawilżanie włosów powinno odbywać się regularnie, na każdym poziomie oczyszczania i pielęgnacji. Dlatego warto skorzystać także z nawilżających preparatów do stylizacji, które jednocześnie pozwolą na ułożenie wybranej fryzury, jak i zadbają o nawilżenie. To z kolei przełoży się na ich gładkość, jedwabistość i blask.

Niezwykle ważne odżywianie

Na nawilżaniu dbałość o włosy się jednak nie kończy. Równie ważne jest ich odpowiednie odżywienie za pomocą bogatych masek. Jean Louis David poleca między innymi produkt Go Repair, który przeznaczony jest do włosów słabych i zniszczonych. Świetnie sprawdzi się również latem, które – jak zostało wspomniane wcześniej – naraża włosy na wiele nieprzyjaznych dla nich sytuacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here