Jak oświetlić kuchnię

0
1620

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo dużo naszego czasu każdego dnia. Dlatego też niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia. Szczególnie istotne jest doświetlenie zwłaszcza stref przeznaczonych do przygotowywania posiłków – blaty, kuchenka oraz zlew.

Oświetlenie kuchni należy zaplanować już na etapie budowania domu, dużo zależy od tego czy będzie ona otwarta na salon czy będzie funkcjonować samodzielnie. Oświetlenie nie może razić, ale jednocześnie musi odpowiednio doświetlać przestrzenie robocze. Najlepiej rozwiązać ten problem przy wykorzystaniu półki świetlnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło padać będzie bezpośrednio na blat i nie będzie rozpraszać się po całym pomieszczeniu. Idealne będą świetlówki kompaktowe umieszczone na krawędzi szafki bądź półki.
Światło pełni nie tylko rolę funkcjonalną, ale także dekoracyjną. W małych pomieszczeniach warto pomyśleć nad zastosowaniem kinkietów lub plafonów. Kinkiety podkreślą elementy wyposażenia i mebli, plafony szczególnie zalecane są do małych pomieszczeń. Umieszczone w nich centralnie zapewnią właściwe doświetlenie całej kuchni, światło rozproszy się i dotrze do każdego zakamarka. Nic nie stoi także na przeszkodzie żeby połączyć rozwiązania na przykład półkę świetlną i plafony.

http://www.sklepwinternecie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWspomnienia
Następny artykułSkuteczne metody oszczędzania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here