Jak przedłużyć rzęsy?

0
3894

Przedłużanie rzęs to w dzisiejszych czasach coraz popularniejszy zabieg. Kobiety marzące o długich, pięknych rzęsach mogą udać się do kosmetyczki i zapewnić sobie wspaniały wygląd wokoło dwie godziny. Zabieg oparty jest na doklejaniu po kolei jednej, lub kilku sztucznych rzęs do tej prawdziwej, dzięki czemu efekt jest naturalniejszy, niż po przyklejeniu całego paska rzęs na raz.

Rzęsy doklejać można w różnych proporcjach, np. 1 do 2, 2 do 1, 3 do 1. Proporcja ta określa, ile sztucznych rzęs dokleja się do prawdziwych, np. 2 do 1 to 2 sztuczne rzęsy do 1 prawdziwej. W zależności od wyboru proporcji można uzyskać różne efekty. Najbardziej polecana proporcja na pierwsze przedłużanie rzęs to 1 do 1, gdyż daje ona wyjątkowo naturalny efekt i jest bardzo bezpieczna. Sztuczne rzęsy utrzymują się przez około 3 do 6 miesięcy.

Przed wykonaniem zabiegu warto zadbać o wybór odpowiedniej stylistki rzęs. Można skorzystać z porad znajomych, czy też opinii w internecie. Dobrze jest także osobiście zadać kilka pytań kosmetyczce, aby mieć pewność co do środków higieny przy zabiegu oraz wykorzystywanych produktów. Kosmetyczkę można też poprosić o obejrzenie jej dotychczasowych efektów pracy, gdyż często są one dokumentowane.

Cena przedłużenia rzęs to od około 200 do 300 PLN. Często może mieć ona wpływ na jakość stosowanych materiałów i wykonanie, a więc czasem warto rozważyć droższą opcję. Duże znaczenie dla ostatecznego efektu ma doświadczenie kosmetyczki i właśnie odpowiednio dobrane przez nią produkty.

Mitem jest, że przedłużane rzęsy osłabiają i obciążają te naturalne. Rzęsy regularnie wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe. Odpadanie doklejanych rzęs wynika zatem z wypadania rzęs naturalnych, a nie odwrotnie. Warto zauważyć także, iż rzęsy doklejane nie wymagają makijażu, dzięki czemu naturalne rzęsy mogą odpocząć. Po zabiegu nie powinno się używać niektórych kosmetyków, gdyż mogą one osłabiać klej. Należy również pamiętać, że nie wolno wyrywać doklejanych rzęs samodzielnie! Działanie to może uszkodzić rzęsy naturalne, a więc na zabieg usunięcia trzeba wybrać się do kosmetyczki!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here