Jak samemu przyciąć brodę? Rzeczy, o których trzeba pamiętać

0
773
broda

Jeśli chcesz mieć bujną, lecz estetyczną brodę, musisz odpowiednio o nią zadbać. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, które pomogą ci nadać twojej brodzie odpowiedni kształt i sprawią, że zarost na twojej twarzy będzie wyglądał imponująco. Jak najlepiej samemu przyciąć brodę?

Przed przycinaniem brody odpowiednio ją przygotuj

Pamiętaj, by przed przystąpieniem do przycinania brody najpierw odpowiednio ją przygotować. W tym celu dokładnie ją umyj używając specjalnego szamponu. Następnie nałóż odżywkę po to, by zmiękczyć włosy. Po dokładnym osuszeniu, rozczesz ją przy użyciu grzebienia. Dzięki temu pozbędziesz się splątanych włosów. Następny krok to użycie szczotki. Używaj jej rozpoczynając od góry i przemieszczając się w kierunku szyi. Dzięki temu, uformujesz odpowiedni kształt brody i sprawisz, że przytniesz ją równo.

W przypadku krótkiej brody zastosuj trymer

Jak przyciąć brodę? Użyj trymera! Trymery do brody to urządzenia, które idealnie sprawdzą się w przypadku krótszej brody. Dzięki specjalnym nasadkom, bez problemu osiągniesz pożądaną długość zarostu. Większość tego typu urządzeń jest wodoodporna, więc możesz przyciąć swoją brodę nawet pod prysznicem. Dzięki obrotowym ostrzom, skrócisz swoją brodę nawet w trudno dostępnych miejscach.

Przy zakupie, zwracaj uwagę na rodzaj ostrzy. Najlepiej, by były to ostrza samoostrzące się. Ważnym parametrem jest również czas pracy i rodzaj akumulatorów. Jeśli chcesz pracować bez pośpiechu, wybierz trymer z dobrym akumulatorem. Jak trymować brodę? Strzyżenie rozpocznij od szyi i przemieszczaj się w wyższe partie twarzy. Na linii żuchwy przesuwaj urządzenie w różnych kierunkach.

W przypadku dłuższej brody postaw na nożyczki

Jak samemu przyciąć brodę, która jest dość długa? Sięgnij po nożyczki. Dzięki temu skrócisz ją i nadasz jej kształt. Pamiętaj, by trzymać nożyczki równolegle do brody. Dzięki temu pozbędziesz się jedynie niechcianych, odstających włosków. W przypadku dłuższej brody trymer również może być przydatny. To pozwoli dopracować efekt końcowy – podciąć wąsy i pojedyncze włoski na twarzy.

Bujna broda to powód do dumy, ale niezadbany zarost sprawia, że osiąga się rezultat odwrotny do oczekiwanego i można wyglądać niechlujnie. Żeby do tego nie dopuścić, warto postawić na regularne wizyty u barbera, albo zaprzyjaźnić się z trymerem i nożyczkami by osobiście zadbać o estetyczny wygląd swojej brody. Nie zniechęcaj się trudnymi początkami – odrobina samozaparcia, odpowiedni sprzęt i akcesoria oraz codzienna praktyka sprawią, że wkrótce staniesz się biegły w sztuce pielęgnacji brody.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here