Jak i kiedy wykonywać peeling do twarzy? Czy każdy może to robić?

0
93
Jak i kiedy wykonywać peeling do twarzy

Regularne wykonywanie peelingu twarzy i ciała sprawia, że skóra jest jędrna, promienna i na dłużej zachowuje młodzieńczy wygląd. Złuszczanie martwego naskórka pozwala lepiej wchłaniać się składnikom aktywnym kremów, mgiełek, ser czy masek do twarzy, a także balsamów do ciała. Jak i kiedy stosować peeling?

Kiedy warto sięgnąć po peeling do twarzy

Odpowiednio wykonany peeling do twarzy to gwarancja świetlistej, gładkiej i pozbawionej oznak starzenia czy zmęczenia cery. Może także pomóc w przypadku problemów, takich jak trądzik, naczynka czy matowa, szara skóra. Peeling może być stosowany na całą twarz, ale istnieją także produkty dedykowane tylko na usta lub pod oczy. Obecnie rynek kosmetyków do codziennej, domowej pielęgnacji jest tak rozwinięty, że regularnie stosowane specyfiki (dopasowane właściwie do potrzeb skóry) mogą zastąpić zabiegi stosowane w gabinetach kosmetycznych lub uzupełnić je, przedłużając tym samym ich trwałość.

Z pomocą kosmetyków peelingujących możesz np. zapewnić sobie efekt mikrodermabrazji, oksybrazji czy wodorowego lub kwasowego oczyszczania skóry. Nie będzie to tak spektakularne działanie, jednak na pewno efekt mocno cię zaskoczy.

Rodzaje peelingów do twarzy

Rodzaj peelingu do twarzy zawsze dobiera się do potrzeb skóry. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład i sposób stosowania oraz działania. Niektóre produkty stosuje się na sucho, inne na mokro. Jeśli masz cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień, wybieraj raczej produkty łagodne zamiast tzw. zdzieraków. W przypadku cery trądzikowej sięgnij po produkty enzymatyczne albo kwasowe, unikaj za to peelingów ziarnistych.

Najpopularniejsze rodzaje peelingów do twarzy:

  • peeling drobnoziarnisty do twarzy: niewielkie drobinki delikatnie złuszczają martwy naskórek w sposób mechaniczny, poprzez masowanie skóry. Taki peeling zwykle stosuje się na mokro.
  • peeling gruboziarnisty do twarzy: posiada nieco większe drobiny, które również w sposób mechaniczny usuwa martwy naskórek. Peelingi ziarniste nie są zalecane do cer wrażliwych i trądzikowych.
  • peeling enzymatyczny do twarzy – jego działanie opiera się na zawartych w składzie enzymach owocowych. Złuszczają one naskórek bez pocierania, najczęściej należy go zostawić na skórze na 10-15 minut. Stosowany jest na sucho.
  • peeling kwasowy: produkt o najmocniejszym działaniu, stosowany na sucho, najczęściej w terapii przeciwtrądzikowej i anti-aging. Jego stosowanie pozwala imitować efekty zabiegów kosmetycznych. Należy zostawić je na skórze na kilkanaście minut. W przypadku wrażliwych cer może wywołać krótkotrwałe szczypanie, zaczerwienienie lub pieczenie.

Po wykonaniu peelingu warto postawić na odżywczą maseczkę albo bogaty, nocny krem, np. z ceramidami, które odbudowują i poprawiają ogólny wygląd cery.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here