Jak działają kremy pod oczy?

0
1444
Jak działają kremy pod oczy

Ze względu na to, że skóra w okolicy oczu jest cieńsza niż w pozostałych partiach twarzy, wymaga szczególnej troski. Jej delikatna struktura sprawia bowiem, że jest ona zdecydowanie bardziej podatna na utratę wody, przez co szybciej się przesusza i starzeje. To właśnie w okolicy oczu zmarszczki pojawiają się najszybciej, a wraz z upływem lat coraz bardziej się pogłębiają. Dlatego też zwykły krem przeznaczony do pielęgnacji twarzy to zdecydowanie za mało. Do pielęgnacji skóry wokół oczu przyda się najlepszy krem pod oczy, który zawierać będzie jeszcze więcej składników aktywnych, skoncentrowanych na przywróceniu delikatnym partiom skóry optymalnego poziomu nawilżenia i odżywienia. Na czym polega ich działanie?

Chroń i pielęgnuj – zapewnij skórze wokół oczu specjalną opiekę

Chyba każda z nas chciałaby sprawić, aby upływający czas był jak najmniej widoczny na twarzy. Jednak nie wszystkie zdajemy sobie sprawę, jak istotną rolę w zachowaniu młodego wyglądu odgrywa właściwa pielęgnacja, zwłaszcza tych obszarów twarzy, które ze względu na swoją specyficzną strukturę starzeją się najszybciej. Dotyczy to przede wszystkim cienkiej i wrażliwej skóry wokół oczu, która jest zdecydowanie cieńsza niż ta, która pokrywa pozostałą część twarzy. Ze względu na wyjątkowo delikatną strukturę jest ona niezwykle podatna na przesuszenie i odwodnienie, a tym samym na utratę naturalnej sprężystości i elastyczności, co z kolei skutkuje, tym, że szybciej się starzeje. Ponadto łatwo ulega podrażnieniom. To właśnie na skórze wokół oczu najbardziej widoczne są skutki naszego zmęczenia czy też nieprzespanej nocy w postaci charakterystycznych cieni pod oczami oraz opuchnięć. Niemały wpływ na pogorszenie jej kondycji mają czynniki zewnętrzne. Jednak w zdecydowanej większości wypadków winę za przyspieszony proces starzenia skóry w okolicy oczu ponosimy my same, popełniając podstawowe błędy w jej pielęgnacji.

Aby zachować młody wygląd na dłużej i zadbać w prawidłowy sposób o wrażliwą skórę wokół oczu, musimy nauczyć się ją chronić i zabezpieczać przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, a także nauczyć się ją pielęgnować we właściwy sposób.

Kremy pod oczy – poznaj ich zalety

Kremy pod oczy to produkty pielęgnacyjne o specjalnym przeznaczeniu. Ich zadaniem jest ochrona wrażliwej skóry w okolicy oczu oraz poprawa jej kondycji. Dzięki dużej zawartości składników aktywnych doskonale radzą sobie z przywróceniem skórze równowagi, niwelowaniem oznak zmęczenia, a także zabezpieczeniem jej przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Przykładem produktu o tak szerokim zastosowaniu jest chociażby krem pod oczy z linii Toleriane od La Roche – Posay, który skutecznie chroni wrażliwą skórę pod oczami przed podrażnieniami, ograniczając widoczne oznaki zmęczenia, jednocześnie zapewniając jej optymalną pielęgnację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here