Jak dobrać firanki do nietypowych okien

0
3265
Jak dobrać firanki do nietypowych okien

Rozwijająca się z czasem technologia a zarazem także architektura dają ciągle nieograniczone możliwości co do kształtu czy wymiaru okien. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać typowe okna w kształcie kwadratu czy prostokąta i w tej sytuacji dylematy co do wyboru firan są nieco mniejsze, ponieważ dostępnych jest wiele wzorów czy kolorów firan. Jednak w przypadku, gdy wybór padnie na okna o nietypowych kształtach, takich jak koło czy trapez, wtedy pojawia się zagwozdka jak efektywnie je udekorować ?

Okna z łukami

Decydując się na okna z łukami warto wziąć pod uwagę dwa rozwiązania. Aby podkreślić oryginalność wybranego okna, ciekawym sposobem będą specjalnie wygięte karnisze w takim kształcie jaki potrzebujemy. Najlepiej pamiętać wtedy o tym, żeby nie wybierać firan, które wykończone są u dołu równo, gdyż powieszone w kształcie łuku całkowicie zmienią swój kształt. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będą firany szyte na wymiar. Taki wybór z pewnością przykuje uwagę innych i pozwoli cieszyć się nietuzinkowym wystrojem.

Kolejnym sposobem na aranżację okna z łukiem jest wybranie standardowego, prostego karnisza i dobranie do niego firan, które łatwo efektywnie podpiąć, podkreślając tym samym kształt okna. Tutaj możemy zdecydować się na firany gotowe, które są już odpowiednio podpięte, bądź firany na metry bieżące, dzięki którym sami udekorujemy okno.

Okna trapezowe i ze skosami

W przypadku okien trapezowych czy ze skosami równie często stajemy przed dylematem jak takie nietypowe okno udekorować. W takiej sytuacji również proponujemy dwa sposoby na ciekawą aranżację. Pierwszym z nich jest wykorzystanie zwykłych karniszy i dobranie do nich gotowych firan dostępnych w wariancie właściwym lub lustrzanym. Takie firany najczęściej są elegancko podpięte, i co więcej, zwykle z jednej strony są dłuższe – w zależności od wybranego produktu.

Drugim, równie ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie różnego rodzaju haczyków do montażu firan dla okien o tak nietypowym kształcie. W tym przypadku świetnie spiszą się firany szyte na wymiar, które idealnie można dopasować do całej aranżacji. Również draperie świetnie podkreślą ich oryginalność.

Firanki gotowe jak i firany szyte na wymiar zarówno woalowe jak i żakardowe znajdziesz w sklepie firaneo.pl

Wykusz

Dekoracja wykuszu także bywa dla niektórych nie lada wyzwaniem. Trzeba odpowiednio dobrać ilość firan i ich rodzaj, co sprawia że mamy pewne obawy co do tego, jak będzie wyglądał efekt końcowy. Nie chcemy przecież, aby dekoracja była zbyt uboga czy zbyt przesadzona, ponieważ może to popsuć nasz zamierzony efekt wystroju wnętrz. Świetne zastosowanie znajdą tutaj gotowe komplety firan. Ilość elementów można dobrać w zależności od wymiaru wykuszu, a całość prezentuje się zjawiskowo. Poza gotowymi kompletami do wyboru mamy również poszczególne firany szyte na wymiar, gdzie także możemy wybrać ilość firan jaką potrzebujemy.

Najnowsze wzory firan i zasłon, ponad 1000 wzorów do dyspozycji.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here